PDA

Zobacz pełną wersję : Nowe mieszkanie - prośba o pomoc w aranżacji i urządzaniu



kredka007
11-02-2015, 14:14
Witam, niedawno kupilam mieszkanie, poczatkowo nie widzialam problemu w ukladzie ale im blizej konca wykonczenia tym bardziej niepokoi mnie dlugi waski przedpokoj. Prosze o rade czy warto by bylo go w jakis sposob przerobic, czy mieszkanie zyskaloby na tym znaczaco czy lepiej zostawic jak jest? Jesli przerobic to w jaki sposob a jesli zostawic to w jaki sposob najlepiej byloby go urzadzic? W pokoju dziennym sciana zostala wykonczona biala cegla wiec myslalam ze jesli by ten korytarz mial zostac to zeby rowniez wylozyc tam cegle plus drewniane panele na podlodze. Bardzo prosze o rade, kilkakrotnie probowalam kombinowac sama ze zmiana ukladu ale nic mi sensownego nie wychodzilo.
<script type="text/javascript" src="http://planmieszkania.pl/index/partner.js/project/777637/width/800/height/400"></script303898

arongumczyk
11-02-2015, 14:24
Ja też mamy długi korytarz w mieszkaniu. Połowa jakaś kanciasta, druga wąska, że nic nie wstawię. Więc w tej pierwszej części szerszej zamontowałem szafę na wymiar, nic gotowego nie pasowało;)

Elfir
11-02-2015, 14:30
Bardzo nieproporcjonalne meble na tym planie - szafa w korytarzu ma 80 cm głębokości?
Tam są same ściany nośne?

kredka007
11-02-2015, 14:37
Historia z szafami na korytarzu jest taka ze w oryginalnym planie mieszkania mialy to byc 2 pomieszczenia z drzwiami, wieksza szafa to mial byc schowek (drzwi na srodku, po lewej stronie polki po prawej od drzwi piec), natomiast mniejsza ''szafa'' to mial byc drugi schowek z boilerem i kilkoma polkami. Na wtepnie zrezygnowalismy z wstawiania tam tradycyjnych drzwi tak zeby zamiast nich wstawic drzwi przesuwne. W miejscu boilera jest teraz miejsce na szafe wnekowa o glebokosci 80 cm (posluchalismy znajomych, ktorzy radzili ze nie ma sensu skracac), naprzeciwko natomiast tuz przy wejsciu do pokoju dziennego jest zamontowany piec w tej wnece na szafe o glebokosci 92 cm. Wiem ze to zbyt gleboko na szafe na ubrania jednak w mieszkaniu nie mamy strychu ani piwnicy wiec dla nas to spelnialoby role schowka, jednak pomyslelismy ze lepiej ukryc go za drzwiami przesuwnymi niz robic tradycyjne drzwi.
Sciany w mieszkaniu sa z drewnianej konstrukcji i sa to wydaje mi sie tez sciany nosne wiec istnieje ryzyko naruszenia konstrukcji jesli bedziemy chcieli cos zmienic

kredka007
11-02-2015, 14:52
Tak bylo w oryginalnym planie mieszkania, to ze zrezygnowalismy z wstawiania tradycyjnych drzwi i zrobilismy wneki na drzwi przesuwne to jedyna zmiana jaka zrobilismy: 303922

kredka007
12-02-2015, 00:40
Elfir mialabys jakis pomysl co z tym fantem zrobic, czy da sie to zmienic na lepsze bez przenoszenia pieca w inne miejsce? Jesli nie to mysle, ze moglibysmy nawet przeniesc, jesli mialo by to znaczaco poprawic uklad mieszkania tylko jak to zrobic. Wejscie przez kuchnie? Musi byc spory schowek na rzeczy do przechowywania.

Elfir
12-02-2015, 14:01
to w której szafie jest teraz bojler bo nie łapię?

light*
12-02-2015, 14:09
Bardzo ważne jest światło. Poprzez umieszczenie poprzecznych linii na suficie lub fajne doświetlenie jednej ze ścian odpowiednimi kinkietami można uzyskać złudzenie szerszego pomieszczenia304106304107

kredka007
12-02-2015, 14:12
to w której szafie jest teraz bojler bo nie łapię?

w tej wiekszej, przylegajacej do kuchni, tuz przy wejsciu do pokoju dziennego

Elfir
12-02-2015, 14:16
szkoda. Bo to przekreśla sensowne otwarcie przestrzeni.

kredka007
12-02-2015, 14:29
No wlasnie probowalam kombinowac jak mozna by bylo cos zrobic i tez nic mi nie wychodzilo bez ruszania tego pieca:-((( Jesli przestrzen mialaby duzo zyskac to mysle ze warto by bylo sie jeszcze troche pomeczyc i przeniesc ten piec. Jednak jesli mialabys jakikolwiek pomysl na sensowna zmiane z zostawieniem tego pieca tam gdzie jest to rowniez bym ja rozwazyla, wszystko byle bylo lepiej.

Elfir
12-02-2015, 14:40
z zostawieniem pieca nie da się nic zmienić. Bo ścian nośnych nie ruszysz a szafa dzieli ci mieszkanie na pół

alicyja
12-02-2015, 14:43
Bardzo korzystne byłoby dodanie przejścia do kuchni(części dziennej) bliżej wejścia do mieszkania.

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/9c550f784765.jpg (http://naforum.zapodaj.net/9c550f784765.jpg.html)

kredka007
12-02-2015, 14:44
z zostawieniem pieca nie da się nic zmienić. Bo ścian nośnych nie ruszysz a szafa dzieli ci mieszkanie na pół

A mialabys jakis pomysl jak to zrobic z przeniesieniem pieca? Rura od pieca idzie sufitem i wychodzi na zewnatrz nad oknem w lazience wiec mozna przesunac tylko w tamta strone

Elfir
12-02-2015, 14:49
alicyja - gdyby można było ruszać ściany działowe to pierwszą rzeczą jaką bym zrobiła to przeniesienie łazienki, kuchni i salonu :)

Elfir
12-02-2015, 15:04
http://images68.fotosik.pl/609/4d4bcc948c1368c6gen.jpg

alicyja
12-02-2015, 15:22
Elfir - To tylko wykucie drzwi, nawet jeśli to ściana nośna to i tak nie jest to wielka rewolucja - efektem jest spore ułatwienie komunikacji i doświetlenie przedpokoju. Trochę trudno mi pojąć jak architekt mógł zaprojektować taką długa drogę do salono-kuchni - podejrzewam raczej, że tam było wejście i zostało zamurowane. Ale mogę się mylić.
Ciekawi mnie co to za blok z drewnianymi szkieletowymi ścianami(o ile takie ma na myśli kredka007)... Nie znam się ale wydaje mi się, że to dziwne rozwiązanie - będę wdzięczna jeśli mnie ktoś oświeci ;)

Elfir
12-02-2015, 15:28
1. Kamienica
2. blok kolejowy z przełomu XIX/XX wieku

Elfir
12-02-2015, 15:40
gdyby nie te ściany, to mieszkanie jest naprawdę duże...

http://images67.fotosik.pl/610/badd6aa3226f71ddgen.jpg

kredka007
13-02-2015, 11:12
Dzieki wielkie Dziewczyny:-) Tez myslalam nad przejsciem od kuchni tylko mialam watpliwosci bo za kazdym razem ''tracilam'' tym kawalek kuchni. Musze to jeszcze przemyslec tak, zeby zmiescily sie wszystkie potrzebne sprzety i bylo w miare wygodnie, tj. wystarczajaco miejsca na blacie. Myslalam bardziej zeby jak juz robic wejscie przez kuchnie to powiekszyc tym samym sypialnie od strony korytarza a z pokoju dziennego zrobic wyjscie na 2 sypialnie i lazienke ale ciezko mi to bylo ogarnac w calosci, w jaki sposob poprzestawiac scianki zeby bylo dobrze. Ktos mi tez podpowiadal ze ta duza szafe-schowek mozna stworzyc naprzeciwko wejscia do mieszkania - zabierajac tym te 60-90 cm z kuchni. Elfir Twoj projekt calkiem nowych scianek jest super ale nawet jakby udalo sie przeniesc scianki to przeniesienie lazienki byloby ekstremalnie trudne ze wzgledu na zbyt daleka odleglosc od pionu kanalizacyjnego:-( Alicyja ten plan mieszkania zostal w taki wlasnie sposob zaprojektowany przez jakiegos utalentowanego architekta;-) Tak jest w oryginalnych mapkach a nad soba mamy identyczne blizniacze mieszkanie. Jest to mieszkanie w budynku wybudowanym w 2008 roku w Irlandii, scianki z konstrukcji drewnianych dlatego, ze takie sa tutaj standardy budownictwa. Nikt tu nie slyszal o murowanych sciankach wewnetrznych i ogolnie jest sporo roznic, Irlandia za Polska jesli chodzi o kwestie zwiazane z budownictwem jest jeszcze daleko w tyle.

kredka007
13-02-2015, 11:21
Dzieki wielkie Dziewczyny:-) Tez myslalam nad przejsciem od kuchni tylko mialam watpliwosci bo za kazdym razem ''tracilam'' tym kawalek kuchni. Myslalam bardziej zeby jak juz robic wejscie przez kuchnie to powiekszyc tym samym sypialnie od strony korytarza a z pokoju dziennego zrobic wyjscie na 2 sypialnie i lazienke ale ciezko mi to bylo ogarnac w calosci, w jaki sposob poprzestawiac scianki zeby bylo dobrze. Elfir Twoj projekt calkiem nowych scianek jest super ale nawet jakby udalo sie przeniesc scianki to przeniesienie lazienki byloby ekstremalnie trudne ze wzgledu na zbyt daleka odleglosc od pionu kanalizacyjnego:-( Alicyja ten plan mieszkania zostal w taki wlasnie sposob zaprojektowany przez jakiegos utalentowanego architekta;-) Tak jest w oryginalnych mapkach a nad soba mamy identyczne blizniacze mieszkanie. Mieszkanie w budynku wybudowanych 2008 roku w Iralndii, scianki z konstrukcji drewnianych dlatego, ze takie sa tutaj standardy budownictwa. Nikt tu nie slyszal o murowanych sciankach wewnetrznych i ogolnie jest sporo roznic, Irlandia za Polska jesli chodzi o kwestie zwiazane z budownictwem jest jeszcze daleko w tyle.

Elfir
13-02-2015, 11:24
to w kuchni nie masz pionu kanalizacyjnego? Bo łazienka jest w miejscu kuchni.

Drewniane ściany nośne - szkielet? Bo może trzymają się tylko na słupach?

kredka007
13-02-2015, 13:54
Ta mniejsza szafa w przedpokoju ma teraz glebokosc 80 cm, ma to byc typowa szafa na kurtki itp., myslicie , ze warto by bylo skrocic ja na 60 cm, bylaby wtedy rowna z drzwiami sypialni a korytarz bylby troche szerszy...?

kredka007
13-02-2015, 13:58
to w kuchni nie masz pionu kanalizacyjnego? Bo łazienka jest w miejscu kuchni.

Drewniane ściany nośne - szkielet? Bo może trzymają się tylko na słupach?


W kuchni nie ma ma pionu, pion znajduje sie w lazience tuz przy oknie, odplyw z kuchni idzie wlasnie do lazienki. Tak, do stropu sa przymocowane profile metalowe a do tego sa przymocowane scianki dzialowe - taki drewniany szkielet. Wszystkie takie same.

Elfir
13-02-2015, 19:08
którędy idzie kanalizacja i woda z kuchni do łazienki!? Przez korytarz? jakie tam są spadki? Nie będzie się zatykać?

jesli tam sa tylko profile metalowe to nie sa to chyba ścianki nosne a tylko działowe.

IMHO potrzebujesz jakiegoś budowlańca co sprawdzi ci konstrukcje i wówczas będziesz wiedzieć co mozna burzyć a czego nie.

alicyja
13-02-2015, 20:22
Dzięki Elfir za info o tych budynkach z drewnianymi ścianami. Po szybkim przejrzeniu kilku stron w necie zaczęłam sobie wyobrażać, że kredka007 ma ściany o konstrukcji z matami trzcinowymi pod tynkiem i sieczką słomianą czy też trzcinową pomiędzy deskami ;) ale na szczęście raczej ta opcja odpada.
Kredka007 - skoro jesteś na obczyźnie to musisz dbać o dobry wizerunek Polaków i tym bardziej urządzić sobie mieszkanie pięknie i komfortowo ;). Nie mam dostatecznej wiedzy z zakresu architektury i budownictwa i o ile mniej więcej wiem czego się spodziewać po polskich, nowych mieszkaniach to irlandzkie "wynalazki" coraz bardziej mnie zadziwiają ;). Ściany szkieletowe to pikuś ale samo rozplanowanie wnętrz jest dziwne - łazienka z oknem a kuchnia bez, długa komunikacja itp. Bez dokładnych informacji co można "ruszyć" i wymiarów się nie obejdzie - na rzucie mało co widać i nie wiem czy wierzyć w te wymiary, grubości ścian. Wstępnie myślałam, żeby to nowe przejście zrobić trochę bardziej na środku ściany a w kuchni po lewej blat, może z krótkim barkiem a po prawej (za "plecami" szafy z piecem czy bojlerem - już się pogubiłam) wysoka zabudowa. Ale to podpięcie zlewu do pionu w łazience może stanąć na przeszkodzie...

Elfir
13-02-2015, 21:49
ja się zastanawiam czy kuchni nie dałoby się jakoś plecami do łazienki zrobić (tam gdzie teraz korytarzyk)

kredka007
13-02-2015, 23:32
którędy idzie kanalizacja i woda z kuchni do łazienki!? Przez korytarz? jakie tam są spadki? Nie będzie się zatykać?

jesli tam sa tylko profile metalowe to nie sa to chyba ścianki nosne a tylko działowe.

IMHO potrzebujesz jakiegoś budowlańca co sprawdzi ci konstrukcje i wówczas będziesz wiedzieć co mozna burzyć a czego nie.

Ustalilam juz, ze wszystkie scianki to tylko scianki dzialowe wiec mozna je dowolnie przestawiac. Rury odplywowe z kuchni ida pod podloga na ukos przez korytarz az do pionu kanalizacyjnego, ktory znajduje sie przy oknie w lazience. Jestesmy pewni, ze zostal zachowany odpowiedni spadek plus w 3 miejscach jest zrobiona rewizja w podlodze w razie problemow. Nie mozemy niestety juz brac pod uwage totalnej zmiany ukladu, gdyz lazienka jest juz skonczona oraz zalozony, podpiety piec w tej szafie wlasnie. Mozemy tylko myslec nad tym czy nie zmienic czegos w obrebie przedpokoju, sypialni oraz kuchni.

kredka007
13-02-2015, 23:42
Kredka007 - skoro jesteś na obczyźnie to musisz dbać o dobry wizerunek Polaków i tym bardziej urządzić sobie mieszkanie pięknie i komfortowo ;). Nie mam dostatecznej wiedzy z zakresu architektury i budownictwa i o ile mniej więcej wiem czego się spodziewać po polskich, nowych mieszkaniach to irlandzkie "wynalazki" coraz bardziej mnie zadziwiają ;). Ściany szkieletowe to pikuś ale samo rozplanowanie wnętrz jest dziwne - łazienka z oknem a kuchnia bez, długa komunikacja itp. Bez dokładnych informacji co można "ruszyć" i wymiarów się nie obejdzie - na rzucie mało co widać i nie wiem czy wierzyć w te wymiary, grubości ścian. Wstępnie myślałam, żeby to nowe przejście zrobić trochę bardziej na środku ściany a w kuchni po lewej blat, może z krótkim barkiem a po prawej (za "plecami" szafy z piecem czy bojlerem - już się pogubiłam) wysoka zabudowa. Ale to podpięcie zlewu do pionu w łazience może stanąć na przeszkodzie...

Oni tak tutaj projektuja te mieszkania bez polotu, przynajmniej w moim miasteczku mieszkania i domki budowane przez deweloperow maja bardzo nieciekawe uklady. Grubosc wszystkich scian to 11cm. Gdyby przewidzieli drugi pion kanalizacyjny w kuchni to napewno tak jak proponowala Elfir juz na poczatku chcielibysmy zamienic lazienke z kuchnia ale jako, ze wiedzielismy ze pion jest tylko w lazience to nie mielismy watpliwosci zeby zrobic lazienke wlasnie tam, jak najblizej. Zaluje teraz, ze nie zglosilam sie tutaj na to forum wczesniej to napewno bylo by duzo szersze pole manewru a tak sama nie moglam nic sensownego wykombinowac, wiedza o hydraulice i budowlance byla wtedy zadna i pomyslelismy, ze najbezpieczniej trzymac sie tych oryginalnych planow, jedyne co zrobilismy to zrobienie z pomieszczen ktore mialy byc ''schowkami'' - miejsca na zabudowe wnekowa. Teraz lazienka jest juz skonczona wiec jedyne zmiany o jakich mozemy myslec to te w obrebie kuchni, przedpokoju i sypialni:-(

alicyja
13-02-2015, 23:47
http://naforum.zapodaj.net/thumbs/79e010b1164d.jpg (http://naforum.zapodaj.net/79e010b1164d.jpg.html)

kredka007
14-02-2015, 13:34
Dziekuje Alicyja:-) Sprobuje cos zwizualizowac w roomstyler i zobacze co mi wyjdzie, ale nie wiem czy wizualnie caly pokoj dzienny na tym nie straci, tzn czy patrzac na kuchnie nie bedzie brzydko wygladal widok na drzwi wejsciowe i to dodatkowe wejscie. To co zyskam to doswietlenie korytarza i lepsza komunikacja jednak korytarz pozostanie wciaz bardzo dlugi. Szukalam takiego rozwiazania dzieki ktoremu ta przestrzen na korytarzu moglabym jakos wykorzystac, np. przez powiekszenie sypialni ale nic mi sie z tego nie klei.

kredka007
07-03-2015, 22:48
Witam ponownie:-) Po dlugch przemysleniach i kombinacjach z meblami kuchennymi doszlam do wniosku, ze nie warto robic dodatkowego wejscia z przedpokoju. Jedyne co zmienimy to zrobimy plytsza mniejsza szafe na korytarzu, splycimy ja o 20 cm - to nam poszerzy drugi odcinek korytarza. Aktualnie jestem w trakcie wykanczania/meblowania mieszkania i bylabym bardzo wdzieczna za wszystkie rady - w jaki sposob urzadzic to wnetrze. Jest to pokoj dzienny z kuchnia, ktory chcialabym utrzymac w stylu nowoczesnym, chcialabym prosic o rady w wyborze wypoczynku (2 kanapy, naroznik plus fotel lub sam naroznik?), lamp, kolorow scian, aranzacji scianki z tv czyli praktycznie rady na temat WSZYSTKIEGO. Jeszcze jedna najwazniejsza kwestia - to w jaki sposob zaaranzowac sciane z oknami, sa one dosyc klopotliwe, o nierownych podzialach i nie mam na nie pomyslu.

To co jest juz okreslone to kuchnia, podobna jak na wizualizacji jednak z bialym blatem na polwyspie, nie wiem rozwniez czy warto dostawiac do niej stol - moze lepiej dostawic 3 hokery? Polwysep bedzie szeroki na 82 cm wiec w zasadzie dostawianie stolu nie bedzie koniecznoscia. Kuchnia w debowym fornirze plus gorne szafki w bialym lakierze, sciana z okapem nie zabudowna szafkami zeby nie bylo zbyt ciezko. Nie jest jeszcze gotowa dlatego nie wrzucam zdjec. Wstepnie myslalam nad tym zeby sciany zostawic biale lub pomalowac na szaro, nad kanapa/naroznikiem rowniez myslalam szarym plus jakas fajna, duza grafika na scianie (tylko gdzie taka znalezc?). Zabudowa scianki z tv pomyslalam ze dobrze zeby korespondowala z zabudowa kuchni, parapety i listwy przypodlogowe biale. Bardzo przydaloby mi sie Wasze swieze spojrzenie z zewnatrz, zamysl mam ale zdolnosci aranzatorskie zadne a nie chcialabym zeby calosc wyszla nudno i nijako. Kolor chcialabym wprowdzic w dodatkach tj. np. na poduszkach, grafice itd. Nie mam pomyslu rowniez na to co dac na sciane w kuchni, myslalam o szkle jednak nie wiem czy isc w jakis kolor czy wybrac np. stonowana szarosc?
Szukam rowniez odpowiednich lamp nad polwysep i jako lampy glownej, bardzo podobaja mi sie kolorowe jednak nie chcialabym przesadzic z formami wiec moze jakies proste, czarne? Jak myslicie? Co byscie zrobily jakby to bylo Wasze wnetrze?

PS. Gruby pas sufitu pod oknem byl juz obnizony oryginalnie i nie moglismy go zlikwidowac, stad ten podwieszany sufit, ktory zdecydowalismy juz pociagnac dookola.



307651307652307653

Elfir
08-03-2015, 13:01
nie zakładaj wielu tematów o tym samym mieszkaniu

kredka007
21-03-2015, 18:07
Drodzy Forumowicze - podnosze temat gdyz bardzo zalezy mi na Waszej, obiektywnej opinii i radach a widze, ze moje zapytanie przeszlo bez echa i wyglada na to , ze nie mam juz na co czekac.... lada dzien trzeba bedzie wybrac meble a ja ciagle w kropce a bardzo zalezy mi na tym zeby wyszlo fajnie. Wiem, ze w necie jest duzo inspiracji z biala cegla w roli glownej ale nie bardzo wiem jak je wcielic w zycie, w tym moim wnetrzu. Dlatego wszystkie Wasze rady odnoszace sie do tego konkretnego pokoju beda dla mnie bardzo pomocne:-)

kredka007
28-03-2015, 13:22
Przychodze do Was z prosba o rzucenie okiem na moja sypialnie gdyz jest dosyc nieustawna a chcialabym zeby zmiescilo sie w niej lozko, szafa oraz miejsce do pracy. Przy lozku bardzo chcialabym zeby byly 2 lampki nocne wiszace z sufitu.

Wysokosc drzwi balkonowych oraz okna to 204 cm, miedzy nimi znajduje sie pionowy grzejnik. Bardzo prosze o sugestie jak to najlepiej ustawic - tak, zeby bylo funkcjonalnie ale rowniez ladnie wizualnie. Z gory dziekuje:-)

310415