PDA

Zobacz pełną wersję : "kanadyjczyk" czy zwykły murowany dom o pow 120 mk



wk
16-08-2004, 08:57
Witam serdecznie
Zastanawiam się nad wybudowniem domu o pow. użytk. ok 120 m kw.
Dlatego też mam pytanie, w jakiej technologii: murowany czy też "kanadyjczyk" (bardzo mi się podoba). Chodzi mi też o koszt pobudowania tego domu do stanu surowego zamkniętego. Pozostałe prace może wykonam sam. Poradźcie która technologia jest tańsza dla domu niepodpiwniczonego i bez poddasza użytkowego

WK

emems
16-08-2004, 12:49
Niewiem która jest tansza na dzień dzisiejszy
ale oboje z mężem zdecydowaliśmy się na kanadyjkę bo dużo prac ( 90% ) robimy sami i w tym jest oszczędność i satysfakcja oraz solidność wykonania

Pozdrawiam

pattaya
19-08-2004, 18:11
Ceny mogą być porównywalne.Zależy od materiałów,standartu wykonania.
Jeden i drugi ma wady i zalety.Twoja decyzja.Ja zdecydowałem się na technologię murowaną,po tym jak mój znajomy sprzedawał "kanadyjczyka" chyba ze 2 lata.

AldonkaS
20-08-2004, 16:31
Ja proponuję Ci abys poszedł do kogoś kto ma taki dom i w nim troche poprzebywał (trudna sprawa ale możliwa). W kanadyjczyku wszystko słychac przez ściany. A juz najlepiej nie opierac się o sciany - bo cos z drugiej strony jeszcze spadnie z półki :(. Miałam okazje byc kilka razy w kanadyjczykach i kazdy z ich właścicieli jeżeli mógłby podejmowac decyzje o budowie jeszcze raz - wybudowałby normalny murowany dom. A jak będziesz miała w nim jeszcze strop (oczywiście drewniany) to jak będzie ktos chodził na górze, to na dole będziesz wszystko słyszeć.

Ale wybór nalezy do Ciebie. (prawie całe USA i Kanada tak mieszka, ale to narody tandety).

Aleksandryta
20-08-2004, 17:17
Niestety, ale Aldonka ma rację! Wiele też zależy od wykonania takiego szkieletora. A cena budowy jest niewiele niższa od ceny budowy ceglanego.

Wojciech Nitka
20-08-2004, 18:27
Szukasz informacji na temat "kanadyjczyków"?

Zapraszam na strony - http://www.szkielet.com.pl - również dostępne forum dyskusyjne.

PADI
20-08-2004, 19:12
całe USA i Kanada tak mieszka, ale to narody tandety).

Ty jestes tendetny slowianska ............................

Wojciech Nitka
20-08-2004, 19:55
Może dokończysz?

Juras XR4Ti
23-08-2004, 08:32
Aldonka ! Przyjechać do mnie możesz. Nawet dam poopierać Ci się o ściany!
Nie chce mi się powtarzać, bo nie dawno była cała dyskusja na ten temat.

Pozdrawiam - mieszkaniec ,,szkieletora'' (zadowolony)

mdzalewscy
23-08-2004, 09:07
całe USA i Kanada tak mieszka, ale to narody tandety).

Ty jestes tendetny slowianska ............................

jako, że przebywałem pare razy USA i budowałem/remontowałem oraz mieszkałem w drewniakach, to mam takie spostrzeżenia.

- w starszych domach piszczy podłoga, schody koszmar
- na płytach BK widać łączenia/pęknięcia
- ogólnie konstrukcja nie jest za mocna, pewnie dlatego głownie gontem to kryją
- łatwość prowadzenia prac (rurki/przewody)
- tam co raz częściej na elewację daje się klinkier
- idealny domek pod ogrzewanie/klimatyzację nadmuchową
- w ceramice mi się lepiej mieszka
- łatwość modyfikacji takiego domku

BK
23-08-2004, 09:31
Mnie wyszło że kanadyjczyk będzie droższy, ale może mylę kanadyjczyka z Kronopolem. Widziałam dom Kronopolu i nie powiedziałabym żeby oparcie się o ścianę powodowało jej zawalenie, musiałby to być ktoś postury Arnolda S... Albo może gdyby wjechać w ścianę np. ciągnikiem, toby się zawaliła.
Kronopol wyszedł nam dużo drożej niż "tradycja", ale ściany mają przenikalność na poziomie 0,19

a swoją drogą przecież np. w naszych górach kiedyś tylko tak się budowało, te domy mają po 100 lat i stoją. Buduje się dalej nowe domy drewniane - technologia sprawdzona, z tradycjami, dlaczego sprowadzamy do nas technologie zza oceanu jak mamy swoje?

Monika L.
23-08-2004, 11:52
wk skąd jesteś? Powiem tyle: Twoje 120 m2 wg firmy z którą rozmawiam to koszt 216 000 zł. W tym dachówka Roben ( ceramiczna ), pełne instalacje ( łącznie z kotłem i grzejnikami, drewniane okna i drzwi wewnętrzne). Jakbyś chciał wiedzieć coś więcej daj znać na priv. Wiem, że facet buduje w całej Polsce.Jest niezły w tym, co robi.

BK
23-08-2004, 11:58
MonikaL,
ale ta cena to dość dużo - przecież za to postawisz spokojnie "ceglany" dom (wychodzi niewiele mniej niż 2000 za m2) nawet z dachówką ceramiczną (dom jest niewielki więc dachówka tutaj droga nie będzie)

Jeśli z budową ci się nie spieszy to raczej buduj murowany domek, lepiej się sprawdza w naszym klimacie

Tadeusz M
23-08-2004, 13:00
Z tym opieraniem się o ściany czy rozwaleniem ściany zewnętrznej w kanadyjczykach to lekka przesada. Szybciej zrobi się dziurę do wejścia w ścianie zewnętrznej jednowarstwowej z ceramiki - poroterm 44cm (w siporeksie trudniej)z tynkiem maszynowym gipsowym niż w 20cm ścianie kanadyjczyka z wełną 5cm na zewnątrz, płytą OSB i 15cm wełną wewnętrzną

Wojciech Nitka
23-08-2004, 14:35
BK
zapraszam - http://szkielet.com.pl/porownanie/wywiad.php

Porównaj opinię o domach z betonu komórkowego i szkieletu drewnianego