PDA

Zobacz pełną wersję : elewacja na kominie- może panele drewnopodobne?



luizanna
13-02-2015, 15:41
Witajcie.
Muszę szybko zdecydować się na wykończenie kominów systemowych. W tej chwili są ocieplone styropianem i zaciągnięte klejem i siatką.Na elewacji mają pojawić się panele drewnopodobne Rodeo. Co myślicie o obłożeniu nimi komina? Producent nie widzi przeciwwskazań, ale nigdzie nie widziałam zdjęć z realizacji.
Od początku nie brałam pod uwagę klinkieru (klinkier nie pojawi się u mnie ani na elewacji ani na ogrodzeniu)
Blacha stosowana na kominach (tzw.rąbek) nie pasuje mi do wybranej Ruukki finnery na dach (brąz).
Kamień słyszałam, że potrafi odpaść po kilku latach.
Zostaje tylko tynk (myślałam o jasnym jak elewacja, ale mi odradzają bo się brudzi) lub te panele... liczę na rozsądne wypowiedzi.

fighter1983
13-02-2015, 15:47
zadaj sobie odrobine trudu i skorzystaj z forumowej wyszukiwarki....

luizanna
13-02-2015, 16:15
proszę czytać ze zrozumieniem :-)
na forum NIE MA informacji na temat wykańczania komina panelami drewnopodobnymi np.Rodeo

GoLopos002
02-07-2015, 13:46
Jak chcesz mieć tam coś, co wygląda jak drewno, to może piaskowiec elastyczny typu deska? coś takiego jak tutaj: http://krassystem.pl/content.php?body=article&name=elastyczny-piaskowiec-typu-desk&lang=pl powinno nie być problemu, bo piaskowiec jest niepalny i nadaje się na elewacje.