PDA

Zobacz pełną wersję : Papa termozgrzewalna - jak k?a???



MarcinU
16-08-2004, 09:01
Jak się kładzie papę termozgrzewalną? Trzeba gruntować podłoże? Ogrzewa się to z góry czy od spodu? Konieczny jest palnik czy np. elektryczna opalarka wystarczy?

lelu
16-08-2004, 09:27
Sprawany, na sztycy palnik gazowy. Nadtapia się w czasie rozwijania z rolki. Na wierzchu papa ma posypke, której lepiej nie zniszczyć (topić). Jeśli tego nigdy nie robiłeś, ale koniecznie chcesz, to poćwicz u sąsiada. Koszty bedą mniejsze.

MarcinU
16-08-2004, 09:50
Nie robiłem, ale mój majster też nie. Pytam, aby tego dopilnować.

A może na izolacje poziomą wogle nie trzeba grzać tylko rozłożyć i po krzyku. Pod naciskiem powinno się zawulkanizować.

JOSEPH
16-08-2004, 10:04
Mnie też interesuje jak taką papę się kładzie tylko na dachu
czy rozwijając ogrzewamy całą powierzchnię papy czy tylko brzegi

Dawid J.
16-08-2004, 10:10
Ja mam na dachu termozgrzewalnš - samowulkanizujšcš....
Nasza metoda była taka - podgrzewaliœmy papę od spodu palnikiem (wtedy ta folia która jest od spodu elegancko się topiła) no i prosto na deski...
Powodzenia..

MarcinU
16-08-2004, 10:54
Ktoś próbował zamiast palnika stosować elektryczną opalarkę?

jareko
16-08-2004, 11:33
elektryczna opalarka nie dasz rady - zbyt malo ciepla w jednostce czasu ;)
Najlepiej jest podgrzewac cala szerokosc rolki i powoli ja rozwijac - czy jest dobrze podgrzana bedziesz wiedzial gdyz w trakcie rozwijania powinna ci sie pojawiac na styku z podlozem warstewka roztopionej masy
Mozesz tez - co zapewne nie wiele osob wie - podgrzewac tylko same konce i nimi kleic do podloza - ale tylko przy malym spadku dachu gdzie wiatry nie dzialaja zbyt silne
Wazne jest takze bys dobrze podgrzal zaklad nastepnej roli na juz ulozona i na koniec jeszcze jedna uwaga - uwazaj na swiezo polozona warstwe - nie chodz po niej buciorami gdyz warstwe posypki mozesz uszkkodzic

MarcinU
16-08-2004, 12:10
Czy w sytuacji kładzenia papy na ławy lub wieniec też istotna jest warstwa posypki?