PDA

Zobacz pełną wersję : Gniazko zewnetrze w elewacji



titanek
14-02-2015, 14:10
Proszę doradźcie mi, Mam juz skończona elewacje i wystajace kable do gniazdka, tak wiem zawaliłem powinienem to zrobić przed elewacją, ale czy jest jakiś sposób żeby zamontować gniazdko na elewacje bez zbytniego niszczenia jej ? Które by było lepsze, natynkowe czy podtynkowe ?

CityMatic
14-02-2015, 16:24
Proszę doradźcie mi, Mam juz skończona elewacje i wystajace kable do gniazdka, tak wiem zawaliłem powinienem to zrobić przed elewacją, ale czy jest jakiś sposób żeby zamontować gniazdko na elewacje bez zbytniego niszczenia jej ? Które by było lepsze, natynkowe czy podtynkowe ?
Wydaje się że dobrym pomysłem byłoby zrobić gniazdo wtynkowe, wyciąc w elewacji otwór Q60mm na piankę montażową osadzić puszkę, po związaniu zamontować gniazdo z klapką

grend
14-02-2015, 21:59
Wydaje się że dobrym pomysłem byłoby zrobić gniazdo wtynkowe, wyciąc w elewacji otwór Q60mm na piankę montażową osadzić puszkę, po związaniu zamontować gniazdo z klapką


... i za kazdym razem jak ktoś bedzie wyciagać wtyczke to druga ręką będzie przytrzymywać gniazdo ???

turalyon
14-02-2015, 22:24
A ty wiesz jak trzyma pianka puszke w styropianie? W życiu nie wurwiesz wyciągając wtyczke

CityMatic
15-02-2015, 11:40
... i za kazdym razem jak ktoś bedzie wyciagać wtyczke to druga ręką będzie przytrzymywać gniazdo ???

A w czym problem? Zapewne większość z Was ciągnie za przewód jak to robi.
Nie widzę problemu, ile razy w roku będzie korzystał z tego gniazda? A to, że najpierw nim wyjmie jakikolwiek przedłużacz czy narzędzie wyjmie wtyczkę z gniazdka tak jak się to powinno prawidłowo robić to źle?
O czym Ty piszesz! nim zwiniesz przedłużacz od kosiarki czy nawet oświetlenia na zewnątrz koniecznie odłącz zasilanie! a jaki problem przytrzymać gniazdo wyjmując wtyczkę no chyba, że się ma dwie lewe ręce i kciuk przeszkadza.

beatagl
15-02-2015, 12:10
tak wiem zawaliłem powinienem to zrobić przed elewacją,

Jak montuje się gniazdko przed elewacją? będę na wiosnę ocieplać budynek gospodarczy i chciała bym na elewacji zrobić gniazdko (zawsze się przyda)
Montujesz wypuszczając do przodu na grubość elewacji ?
Ja planowałam tak jak piszą poprzednicy, obsadzić na piance po zrobieniu elewacji

titanek
15-02-2015, 16:47
Dzieki,
Plan jest taki zeby przed zamontowaniem puszki jeszcze w otwór, gdzie ma być puszka wkrecic kilka wkretów fisher lub fido (jeden z tyl dwa na bokach) i później tą puszke oprócz pianki przykrecic do tych fisherów.
Czy do tej puszki nie bedzie sie wlewala woda ? Czy takie gniazko ma odpowiednie zabezpieczenia ?
Beatagl - sa rózne sposoby, mozna puszke na kleju zamontowac od razu ze steropianem, mozna też przykrecic kawalek drewna do muru i do tego zamontować puszkę.

compi
15-02-2015, 17:00
Jak montuje się gniazdko przed elewacją? będę na wiosnę ocieplać budynek gospodarczy i chciała bym na elewacji zrobić gniazdko (zawsze się przyda)
Montujesz wypuszczając do przodu na grubość elewacji ?
Ja planowałam tak jak piszą poprzednicy, obsadzić na piance po zrobieniu elewacji
Mając np 20cm styropianu w miejscu gdzie ma być gniazdo wklejasz styro o mniejszym przekroju np. 10cm na powierzchni 15 x 15cm`, później na piankę blacik z OSB 15 x 15 i doklejasz znowu styro. Blacik możesz ale nie musisz kołkować, natomiast puszkę czy jak kto woli natynkowe gniazdo schowane w elewację przykręcasz długimi wkrętami do drewna. Wyrwać tego nie sposób. Niektórzy nie kombinują, wklejają na piankę puszkę, po skosie wkręcają w styro dłuższe wkręty i też są zadowoleni.

CityMatic
15-02-2015, 20:48
A najlepiej jest na taki element ....ale kto tak naprawdę montuje?

beatagl
15-02-2015, 21:26
Dzięki panowie , w takim razie zamontuje przed ociepleniem

grend
17-02-2015, 18:07
A w czym problem? Zapewne większość z Was ciągnie za przewód jak to robi.
Nie widzę problemu, ile razy w roku będzie korzystał z tego gniazda? A to, że najpierw nim wyjmie jakikolwiek przedłużacz czy narzędzie wyjmie wtyczkę z gniazdka tak jak się to powinno prawidłowo robić to źle?
O czym Ty piszesz! nim zwiniesz przedłużacz od kosiarki czy nawet oświetlenia na zewnątrz koniecznie odłącz zasilanie! a jaki problem przytrzymać gniazdo wyjmując wtyczkę no chyba, że się ma dwie lewe ręce i kciuk przeszkadza.

Jaki problem ???? że nikt tego nie robi - ot taki problem. Jak ja osadzam gniazdo w elewacji to możesz wyciągać wtyczkę 500 razy i nic się nie dzieje - i najciekawsze jest to ze jedna ręka jak wszyscy to robia

grend
17-02-2015, 18:17
Proszę doradźcie mi, Mam juz skończona elewacje i wystajace kable do gniazdka, tak wiem zawaliłem powinienem to zrobić przed elewacją, ale czy jest jakiś sposób żeby zamontować gniazdko na elewacje bez zbytniego niszczenia jej ? Które by było lepsze, natynkowe czy podtynkowe ?

Idziesz do sklepu kupujesz puszke podtynkowa, kołek np 20cm (zalezy od grubosci elewacji) ,2 duuuze podkładki i piankę. Wycinasz otwór w elewacji pod puszkę na głebokość taka aby krawędź puszki była zlicowana tynkiem elewacji. W tym wycieciu na srodku wiercisz otwór pod kołek tak aby jaieś 7 cm weszło w mur i kołek dobrze trzymał. Póżniej wkładasz plastik kołka tak aby kołnierz był idealnie pod denkiem puszki - nastepnie pierwsza podkładka póxniej piankujesz otwór i wkładasz puszke druga podkładkę i kołek który skrecasz. Czekasz aż pianka stwardnieje i szarpiesz puszka aby sprawdzić czy kołek dobrze trzyma. Jezeli pozytywnie to zakładasz osprzet i po problemie. Jezeli chcesz mieć jeszcze lepiej to zamiast puszki i osprzętu zakładasz gniazdo hermetyczne ale wtedy musza być 2 kołki

compi
17-02-2015, 18:40
Idziesz do sklepu kupujesz puszke podtynkowa, kołek np 20cm (zalezy od grubosci elewacji)...
Przy 25-30 cm elewacji i jakimś porothermie to już kupno odpowiedniej długości kołka może być problemem. Wtedy to już chyba tylko pręt gwintowany i kotwa rozprężna.

grend
17-02-2015, 20:34
Przy 25-30 cm elewacji i jakimś porothermie to już kupno odpowiedniej długości kołka może być problemem. Wtedy to już chyba tylko pręt gwintowany i kotwa rozprężna.


Przy porotthermie i 30 cm styropianie to jest niewykonalne - ale kto robi taka konfigurację ??? ... od grubosci styro odejmuje sie wysokość puszki która może być niska i wysoka

compi
17-02-2015, 20:49
Ale tu nie ma się co licytować. Od lat na forum pojawiają się pytanie gdzie kupić długie kołki. Rzuć linkami do jakiejś fajnej oferty, wszyscy skorzystają.

irqul
17-02-2015, 22:04
Można użyć kołków, którymi mocuje się styropian do elewacji. Dostępne różne długości. Trzeba tylko trochę przyciąć krążek żeby pasował do dna puszki. Samą puszkę wkleić klejem do styropianu, ja dodatkowo mocowałem kołek na ten sam klej. Trzyma .