PDA

Zobacz pełną wersję : Odklejająca się farba lateksowa optolith



see_
15-02-2015, 18:07
Witam
Temat się dubluje bo nie wiem w którym miejscu go wstawić.
Remontuje nowy nabytek a że robię to pierwszy raz schodzi mi to długo. Ściany były wcześniej równane tynkiem lekkim (knauf), położona została gładź, zagruntowane środkiem Optolith flat, oraz były pomalowane farbą podkładową. Ponieważ nie na wszystko mam czas do tych prac zatrudniłem ekipę. Ludki zrobili powiedzmy, że tak jak chciałem. Ponieważ wydawało mi się, że potrafię malować wziąłem się sam za malowanie. Pomalowałem sufit farbą + kawałek ściany Optolith lateks. Po jakimś czasie ponownie pomalowałem sufit lecz tym razem okleiłem ściany taśmą malarską (tesa). Mocowałem taśmę raczej słabo żeby można było ją potem oderwać. Po pomalowaniu ok 2h ~ 3h zerwałem taśmę i tu moje zaskoczenie bo z taśmą zerwała się farba. Pomyślałem sobie, że może za mocno przyczepiłem. Na drugi dzień wziąłem tą samą taśmę i złapałem ją na słowo honoru (ledwo się trzymała). Po pomalowaniu ściany 1x od razu wziąłem się za zrywanie taśmy. Tym razem zerwały się miejscami kawałki farby na suficie. Nie dużo myśląc pojechałem po taśmę do castoramy jakąś najtańszą 3h. Dla testów po ok 4h przylepiłem ją w mało widoczne miejsce na ścianie żeby sprawdzić co się stanie. Tu moje ponowne zaskoczenie bo oderwałem ją z farbą którą malowałem. Do tego oderwałem tą taśmę aż do gładzi (łącznie z farbą podkładową). Wziąłem w następne niewidoczne miejsce z innej strony ściany także przylepiłem i także zerwałem farbę. Pytanie moje co jest nie tak i dlaczego farba odchodzi płatami ? Łapie ją za koniuszek i zrywam tak jak farbę olejną z drzwi po potraktowaniu opalarką. Mam nadzieję, że rozumiecie o co chodzi. Zrobiłem zdjęcie telefonem jak ta farba zeszła wszystko w załączniku.