PDA

Zobacz pełną wersję : zaprawa do siatki podtynkowej



gizmolec
15-02-2015, 18:15
Na wiosnę mam mam zamiar ocieplić dom, mam większość materiałów, nie wiem tylko jakiej firmy zaprawy do siatki podtynkowej mam użyć?


Będę wdzięczny za odpowiedź i sugestię.

e_fove*
05-03-2015, 11:18
witam serdecznie,
Zarówno styropian, jak i wełna mineralna posiadają bardzo dobre właściwości termoizolacyjne. Decyzja, który materiał wybrać do ocieplenia budynku, musi zatem opierać się na innych cechach i parametrach tych materiałów.
Wybór styropianu jest dużo bardziej korzystny ze względów aplikacyjnych i ekonomicznych. Styropian jest materiałem dużo łatwiejszym w obróbce i montażu. Jest obojętny dla skóry i błon śluzowych, nie wywołuje żadnych podrażnień. Z uwagi na swoją bardzo niską wagę, blisko dziesięciokrotnie niższą od wełny mineralnej, jest dużo dogodniejszy w transporcie i magazynowaniu. Koszty zakupu styropianu oraz akcesoriów dodatkowych niezbędnych do montażu systemu (klej, kołki mocujące) będą niższe niż w przypadku wełny mineralnej. Ponadto nie ma obawy o to, że konstrukcja budynku ocieplanego styropianem zostanie nadmiernie obciążona.

Z kolei wełna mineralna będzie znakomicie sprawdzać się w budynkach szczególnie zagrożonych możliwością wystąpienia pożaru, czy bardzo wysokich temperatur. Ze względu na dużą izolacyjność akustyczną, wełna doskonale nadaje się także do stosowania w miejscach o dużym natężeniu hałasu. Płyty wełny mineralnej lamelowej (o regularnym układzie włókien), wykazujące dużą elastyczność, będą łatwiejsze w aplikacji na budynkach o nieregularnych kształtach.
W razie dodatkowych pytań jestem do dyspozycji.

Pozdrawiam, Aleksander Kłosiewicz
[moderowano reklamę]

Balto
05-03-2015, 20:45
e'fove: aleś dał odpowiedź...
Sprawa jest prosta - zależy od tego jaki chcesz użyć tynk zewnętrzny, aby było jak najmniej problemów - wybierz tynk jaki chcesz dać, i do niego dostosuj zarówno siatkę jak i klej w którym jest zatopiona. Od razu z gruntem pod ten konkretny rodzaj i markę tynku. Wot i tyle, choć po prawdzi - powinieneś użyć albo systemu - wtedy jest gwarancja, albo materiały spełniające parametry jakie wyznacza system.
W kwestii styro i wełny: każda z nich wymusza pewną procedurę postępowania, łącznie w zasadzie z tzw. konstrukcją samej izolacji i do tego bywa, że tynku jaki idzie. Poza tym tak naprawdę każdy materiał izolacyjny idący "na ścianę" na którym jest jakaś warstwa traci właściwości w rodzaju: pyli się etc., co oznacza, że aby wełna coś zaszkodziła ktoś musialby nieźle poharatać elewację.