PDA

Zobacz pełną wersję : jak zrobić baranka na elewacji??



gizmolec
15-02-2015, 18:18
z czego konkretnie robi się baranka na ścianie? Słyszalem że używa się do tego samego cementu, czy orientuję się ktoś czy jest coś po za tym.

Balto
15-02-2015, 20:55
Baranek to faktura tynku a tynk może być różny, choćby c/w. Oznacza to że skłąd jest (dla zewnętrznego: 1 : 1 : 6 (cement / wapno / piasek) plus cała masa gotowców.

e_fove*
05-03-2015, 11:19
witam,
jak zostało wspomniane wyżej baranek to faktura tynku. Masę tynkarską należy nałożyć przy pomocy pacy ze stali nierdzewnej i rozprowadzić do uzyskania warstwy grubości ziarna. Następnie zatrzeć płaską pacą z tworzywa sztucznego w celu uzyskania żądanej faktury ruchami kolistymi.

[moderowano odniesienie do strony komercyjnej]

Balto
05-03-2015, 20:48
e'fove: na tynku mineralnym o takim składzie jak mówiłem? Czy ty wiesz co piszesz? Struktura baranka dawno dawno temu, kiedy pisano mądre książki powstawała poprzez nakrapianie / narzucanie tynku. Początkowo było to wykonywane miotłami, potem tzw. narzutnicami a teraz pistoletem. Przy okazji spróbuj zatrzeć kolistymi ruchami i nałożyć metalową packą tynk by uzyskać fakturę, na bazie cementu, wapna / ciasta wapiennego i piasku. Życzę powodzenia...

fighter1983
05-03-2015, 20:54
Balto: e-rzecznik wpadl na forum linki zostawic do strony a nie wniesc cokolwiek

Balto
05-03-2015, 20:58
A ja myślałem, że jak ktoś dostaje fuche e - rzecznika to prócz fuchy ma jakieś materiały szkoleniowo - propagandowe... a tu bryndza...

fighter1983
05-03-2015, 21:07
A ja myślałem, że jak ktoś dostaje fuche e - rzecznika to prócz fuchy ma jakieś materiały szkoleniowo - propagandowe... a tu bryndza...
mial na stronie... ale mu linka wycielo :P

wiesiek6308
05-03-2015, 21:14
e'fove: na tynku mineralnym o takim składzie jak mówiłem? Czy ty wiesz co piszesz? Struktura baranka dawno dawno temu, kiedy pisano mądre książki powstawała poprzez nakrapianie / narzucanie tynku. Początkowo było to wykonywane miotłami, potem tzw. narzutnicami a teraz pistoletem. Przy okazji spróbuj zatrzeć kolistymi ruchami i nałożyć metalową packą tynk by uzyskać fakturę, na bazie cementu, wapna / ciasta wapiennego i piasku. Życzę powodzenia...
Popieram całkowicie. Cement biały , piasek i delikatnie wapno. Tylko po natrysku szybciutko rusztowanie trzeba usuwać aby słoneczko nie zostawiło smug cienia. Taki baranek jak szkło i siedzi już 25 lat.