PDA

Zobacz pełną wersję : jak dobrać sterowanie do pieca viessmann



klos1237
15-02-2015, 19:20
Witam, potrzebuje pomocy przy doborze sterowania piecem viessmann vitopend 100. Posiadam mieszkanie 2 piętrowe 100m2(4 pokoje i łazienka) w którym znajduje się 7 kaloryferów i ogrzewanie podłogowe w łazience. Myślałem o zastosowaniu sterownika viessmann vitotronic 200 i do tego głowice do kaloryferów Danfoss Living Connect. Czy to będzie dobry zestaw żeby dobrze wykorzystać moc pieca oraz aby rachunki za gaz mnie nie zabiły. Pozdrawiam

Konsultant Viessmann
24-03-2016, 09:44
Witam, potrzebuje pomocy przy doborze sterowania piecem viessmann vitopend 100. Posiadam mieszkanie 2 piętrowe 100m2(4 pokoje i łazienka) w którym znajduje się 7 kaloryferów i ogrzewanie podłogowe w łazience. Myślałem o zastosowaniu sterownika viessmann vitotronic 200 i do tego głowice do kaloryferów Danfoss Living Connect. Czy to będzie dobry zestaw żeby dobrze wykorzystać moc pieca oraz aby rachunki za gaz mnie nie zabiły. Pozdrawiam

Witam, a masz już nasz kocioł vitopend 100 czy dopiero rozważasz jego zakup?
Czemu akurat niskotemperaturowe kotły gazowe? Nie myślałes o kondensacyjnym?

Jeśli już pytasz o sterowanie, to termostat pokojowy może w znaczny sposób obniżyć koszty ogrzewania domu gazem. Do kotłów Vitopend można stosować w zależności od potrzeb:

termostaty uniwersalne przewodowe lub bezprzewodowe
termostaty firmowe Viessmann

Szczegółowe informacje o termostatach pokojowych firmy Viessmann znajdziesz TUTAJ (http://serwis-viessmann.wroclaw.pl/instrukcja-obslugi-vitotrol)