PDA

Zobacz pełną wersję : Pęknięta półeczka kamienna nad kominkiem, proszę o radę



kanibals
16-08-2004, 11:53
Witam,

Moje pytanie dotyczy montażu kamienej półeczki nad kominkiem. Jest to półeczka bezpośrednio nad kominkiem o grubości 2 cm i szerokości 5 cm biegnąca dookoła. Wmontowano mi pieknie wszystko wyglądało ok. - postanowiliśmy przestestować kominek, rozpaliliśmy i po półtorej godzinie okazało się że kamień nad kominkiem w dwóch miejsch pękł (bezpośrednio nad samym kominkiem w odległości ok. 20 cm) praktycznie prostopadle do obudowy , jeszcze chwila a byłaby możliwość że kamień by odleciał. Reklamowaliśmy go u kamieniarza (kamień nie był z tych najdroższych nawet wyglądał na klejony ?) który powiedział że najprawdopodobniej kamień został źle wyizolowany i nie powinien być bezpośrednio nad kominkiem ( ?) bo nagrzany kamień każdy pęknie. Czy źle nam wmontowano kamień ? Czy to kamieniarz nie ma racji

Proszę o opinię
pozdrawiam

pstryna
16-08-2004, 12:12
szwagierka tez tak miala, kamieniarz przyjechal z nowym nie wymontowali starego tylko nakryli stary wiekszym kawalkiem wyglada jak gzyms taka to reklamacja

kanibals
16-08-2004, 12:49
Juz wiem że jest to nieiwedza osoby montującej nam kominek (znajomy znajomego który zna się na wszystkim i twierdził że to nie problem i za małe pieniądze zrobi nam obudowe)
Moje pytanie jest takie- czy trzeba teraz wymonotwyać ten kamień i robić półeczkę nad kominkiem jeszcze raz ?? Czy może ona zostać a zrobić nadbudówkę z czegoś (nie wiem jeszcze z czego.... ) Reklamacja u "kominkarza" raczej nie wchodzi w grę.

prawdą jest że tanie mięso....

pozdrawiam