PDA

Zobacz pełną wersję : Czym wykończyć szparę między ościeżnicą i ścianą



Dycu
16-02-2015, 16:18
Witam,

Potrzebuję rady w sprawie wykończenia szczelin między drzwiami w łazience a ścianą. Niestety zrobiliśmy tak, że najpierw położyliśmy w łazience kafelki do połowy wysokości pomieszczenia, a dopiero na to zamontowaliśmy drzwi. W związku z tym, od połowy wysokości drzwi w górę jest szczelina około 1 cm. Czym najlepiej wypełnić tę szczelinę tak żeby z czasem się nie powiększała?

SO-JER
16-02-2015, 16:45
tynk gipsowy goldband

Dycu
16-02-2015, 18:50
tynk gipsowy goldband

Dzięki za odpowiedź.

Z czasem nie porobią mi się szpary? Próbowałem to wypełniać gładzią szpachlową, taką w kubełku i niestety wyszło to tragicznie :). Z użyciem takiego tynku efekt powinien być lepszy?

UZOON75
17-02-2015, 01:41
miałem podobny problem z jednym z otworów drzwiowych.Pomimo zastosowania futryn maskujących, i tak w jednym z nich pozostała szczelina ok 1-1,5 cm. z widoczną pianką użytą przy montażu drzwi.miejsce to wypełniłem uniflotem ( pozostałym po pracach związanych z sucha zabudową),a następnie zaszpachlowałem. Jak dotąd nic nie pęka.

Dycu
19-02-2015, 08:31
Wypełniłem tą przestrzeń wczoraj Uniflotem. Całkiem ładnie to wyszło, ale przez noc zrobiła się szpara między tą masą a futryną drzwi o wielkości 1mm. Czy teraz powinienem po prostu zaszpachlować to gładzią i ta szpara się nie zrobi czy powinienem użyć czegoś (jeśli coś takiego istnieje) co przyczepi się również do futryny drzwi?

W tej chwili moim planem jest zaszpachlowanie to gładzią szpachlową i pomalowanie farbą.

Wszystkie podpowiedzi mile widziane :)

gandw
19-02-2015, 11:56
Możesz użyć akrylu.