PDA

Zobacz pełną wersję : Wycena pompy ciepla Nibe



syjam23
20-02-2015, 06:53
Bardzo prosze ocenic wycene pompy ciepla czy to jest cena normalna czy wzieta z kosmosu. Dom 138m2 OZC 5,6kW

Cena instalacji z kolektorem pionowym z pompą ciepła NIBE F1245:


1 Wykonanie odwiertów metodą płuczkową i włożenie

sond do ziemi 150m: 14 800 zl

2 Połączenie odwiertów i doprowadzenie do budynku: 1 900 zl

3 Rozdzielacz z zaworami dolnego źródła ciepła: 1 200 zl

4 Wypełnienie czynnikiem chłodniczym EO1: 900 zl

5 Pompa ciepła NIBE F1245-8 kW wraz z montażem i rozruchem. 30900zl


RAZEM: 49 700 zl






1. Pompa ciepła glikol/woda np. Alpha Innotec SWC70 H 6,9 kw: 27000zl

2. a Kolektor poziomy GLOBECO Ф 40 ok. 330m: 7800zl

2. b Kolektor pionowy podwójna „U” ok 120m: 13800zl

3. Zasobnik c.w.u. np. GALMET 300 l podwójna wezownica: 2400zl

5. Pompy obiegowe, armatura hydrauliczna –zawory, rury: 2600zl

6. Przyłącze elektryczne sterowanie, zabezpieczenia 400,00 zl

7. Montaż 1000zl

8. Próby ciśnieniowe i uruchomienie 2200zl

Razem 49400zl

Ceny netto

Ktora z ofert lepsza, ktora wybrac??

Druga sprawa to czy moze ktos polecic sprawdzona firme do pomp ciepla z malopolski?? Albo sprawdzona firme z Polski??

lukasza
20-02-2015, 07:55
Człowieku
Kup za 22 tys pompę powietrzna
Pozostałe 30 tys daj na konto na nowa pompę za 15 lat (gruntowa tez sie psuje kiedyś a tu od razu jesteś bezpieczny bo masz Fizycznie kasę na druga PC)

Jeszcze ci zostanie z oszczędności nie tylko na PC ale i na rachunki za CO na 7 lat.

jbloch
20-02-2015, 07:59
Człowieku
Kup za 22 tys pompę powietrzna
Pozostałe 30 tys daj na konto na nowa pompę za 15 lat (gruntowa tez sie psuje kiedyś a tu od razu jesteś bezpieczny bo masz Fizycznie kasę na druga PC)

Jeszcze ci zostanie z oszczędności nie tylko na PC ale i na rachunki za CO na 7 lat.

Przy takich wycenach jak dostał syjam23 to jak najbardziej trafne rozumowanie , mimo że osobiście uważam pc p-w za protezy , choć jak jest potrzeba to lepiej mieć tą protezę,jak w ogóle nie mieć.

syjam23
20-02-2015, 10:14
Czyli uwazacie ze te wyceny sa za wysokie??

map78
20-02-2015, 10:22
Czyli uwazacie ze te wyceny sa za wysokie??

Wyceny są normalne, ale całe przedsięwzięcie pozbawione sensu ekonomicznego. Za połowę tek kwoty kupisz pompę PW, która przy tak małym domku sprawdzi się równie dobrze jak gruntówka, a rachunki może będziesz miał wyższe o 300zł rocznie, gdy będzie tzw prawdziwa zima, bo przy takiej jak te dwie ostatnie to PW w ogóle nie odstaje od GW, a czasem i jest lepsza.

tomekwa
20-02-2015, 11:30
Wycena bardzo wysoka. Ja za swoją zapłaciłem <50 tys. Przy tak mały domu rzeczywiście warto rozważyć pompę powietrzną.

syjam23
20-02-2015, 12:01
Wycena bardzo wysoka. Ja za swoją zapłaciłem <50 tys. Przy tak mały domu rzeczywiście warto rozważyć pompę powietrzną.

Czy moglbys napisac jaka firma robila ci instalacje z pompa ciepla??

syjam23
20-02-2015, 12:49
Mam jeszcze jedno pytania czy ma ktos doswiadczenie z w/w pompami uzytymi w wycenach. Jak pracuja jakie sa plusy i minusy

chcialbympompe
20-02-2015, 18:41
Człowieku
Kup za 22 tys pompę powietrzna
Pozostałe 30 tys daj na konto na nowa pompę za 15 lat (gruntowa tez sie psuje kiedyś a tu od razu jesteś bezpieczny bo masz Fizycznie kasę na druga PC)

Jeszcze ci zostanie z oszczędności nie tylko na PC ale i na rachunki za CO na 7 lat.
Przy takich cenach za gruntówkę to chyba najrozsądniejsze wyjście. Alternatywnie można szukać wykonawcy, który zrobi gruntówkę z kolektorem poziomym w cenie około 30kzł (są tacy) lub mając trochę smykałki do techniki i wolny czas montować gruntówkę "własnymi rencami".

Tomek B..
20-02-2015, 20:13
Powiem tak...zrób sobie na tę chwilę czy to odwierty, czy poziomy wymiennik wprowadź to do dolelowego miejsca gdzie w przyszłości stanie pompa ciepła. Całą instalacje przygotuj kompletną a w miejsce pompy ciepła tymczasowo umieść elektryczny kocioł grzewczy o mocy 8KW. W ten sposób będziesz mógł pierwsze kilka sezonów lub być może tylko pierwszy ogrzewać elektrycznie. Kwotę 30900zł odłóż sobie na kupeczkę aby poczekało na późniejszy czas, lub przeznacz po prostu na wykończenie domu w lepszym standardzie itd itp.
Moja inwestycja w gruntową pompę ciepła zamknęła się w 7500zł. Z ogrzewania 100% elektrycznego przeszedłem na wspomaganie pompą ciepła (jednofazowa o małej mocy-wersja mini 6KW). Teraz 90% energii cieplnej pochodzi z pompy ciepła. Nigdy nie wszedłbym w takie kwoty o jakich piszesz, wiadomo każdy chce z czegoś żyć ale 30900zł za sprężarkę z dwoma wymiennikami i elektroniką i zapewne ładną obudowę to dużo za dużo.
Nie daj sie także namówić na zasobnik c.w.u. z wężownicą, przy pompie ciepła tylko dwupłaszczowy, najlepiej jeśli będzie z nierdzewki ten wewnętrzny płaszcz, dzięki czemu dotrwa do żywotności pompy ciepła, czyli jakieś 30 lat.

NOMIS
20-02-2015, 22:37
Proszę o przetłumaczenie na język polski.
cyt. "Nie daj sie także namówić na zasobnik c.w.u. z wężownicą, przy pompie ciepła tylko dwupłaszczowy, najlepiej jeśli będzie z nierdzewki ten wewnętrzny płaszcz"

Tomek B..
20-02-2015, 23:40
Proszę o przetłumaczenie na język polski.
cyt. "Nie daj sie także namówić na zasobnik c.w.u. z wężownicą, przy pompie ciepła tylko dwupłaszczowy, najlepiej jeśli będzie z nierdzewki ten wewnętrzny płaszcz"

Kolega w pierwszym poście napisał o zasobniku Galmet z dwiema wężownicami.
Przy pompie ciepła należy zastosować najlepiej dwupłaszczowy zasobnik zamiast wężownicowy. Dwupłaszczowy zasobnik to typ zbiornik w zbiorniku, między ściankami tych dwóch zbiorników przepływa woda kotłowa i ogrzewa ten wewnętrzny zasobnik całą powierzchnią wewnętrznego zasobnika. Lepsza wymiana cieplna aniżeli przy wężownicach i pompa nigdy nie będzie taktowała ze względu na niedogrzany zasobnik i zbyt dużą temperaturą na skraplaczu pompy ciepła.
W 300l zbiorniku można umieścić np. 150l zbiornik wewnętrzny na c.w.u., ale cały czas będziemy mieli do dyspozycji całe 300l.

misza10
21-02-2015, 07:50
Koszt iwestycji nibe f1245 8kw kolektory pionowe 2x90 koszt zamknął sie w kwocie 44000zl minus dofinansowanie nibe 3000zl suma 41000zl instalator autoryzowany vip partner

fachman19
21-02-2015, 10:20
Człowieku
Kup za 22 tys pompę powietrzna
Pozostałe 30 tys daj na konto na nowa pompę za 15 lat (gruntowa tez sie psuje kiedyś a tu od razu jesteś bezpieczny bo masz Fizycznie kasę na druga PC)

Jeszcze ci zostanie z oszczędności nie tylko na PC ale i na rachunki za CO na 7 lat.

Dokładnie - wystarczy policzyć .Magia i wiara nie jest w tym miejscu wskazana

tomekwa
02-03-2015, 14:57
Czy moglbys napisac jaka firma robila ci instalacje z pompa ciepla??

Lokalny dystrybutor Viessmanna.

okobar
03-03-2015, 19:42
tylko ze nikt nie widział zadowolonego użytkownika Vikersona

44900 netto? a brutto nie podali?
płacić przecież będziesz brutto, nie netto :)

drogie oferty, dorzuć do tego podłogówkę i kolejne co najmniej 6-7k nie Twoje...

xkordix
04-03-2015, 08:01
Oj właśnie że widział:)
ostatnio byłem u znajomego i całkiem przypadkiem wyszło że ma Vikersona, rachunki za ogrzewanie + CWU na poziomie 130zł/miesiąc
tyle tylko że chłopina zajmuje się wierceniem studni, więc bardzo przewymiarował sobie DZ i ma 3x100 m

milegracz
04-03-2015, 19:24
ja mam wycenę na tą pompę NIBE plus wod kan, podłogówka cały dom plus odkurzacz centralny plus reku tez nibe za 82 tys. Dolne źródło 2 po 80m.

Tomek B..
04-03-2015, 23:45
ja mam wycenę na tą pompę NIBE plus wod kan, podłogówka cały dom plus odkurzacz centralny plus reku tez nibe za 82 tys. Dolne źródło 2 po 80m.

:rolleyes:Magia pompy ciepła i coraz to bardziej wyszukanych ich nazw. Ociepl dobrze chałupę, pogrzej samym prądem a dopiero później zacznij zabawę z pompą ciepła, wtedy bardziej będziesz szanował pieniądze zanim je wydasz. Zbliża się dzień kobiet i wielki bukiet róż dla Twojej kobiety będzie najlepszą inwestycją.

milegracz
05-03-2015, 07:06
ocieplenie 20 cm grafitu , podłoga będzie 10, dach 25-30 cm
czemu magia?
różnica w cenie gaz a pompa ciepła gruntowa plus panele fotowoltaiczne wyjdzie mnie ok 15-18 tys.
Zwrot inwestycji w jakieś 3- 4 lata
będę miał swój prąd i swoje ciepło

Ekspert NIBE
02-04-2015, 10:26
Witam
Przejrzałam obie wyceny które Pan otrzymał i według mnie są całkiem poprawne pod względem kosztów. Jedyne zastrzeżenie budzi dobór osobnego zbiornika wężownicowego w drugiej ofercie. Trzeba sprawdzić jaka jest powierzchnia wężownicy w tym zbiorniku ponieważ na 1kW mocy pompy ciepła powinno być min. 0,27m2 powierzchni wężownicy, a według mnie ten zbiornik nie spełnia tego warunku. Porównując obie oferty wybrałabym tą pierwszą, z tego względu że ma Pan większą moc urządzenia (grzałka elektryczna w ogóle nie będzie się włączać na cele c.w.) i jest urządzenie kompaktowe z wbudowanym zasobnikiem c.w.u. (ładnie wygląda i zajmuje mniej miejsca, nie ma połączeń rurowych z osobnym zasobnikiem) i wszystkimi innymi niezbędnymi komponentami wbudowanymi fabrycznie w urządzeniu NIBE F1245, które w drugiej ofercie ma Pan dołożone osobno (pompki obiegowe itp.).

Osobiście u siebie też mam zainstalowaną pompę ciepła NIBE F1245-8kW PC, a opis mojego domu i koszty ogrzewania, chłodzenia, wentylacji i produkcji c.w.u, pokazane są na wykresach w zakładce baza wiedzy na naszej stronie:
http://www.biawar.com.pl/baza-wiedzy-pompy-ciepla/rzeczywiste-koszty-eksploatacji-pompy-ciepla-nibe
Może nie są to najniższe koszty ogrzewania domu 140m2 gruntową pompą ciepła jakimi chwalą się użytkownicy pomp ciepła, ale trzeba pamiętać że zależy to głównie od izolacyjności cieplnej budynku. Ja swój dom kupowałam od dewelopera, który budował go pod hasłem "jak najtańszym kosztem", w związku z czym jestem świadoma że mam duże straty ciepła (źle powstawiane okna, czy szczelina pod nieocieploną bramą garażową w ogrzewanym garażu itp.), ale uważam że w Polsce buduje się więcej domów takich jak mój niż takich jak Pan planuje :)
Polecam Panu instalatorów z logo VIP Partner z woj. małopolskiego, którzy są wymienieni na naszej stronie:
http://www.biawar.com.pl/dystrybutorzy/instalatorzy-pomp-ciepla
W razie dalszych pytań jestem do dyspozycji.
Pozdrawiam
dr inż. Małgorzata Smuczyńska