PDA

Zobacz pełną wersję : malowanie? ale jak?



balcifer120
20-02-2015, 11:53
Witam mam takie pytanko bo będę kładł panele, kupował szafke i kredens oraz malował pokój. Ogólnie cały pokój robie. Ma 15 m kwadratowych więc nie za dużo. No i mam łóżko którego nie bd wymieniał : jest ono niebieskie z małymi wstawkami kremowymi (naprawde małymi).
No i nie wiem jak to wszystko dobrać. Myślałem nad meblami typu Venge(ofc moge z nich zrezygnować :p). Ale co dalej to nie wiem.
Czy dobrym pomysłem jest w 15 metrowym pokoju malować na dwa kolory? Bo tak właśnie bym chciał(dwie ściany plus sufit szare i dwie ściany czerwone). Najbardziej by mi się marzyło czerwono szary pokój, ale nie wiem czy wtedy meble venge pasują. No i kwestia paneli... jakie te panele wtedy dobrać. No i pewnie w takim przypadku przydała by się jakaś narzuta na łóżko bo czerwone ściany i niebieskie łóżko? To chyba nie będzie dobrze współgrało. Też zaintrygował mnie taki jasny zielony kolor na ścianach.
Co sądzicie? jak to wszystko dobrać żeby to ładnie współgrało :o
A i mam 24 lata jakby co :p

Elfir
20-02-2015, 13:20
zrezygnuj z wenge.
Do szarości pasują np. białe meble.

Panele mogą być w zasadzie dowolne. Jak chcesz iść w surową stylistykę to jakieś bielone drewno - jesion lub dab.

Na łózko daj po prostu narzutę i kolor nie będzie sie rzucał w oczy

susinka1
20-02-2015, 15:01
Elfir - a ja mam wlasnie wenge i ciemny orzech do szarosci i moim zdaniem wyglada to bardzo estetycznie.

balcifer120
20-02-2015, 15:06
Białe meble mi ogólnie średnio pasują szczerze mówiąc. A i czy to prawda że do małych pomieszczeń nie brać ciemnych kolorów bo pomniejszają optycznie pokój. Że raczej bierze się jasny do mniejszych pokoi. Prawda to?

balcifer120
20-02-2015, 15:07
susinka a jakie masz panele do tego?

Melinda78
20-02-2015, 21:03
15 metrów na dwa kolory, owszem, ale wybierasz dość ciemne kolory i jeszcze meble w kolorze wenge, zrobi się ciemno. Jeśli zależy Ci na szaro-czerwonych ścianach, to rzeczywiście zrezygnuj z ciemnego koloru mebli, bo może Cię to przytoczyć. Chyba, że lubisz i dobrze się czujesz w takich pomieszczeniach, możesz zaryzykować. Wenge z jasną zielenią to co innego! Moim zdaniem do średniej wielkości pokoju lepsza wersja. No i to niebieskie łóżko nie będzie tak się gryzło.

arek570
21-02-2015, 12:17
15m2 jak na pokój dla jednej osoby to nie jest mało. Jeżeli wpada Ci do pokoju trochę słońca to śmiało możesz poszaleć z kontrastami czy ciemnymi meblami. Oczywiście w granicach rozsądku. Wenge pasuje do czerwieni oraz szarości, tyko jedyne co bym zmienił to sufit na biało. Podłoga zbliżona do futryn, lub jak masz białe, do mebli w jaśniejszym odcieniu aby nie przegiąć;)

susinka1
22-02-2015, 19:34
Dab blotny Artens

305588