PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrodzenie panelowe, a brak gruntu.



nanikosz
20-02-2015, 14:28
W kwietniu będę ogradzał ogródek - ok. 40m ogrodzenia. Problem w tym, że w niektórych miejscach jest jedynie 30cm ziemi, następnie jest izolacja z maty i styropian i garaż podziemny. Z racji tak małej ilości gleby ze wszystkim jest problem. Również z ogrodzeniem, a konkretnie z obsadzeniem słupków do paneli ogrodzeniowych. Wiem, że musi być to głębokość min. 50cm. ale nie mam wszędzie takiej głębokości. Można coś na to poradzić? Rozmawiałem z pracownikiem marketu budowlanego i powiedział żebym obsadzał na tyle ile jest gleby i nic się nie będzie działo ponieważ jest ta izolacja. Co wy na to? POzdrawiam

beatagl
20-02-2015, 17:58
Przypomniałam sobie o takim ogrodzeniu które widziałam, jest to ogrodzenie zamontowane na krawężnikach, jest zrobione około 250m wokół domu weselnego (fotki z wesela :) )

http://images58.fotosik.pl/1372/52140a464b906a52gen.jpg

http://images56.fotosik.pl/1370/5379c0eb00cfa2f5gen.jpg

przy robieniu fotek weselnych zobaczyliśmy taki rodzaj montażu słupków, ogrodzenie stoi stabilnie, tak samo jak normalnie zalewane słupki



Rozmawiałem z pracownikiem marketu budowlanego i powiedział żebym obsadzał na tyle ile jest gleby i nic się nie będzie działo ponieważ jest ta izolacja. Co wy na to? POzdrawiam

30cm to za mało, żeby obsadzić słupki normalną metodą !!!!

nanikosz
21-02-2015, 07:26
beatagl napisał:
"30cm to za mało, żeby obsadzić słupki normalną metodą !!"

Ja nie mam krawężnika. Dlaczego 30cm to za mało? Co się może stać?

Pozdrawiam

norbert27
21-02-2015, 11:25
Witam. W zeszłym roku na przełomie września i października rozbieraliśmy ogrodzenie. Słupki, siatka i beton. No i co... Otóż to, że ogrodzenie stało około 30 lat, może i więcej, i tego betonu było może 30 centymetrów... I stało, już trochę pochylone było, ale z tego tylko powodu, że obok prowadziła droga. Można?? Można.

Ja proponuję zrobić po prostu fundament na całej długości ogrodzenia. Kosz będzie wyższy, ale na pewno będzie stabilnie.

beatagl
21-02-2015, 12:33
Witam. W zeszłym roku na przełomie września i października rozbieraliśmy ogrodzenie. Słupki, siatka i beton. No i co... Otóż to, że ogrodzenie stało około 30 lat, może i więcej, i tego betonu było może 30 centymetrów... I stało, już trochę pochylone było, ale z tego tylko powodu, że obok prowadziła droga. Można?? Można.

Ja proponuję zrobić po prostu fundament na całej długości ogrodzenia. Kosz będzie wyższy, ale na pewno będzie stabilnie.

fundament na 30cm :) mróz w zimie podniesie i pokrzywi !!! chyba że to Hiszpania

norbert27 słyszałeś o strefie przemarzania? chyba nie bardzo

Ja rozbierałam moje ogrodzenie też 30 letnie i stało prosto po 30 latach , bo słupki były zabetonowane na metr w ziemi

forgetit
21-02-2015, 15:06
Umiejętność czytania ze zrozumieniem się kłania. Pod tymi 30cm jest garaż podziemny.
Słupki możesz dać na kotwy do stropu garażu, trzeba tylko uszczelnić po zamocowaniu.
30cm fundament może być niestabilny.

nanikosz
21-02-2015, 15:46
Umiejętność czytania ze zrozumieniem się kłania. Pod tymi 30cm jest garaż podziemny.
Słupki możesz dać na kotwy do stropu garażu, trzeba tylko uszczelnić po zamocowaniu.
30cm fundament może być niestabilny.

można by było ale stracę gwarancje. spróbuje na 30cm.dzięki wszystkim za pomoc.

rafal194
21-02-2015, 19:01
Może zalej coś na kształt odwróconego T,a między garaż a beton dać warstwę izolacji.Ewentualnie zwykły fundament tylko sporo szerszy u dołu aby była większa powierzchnia.

Krawężniki jak wyżej też są blokowane betonem po bokach dlatego stoją solidnie.