PDA

Zobacz pełną wersję : Dyskusje pasjonatów w dziale ogrzewanie



finlandia
27-11-2007, 08:16
Cześć,
W jednym z działów sprawdził się już taki wątek przeznaczony na typowe branżowe "pogaduszki" w zakresie niemieszczącym się w tematyce konkretnych wątków. Lubimy sobie pogadać, ale od tego jest właśnie forum.
Może już macie w tym dziale podobny wątek, to proszę o wskazanie. A póki co będą do niego przerzucane rozmówki z innych wątków niezwiązane z ich tematem. Taki utylizator.
Pozdrawiam

sebsa
20-02-2015, 09:57
PS. Do kolegów z esterownik. O co poszło, że zamknęli forum . Swój post popierający odblokowanie MK. zamieściłem wczoraj ok 18. Później wyszedłem z domu.Gdy włączyłem laptop około północy - widziałem już okienko z odpowiednim oświadczeniem.

bobasxx
20-02-2015, 10:05
PS. Do kolegów z esterownik. O co poszło, że zamknęli forum . Swój post popierający odblokowanie MK. zamieściłem wczoraj ok 18. Później wyszedłem z domu.Gdy włączyłem laptop około północy - widziałem już okienko z odpowiednim oświadczeniem.

W skrócie, PrzemekP napisał że to na wniosek Spółdzielni Ogniwo w Bieczu, Mariuszowi zablokowali konto bo naruszył regulamin (punkt o naruszeniu dóbr osobistych), chodziło o to że Mariusz rzekomo sugerował "wzięcie łapówy przez ogniwo". Kilku użytkowników zaprotestowało, pisząc że SJ także naruszył regulamin, Mariusz się tłumaczył przez energotopa, że nie napisał o Spółdzielni Odlewniczej Ogniwo w Bieczu tylko ogniwie, potocznym słowie ;) W międzyczasie SJ napisał, że Ogniwo puści Mariusza z torbami... No i Przemek się wkurzył i zamknął całe forum.

mark3k
20-02-2015, 17:21
W skrócie, PrzemekP napisał że to na wniosek Spółdzielni Ogniwo w Bieczu, Mariuszowi zablokowali konto bo naruszył regulamin (punkt o naruszeniu dóbr osobistych), chodziło o to że Mariusz rzekomo sugerował "wzięcie łapówy przez ogniwo". Kilku użytkowników zaprotestowało, pisząc że SJ także naruszył regulamin, Mariusz się tłumaczył przez energotopa, że nie napisał o Spółdzielni Odlewniczej Ogniwo w Bieczu tylko ogniwie, potocznym słowie ;) W międzyczasie SJ napisał, że Ogniwo puści Mariusza z torbami... No i Przemek się wkurzył i zamknął całe forum.

Prawdę powiedziawszy to forum ES-a już ledwo ciągnęło. Nic nowego się nie działo od daty ogłoszenia o zaprzestaniu rozwoju sterownika e-coal w obecnej wersji hardware. Użytkownicy sfrustrowani takim obrotem sprawy powoli zaczęli pisać słowa krytyki i zaczęło się czyszczenie wpisów na forum, ale tylko tych z krytyką. Wczoraj komuś nerwy puściły i jest jak jest. Zamykając całkowicie forum, ES strzela sobie w stopę. Można zamknąć edycję tematów, zostawiając możliwość czytania dla nowych userów sterownika e-coal. Ja na pewno kolejnego sterownika ze "stajni" ES już nie kupię. ;)

czp01
20-02-2015, 17:49
W skrócie, PrzemekP napisał że to na wniosek Spółdzielni Ogniwo w Bieczu, Mariuszowi zablokowali konto bo naruszył regulamin (punkt o naruszeniu dóbr osobistych), chodziło o to że Mariusz rzekomo sugerował "wzięcie łapówy przez ogniwo". Kilku użytkowników zaprotestowało, pisząc że SJ także naruszył regulamin, Mariusz się tłumaczył przez energotopa, że nie napisał o Spółdzielni Odlewniczej Ogniwo w Bieczu tylko ogniwie, potocznym słowie ;) W międzyczasie SJ napisał, że Ogniwo puści Mariusza z torbami... No i Przemek się wkurzył i zamknął całe forum.

Jak zwykle - inaczej jak dzieci w piaskownicy. :(

karoka65
20-02-2015, 18:09
Jak zwykle - inaczej jak dzieci w piaskownicy. :(
To samo tam napisałem.

timon120777
20-02-2015, 19:07
W skrócie, ... i Przemek się wkurzył i zamknął całe forum.
czyli "zdechł pies":confused:
a miało byc tak pięknie.
szkoda - mam nadzieję że pójdą po rozum do głowy bo mimo wad było tam wiele dobrego dla użytkowników ich oprogramowania

karoka65
20-02-2015, 19:13
Też tak myślę Timon. Zrobić porządek z tymi co chcą rozrabiać bez względu na "korony" bo forum było bardzo pożyteczne.

bobasxx
20-02-2015, 20:09
W skrócie, PrzemekP napisał że to na wniosek Spółdzielni Ogniwo w Bieczu, Mariuszowi zablokowali konto bo naruszył regulamin (punkt o naruszeniu dóbr osobistych), chodziło o to że Mariusz rzekomo sugerował "wzięcie łapówy przez ogniwo". Kilku użytkowników zaprotestowało, pisząc że SJ także naruszył regulamin, Mariusz się tłumaczył przez energotopa, że nie napisał o Spółdzielni Odlewniczej Ogniwo w Bieczu tylko ogniwie, potocznym słowie ;) W międzyczasie SJ napisał, że Ogniwo puści Mariusza z torbami... No i Przemek się wkurzył i zamknął całe forum.

Qrcze, oczywiście miałem na myśli "wręczenie łapówy przez ogniwo". Takie przejęzyczenie, ale chyba ważne w kontekście dyskusji...

Św.Mikołaj
20-02-2015, 20:15
Qrcze, oczywiście miałem na myśli "wręczenie łapówy przez ogniwo". Takie przejęzyczenie, ale chyba ważne w kontekście dyskusji...
Witam wszystkich znajomych i nieznajomych.
Juz tam łapówka.
Łapówka to miała na imię dziewczyna w filmie Piłkarski Poker
Widze ze wiesci szybko sie niosa
Nawet u boleckiego glosno o zamknieciu esterownika:bash:

edgar184
20-02-2015, 20:20
Cześć Mariusz. Czemu zamknąłeś forum ? :)

bobasxx
20-02-2015, 20:21
czyli "zdechł pies":confused:
a miało byc tak pięknie.
szkoda - mam nadzieję że pójdą po rozum do głowy bo mimo wad było tam wiele dobrego dla użytkowników ich oprogramowania

Na szczęście Przemek napisał, że forum jest tymczasowo zamknięte. Pewnie za karę, przez weekend sobie tam nic nie poczytamy.

Św.Mikołaj
20-02-2015, 20:22
Też tak myślę Timon. Zrobić porządek z tymi co chcą rozrabiać bez względu na "korony" bo forum było bardzo pożyteczne.
Tożto widze Wiesiu, ze ty tu jestes góru na forum.

Od razu byś wszystkim klapsa dawał.
Nie zapomnij, ze tez byles pionierem jak ja w walce z Zawijasami

bobasxx
20-02-2015, 20:23
Witam wszystkich znajomych i nieznajomych.
Juz tam łapówka.
Łapówka to miała na imię dziewczyna w filmie Piłkarski Poker
Widze ze wiesci szybko sie niosa
Nawet u boleckiego glosno o zamknieciu esterownika:bash:

Było wielu przez których różne tematy były zamykane, ale Ty rozdupcyłeś całe forum, i co Ty na to ? ;)

adkwapniewski
20-02-2015, 20:26
Było wielu przez których różne tematy były zamykane, ale Ty rozdupcyłeś całe forum, i co Ty na to ? ;)


Ło matko ... Święty tu ... teraz już po muratorze ...

Św.Mikołaj
20-02-2015, 20:27
Cześć Mariusz. Czemu zamknąłeś forum ? :)

No coty ja.
Bron panie boze. Ja tylko napisalem do z2 po jego ostatnim obrazliwym poscie, ze zachowuje sie niekulturalnie i w bardzo brzydki sposob odnosi sie do wszystkich urzytkownikow.
Bylo to po poscie Z2 jak to mnie i karoce stał ( mnie 14 godzin, karoce 11 i 30 minut) przy uzyciu specyfikow medycznych, oraz ze nie pojawilem sie na jakis badaniach, na ktore powinienem zglosic sie ze swoim psychiatra.

edgar184
20-02-2015, 20:32
To ONI tam byli .... ?

Św.Mikołaj
20-02-2015, 20:33
Było wielu przez których różne tematy były zamykane, ale Ty rozdupcyłeś całe forum, i co Ty na to ? ;)

Odpowiedzialem powyzej. Ja tylko grzecznie zwrocilem uwage zawijasom na temat obrazania wszystkich na forum. Zawijasy cos tam odpisaly jak zwykle tonem osmieszajacym i nie zdazylem przeczytac, bo przemek zaraz zablokowal tylko moje konto, a pozniej zamknol forum kiedy energotop wkleil moje informacje przekazane mu na pw.
Po prostu prawda ich w oczy kole, ze zawijasy ublizajaco prowadza tok swoich wypowiedzi, oraz ponizaja innych.i napisalem ze to wstyd dla tak pozadnego portalu

Św.Mikołaj
20-02-2015, 20:37
Bobas nie zrzucaj wszystkiego na mnie, bo ja nikomu nie ublizalem tak jak zawijasy

Św.Mikołaj
20-02-2015, 20:41
Gmaj napisal bardzo dobrze na forum boleckiego.
Cytuje : ,,kowal zawinił - cygana powiesili,,

Św.Mikołaj
20-02-2015, 20:46
Jezeli tutaj rowniez nie jestem mile widziany to juz sie wypisuje.
Jak tu skasowac konto??????

bobasxx
20-02-2015, 20:47
Bobas nie zrzucaj wszystkiego na mnie, bo ja nikomu nie ublizalem tak jak zawijasy

W tym przypadku daleki jestem od zrzucania winy na kogokolwiek, a już na pewno nie na Ciebie Mariusz.
Jak było widzieliśmy wszyscy (no prawie wszyscy).

edgar184
20-02-2015, 20:53
Eeee tam Mariusz, już rezygnujesz, gorzej dostawałeś...

Św.Mikołaj
20-02-2015, 21:00
Kurcze bylem kiedys zarejestrowany na tym forum, jakies z 7 lat wstecz. Pod nickiem Pan Tik Tak.
Bardzo sie wszystko tu pozmienialo. Moje konto tez wsiaklo.
Zapomnialem juz jak sie poruszac

karoka65
20-02-2015, 21:01
Tożto widze Wiesiu, ze ty tu jestes góru na forum.

Od razu byś wszystkim klapsa dawał.
Nie zapomnij, ze tez byles pionierem jak ja w walce z Zawijasami
Witaj Św. Mikołaju :)
Ja to tam jestem spokojnego usposobienia i żadnych krucjat raczej nie chcę prowadzić ale jak jakiś ciulbas próbuje prowadzić taką krucjatę przeciwko mnie to jak pisałem wcześniej, budzą się we nie takie any-ciała i zwlaczają szkodliwe bakterie które próbują atakować mój organizm :)
Ja nie uważam i nigdy nie uważałem się za jakiegoś guru, ot taki następny ciulbas, tyle że praktyk :)
Mówisz klapsa ? eee :)
Jak ktoś nie próbuje okładać mnie po mordzie to ja nie nie klepie po d..pie :)

karoka65
20-02-2015, 21:05
Jezeli tutaj rowniez nie jestem mile widziany to juz sie wypisuje.
Jak tu skasowac konto??????
Przygarniemy Cię tutaj, zbłąkana owieczko :)
Ale myślę że od poniedziałku jak profesory z targów wrócą to nie wiem czy muratora nie zamkną, hehe

Św.Mikołaj
20-02-2015, 21:05
To ostatnie zdanie Wiesiu jest bardzo cenne. Ja rowniez sie pod nim podpisze:D:-) :-)

Św.Mikołaj
20-02-2015, 21:07
Targi chyba za tydzien maja byc.
Albo mie sie daty pokickaly.
Musze luknac w kajet

karoka65
20-02-2015, 21:11
Gmaj napisal bardzo dobrze na forum boleckiego.
Cytuje : ,,kowal zawinił - cygana powiesili,,
Bolec się chwalił że tam konto założyłem bo jakiś ćwok żartowniś posłużył się moim nickiem rejestrując się tam jako karoka65, cieszył się jak łysy grzebieniem ale niestety to tylko jakaś prowokacja była i nie "zaszczyciłem" :) ich tam swoją obecnością.
Nie chcę przynależeć do żadnej "spółdzielni samo uwielbienia"
Nie zaglądam na to forum ale Gmaj to człek zdrowo myślący i nie należy do żadnej "spółdzielni" to raczej wie co pisze.

Andrzej_M_
20-02-2015, 21:12
Przygarniemy Cię tutaj, zbłąkana owieczko :) ,,,,
Ależ błaznów, ci TUTAJ dostatek, mądrych jak na lekarstwo.

karoka65
20-02-2015, 21:14
Targi chyba za tydzien maja byc.
Albo mie sie daty pokickaly.
Musze luknac w kajet
No też mi się popieprzyło:)
Dzwonię dzisiaj do Jurana, taki zajazd blisko EXPO a pani mówi że niema problemu z rezerwacją na przyszły tydzień, zdziwiło mnie to i zapytałem o targi, pani mówi że właśnie się dzisiaj zaczęły :)

karoka65
20-02-2015, 21:16
Ależ błaznów, ci TUTAJ dostatek, mądrych jak na lekarstwo.
To zmień forum, co będziesz z błaznami pisał.
Tak na szybko proponuję coś na ciśnienie i prostamol, podobno podnosi libido, zamiast męczyć się na forum zyskasz w łóżku jeśli środków nie pomyliłem.

Św.Mikołaj
20-02-2015, 21:18
Ależ błaznów, ci TUTAJ dostatek, mądrych jak na lekarstwo.

Witam kolege , szanownego maci wodę.
Blaznem przyznaje bywam na urodzinach mlodszego syna

Św.Mikołaj
20-02-2015, 21:22
No też mi się popieprzyło:)
Dzwonię dzisiaj do Jurana, taki zajazd blisko EXPO a pani mówi że niema problemu z rezerwacją na przyszły tydzień, zdziwiło mnie to i zapytałem o targi, pani mówi że właśnie się dzisiaj zaczęły :)

To se nie pojade. Bo dachowke mi jutro przyworza i musze byc osobiscie, bo przedstawiciel odrzuca zaraz wszystkie wadliwe do zwrotu. Zwlaszcza gasiory.
Jak od poniedzialku bedzie pogoda to wchodze z tesciem na dach i lecimy z robota.
Chatka stoi prawie wykonczona, a na dachu papa i laty od jesieni.
Troche to smiesznie wyglada. Mozna juz mieszkac

Św.Mikołaj
20-02-2015, 21:23
Wiesiu Prostamol to na prostate. Na libido jest Permen King lub Penigra

karoka65
20-02-2015, 21:29
Dzięki, będę już coś wiedział jak przyjdzie coś zażyć, na razie stoi tyle co trzeba.
Kocioł w podtrzymaniu, ma się rozumieć :)

Św.Mikołaj
20-02-2015, 21:29
Widze ze admin zegarka jak zwykle na forum nie przestawil

Św.Mikołaj
20-02-2015, 21:32
Kocioł wiesiu oczywiscie. Co nie ktorzy nie wiedza jaka jest roznica miedzy staniem kotla przy braku pradu, a staniem .......(wiadomo czego):P

karoka65
21-02-2015, 08:34
Dziękujemy Finladia za oczyszczenie tamtego wątku.
Ten nazwałbym raczej taki Hyde-Park w dziale ogrzewanie.
Wiem że jest gdzie indziej ale byłby pod ręką :)
Raczej pasjonatów tu nie uświadczysz :)

Andrzej_M_
21-02-2015, 09:50
,,,, Raczej pasjonatów tu nie uświadczysz :)

Karoka65 mylisz się.

Mnie na przykład pasjonuje odkrywanie (złego słowa użyłem), zjawisk i reakcji jakie zachodzą podczas procesów spalania.

Zresztą takie dochodzenie na podstawie licznych materiałów z cyberprzestrzeni, by zrozumieć te bardzo skomplikowane zjawiska, jest niezmiernie ciekawe.
No i przede wszystkim, czysta i fajna robota przed ekranem komputera.
Raz do roku, można potem te przemyślenia wdrożyć do świata rzeczywistego, czyli kotła.

karoka65
21-02-2015, 11:00
To jeśli znajdziesz podobnego pasjonata podyskutuj sobie.
Mi już przeszło, także nie pogadamy.
Wolę sobie z chłopakami o pierdołach popisać, wywody filozoficzne czy pasjonowanie się piecem czy węglem raczej już nie dla mnie.
Także życzę żebyś sobie znalazł takich pasjonatów i wzgłębiajcie sobie co chcecie.
Pozdrawiam.

karoka65
21-02-2015, 11:02
Poproszę jeszcze raz Finllandię żeby przemyśleć zmianę tytuły wątku, może wprowadzać w błąd :)

timon120777
21-02-2015, 15:37
Mikołaju- sprawdź sobie ustawienia w swoim profilu- tam możesz miec źle ustawione parametry dotyczace stref czasowych i stąd możesz widzieć inny czas

Andrzej_M_
21-02-2015, 16:40
Poproszę jeszcze raz Finllandię żeby przemyśleć zmianę tytuły wątku, może wprowadzać w błąd :)

Analizując to, o czym tak wczoraj emocjonalnie dyskutowaliście (na dodatek nie w temacie), mam dwie propozycje na zmianę tytułu wątku.

Pierwszy "Bzdety i inne pierdoły doradców" i drugi moim zdaniem bardziej trafny "Ele Mele Dudki"

zawijan
21-02-2015, 18:45
:no:

Św.Mikołaj
21-02-2015, 19:26
Analizując to, o czym tak wczoraj emocjonalnie dyskutowaliście (na dodatek nie w temacie), mam dwie propozycje na zmianę tytułu wątku.

Pierwszy "Bzdety i inne pierdoły doradców" i drugi moim zdaniem bardziej trafny "Ele Mele Dudki"

Moze byc Ele Mele Dudki Andrzejek_M Pasjonacik Forum - Hipotetyk Nasz Malutki

Św.Mikołaj
21-02-2015, 20:16
Mikołaju- sprawdź sobie ustawienia w swoim profilu- tam możesz miec źle ustawione parametry dotyczace stref czasowych i stąd możesz widzieć inny czas

Dziekuje timon. Rzeczowa i konkretna podpowiedz, a nie jak finlandia to okreslil, ze mam cos z przegladarką.

tesel
21-02-2015, 20:24
Miki kochany.Tutaj Cię znalazłem.:bye:

Św.Mikołaj
21-02-2015, 20:35
Miki kochany.Tutaj Cię znalazłem.:bye:

Czesc Leszku.
Jak tu ustawic stopke zeby byla widoczna jak masz ty cytat modrzewskiego.
A juz mam.. znalazlem

Św.Mikołaj
21-02-2015, 22:42
Ale zauwazylem koledzy jedno.
Ze nasz szanowny DR. SKARZYPYTA, nie ma na tym forum pleców jak na Esterownik i tutaj to jest potulny jak baranek.:-) :-) :-) :-)

Andrzej_M_
22-02-2015, 00:02
Ale zauwazylem koledzy jedno.
Ze nasz szanowny DR. SKARZYPYTA, nie ma na tym forum pleców jak na Esterownik i tutaj to jest potulny jak baranek.:-) :-) :-) :-)

Cyniczne zaczepki słowne, to chyba jedyny kunszt tego lichego błazna.

Powiem szczerze, że nieco irytują mnie wypowiedzi tego kabotyna, ale to nic w porównaniu, do akceptacji takiego prostackiego zachowania, przez sporą grupę jego ociemniałych popleczników.

karoka65
22-02-2015, 10:01
Cyniczne zaczepki słowne, to chyba jedyny kunszt tego lichego błazna.

Powiem szczerze, że nieco irytują mnie wypowiedzi tego kabotyna, ale to nic w porównaniu, do akceptacji takiego prostackiego zachowania, przez sporą grupę jego ociemniałych popleczników.
To po cholere się tu sprężasz ?
Skoro towarzystwo Ci nie odpowiada i nie chcesz dyskutować z ciemnotą to prostu zmień towarzystwo.
Widać że zaczynasz się zarażać od swoich mentorów słownictwem i manią wyższości.

Wlodek_PID
22-02-2015, 10:17
Analizując to, o czym tak wczoraj emocjonalnie dyskutowaliście (na dodatek nie w temacie), mam dwie propozycje na zmianę tytułu wątku.

Pierwszy "Bzdety i inne pierdoły doradców" i drugi moim zdaniem bardziej trafny "Ele Mele Dudki"

Andrzeju,

Nieraz czytam Twoje wpisy. Niestety, kiedy dotyczą spraw spalania,
wymiennika i tak dalej - są (przynajmniej dla mnie) - całkowicie
niezrozumiałe.

Jeśli uważasz, że forumowicze piszą od rzeczy, napisz coś do rzeczy -
ale tak, żeby zrozumieli. Poziom wiedzy się podniesie, wszyscy
skorzystają.

Jeśli nie chcesz się dzielić swoją wiedzą, pozwól innym pleść bzdury.

zawijan
22-02-2015, 10:56
...pozwól innym pleść bzdury.
Oooo!? Ty tutaj?
Pasje karoki, Św.Mikołaja, timona, także Andrzeja_M są mi doskonale znane.
Z Tobą kontakt jakoś się urwał.
Ciekawe, czym się teraz pasjonujesz?
Czyżby bzdurami...?
Nie mogę uwierzyć.

zawijan
22-02-2015, 11:26
Analizując to, o czym tak wczoraj emocjonalnie dyskutowaliście (na dodatek nie w temacie), mam dwie propozycje na zmianę tytułu wątku.

Pierwszy "Bzdety i inne pierdoły doradców" i drugi moim zdaniem bardziej trafny "Ele Mele Dudki"
Andrzeju
Nie widzisz prawdziwego tytułu tego wątku?
Choć nie napisany, jest przecież bardzo wyraźny
"Bić zawijana"

Ciekawi mnie, kto tu jeszcze przyjdzie i ja się do tego zabiorą.
No, i czy dadzą radę...?

karoka65
22-02-2015, 11:41
Przestań bo zaraz się rozpłaczę.
Myślisz że cały świat kręci się wokół zawijana.
Dla mnie to taki Hyde-Park w dziale ogrzewanie, może być nawet ele mele dutki.
Chcecie pofilozofować stwórzcie sobie jakiś wątek i filozofujcie, kto będzie chciał to się przyłączy.
Na pewno nie będę Wam przeszkadzał.
Ja gdzieś wolę zadawać się z tymi błaznami, prostakami i ociemniałymi jak kolega Andrzej nas skwitował.
Jak napisałem, nie podoba się towarzystwo to nikt nie Cię nie przymusza do baźgrania tutaj.

zawijan
22-02-2015, 11:54
...nie podoba się towarzystwo to nikt nie Cię nie przymusza do baźgrania tutaj.
Czy ja gdzieś napisałem, że mi się nie podoba?
No, i nie płacz... Szkoda Twoich łez. Przydadzą Ci się na potem...

bobasxx
22-02-2015, 12:13
Andrzeju
Nie widzisz prawdziwego tytułu tego wątku?
Choć nie napisany, jest przecież bardzo wyraźny
"Bić zawijana"

Ciekawi mnie, kto tu jeszcze przyjdzie i ja się do tego zabiorą.
No, i czy dadzą radę...?

Czytałeś pierwszego prosta w tym temacie ? Wiesz kto utworzył ten temat i po co ?
Czy uważasz że moderator tego działu ma coś osobistego do Ciebie ?

darase
22-02-2015, 12:16
Helos Amigos :D

Szkoda forum esterownik, W84u znowu ciekawie przerabia kociołek.

Szkoda też Pana Przemysława jego pracą było zajmowanie się forum, co będzie jak straci pracę? ;)

Jak kilka osób kradnie to najlepiej całe miasto zamknąć, spokój będzie po wsze czasy :)

karoka65
22-02-2015, 12:24
A gdzie żeś się podziewał Darek tyle czasu że Cię nigdzie widać nie było ?

adkwapniewski
22-02-2015, 12:26
Helos Amigos :D

Szkoda forum esterownik, W84u znowu ciekawie przerabia kociołek.

Szkoda też Pana Przemysława jego pracą było zajmowanie się forum, co będzie jak straci pracę? ;)

Jak kilka osób kradnie to najlepiej całe miasto zamknąć, spokój będzie po wsze czasy :)

Szkoda bardzo - szczególnie "fotorelacji" kol W84. Może tu się podzieli "patentem" na odlanie "czapy dzwonu". Jak /z czego (jaki materiał) wykonać dysze napowietrzające - schował bym je miedzy ceramiką a ścianką komory spal.

Co do reszty (forum ES) - bardzo dobrze że tak się stało, myślę że zamknięcie forum to nie stan permanentny ... trzeb mieć kontrolę. Popatrz na muratora - prawie onet.

karoka65
22-02-2015, 12:29
Nie widzisz prawdziwego tytułu tego wątku?
Choć nie napisany, jest przecież bardzo wyraźny
"Bić zawijana"


Zawijan Ty już chyba popadasz w jakąś paranoję, albo ja czytać nie potrafię ?
Gdzie tu w tytule wątku jest coś o Tobie czy choćby a jakikolwiek nawiązuje do Twojej osoby ?
Nie przesadzaj proszę.
Jak już napisałem gdzie indziej ja mogę majtki sprzedawać za jakiś czas albo kalesony a równie dobrze mogę nic nie sprzedawać, tyle lat z głodu na PKSowskim wikcie nie zdechłem to i może do emerytury dociągnę.
Pan Sławek radził w kalesony wejść, rozważę pewnie ale teraz coś zimy słabe to nie wiem czy się jakoś na tym wyjdzie :)

darase
22-02-2015, 12:38
Karoka jestem jak duch, nie ma mnie a jestem ;)

Żartuję ;) cały czas siedzę w kotłowni ze swoim Ogniwo eko 15kw, przerabiam go na klasę 5 :)

Komora nawrotna jest super jak i wentylator wyciągowy spalin.
Ciekawe jak W84u przerobi swoje monstrum ;) :D

Św.Mikołaj
22-02-2015, 12:46
Helos Amigos :D

Szkoda forum esterownik, W84u znowu ciekawie przerabia kociołek.

Szkoda też Pana Przemysława jego pracą było zajmowanie się forum, co będzie jak straci pracę? ;)

Jak kilka osób kradnie to najlepiej całe miasto zamknąć, spokój będzie po wsze czasy :)

Darku Przemek bedzie nadal wyprowadzal spokojnie swojego psa na spacer. A nie musial chypcikiem dzielic przyjemny spacer z psem pomiedzy forum

zawijan
22-02-2015, 12:48
Czytałeś pierwszego prosta w tym temacie ? Wiesz kto utworzył ten temat i po co ?
Czy uważasz że moderator tego działu ma coś osobistego do Ciebie ?
O zawartości wątku nie decyduje moderator, tylko userzy. Może nie?

bobasxx
22-02-2015, 12:55
O zawartości wątku nie decyduje moderator, tylko userzy. Może nie?

Przeczytaj jeszcze raz ze spokojem pierwszego posta.

zawijan
22-02-2015, 12:57
Przeczytaj jeszcze raz ze spokojem pierwszego posta.
A Ty przeczytaj ze spokojem wszystkie następne...

bobasxx
22-02-2015, 13:17
A Ty przeczytaj ze spokojem wszystkie następne...

Czytałem i jak do tej pory nie widzę tam jakiejś krucjaty przeciwko Twojej osobie.

zawijan
22-02-2015, 13:30
Czytałem i jak do tej pory nie widzę tam jakiejś krucjaty przeciwko Twojej osobie.
Szkoda. Myślałem, że się trochę ponaparzam. Bardzo to lubię. W młodości, w latach studenckich, byłem zawodnikiem jednej z czołowych krajowych drużyn rugby. Właśnie z tego powodu. Teraz, kiedy sił fizycznych już ubywa, pozostaje mi tylko naparzanka za pomocą komputerowych klawiszy...

Vld
22-02-2015, 14:07
Szkoda. Myślałem, że się trochę ponaparzam. Bardzo to lubię. W młodości, w latach studenckich, byłem zawodnikiem jednej z czołowych krajowych drużyn rugby. Właśnie z tego powodu. Teraz, kiedy sił fizycznych już ubywa, pozostaje mi tylko naparzanka za pomocą komputerowych klawiszy...
Wyznanie trola :D

zawijan
22-02-2015, 14:14
Wyznanie trola :D
Ooo! I Ty też...? Ale fajnie...

bobasxx
22-02-2015, 15:07
Szkoda. Myślałem, że się trochę ponaparzam. Bardzo to lubię. W młodości, w latach studenckich, byłem zawodnikiem jednej z czołowych krajowych drużyn rugby. Właśnie z tego powodu. Teraz, kiedy sił fizycznych już ubywa, pozostaje mi tylko naparzanka za pomocą komputerowych klawiszy...

I tym wpisem udowodniłeś, że lubisz siać zamęt po forach internetowych. Zamiast spokojnie dyskutować, wolisz naparzanki...

zawijan
22-02-2015, 15:32
I tym wpisem udowodniłeś, że lubisz siać zamęt po forach internetowych. Zamiast spokojnie dyskutować, wolisz naparzanki...
Eeee tam...
Niczego nie udowodniłem.
To tylko Ty pomyślałeś sobie tak, jak Ci pasowało.

sebsa
22-02-2015, 15:33
Zawijan - a jak tam konferencja w tym roku? Doszliście już do jakiś wniosków w temacie czy węgiel ma przyszłość pod naszymi strzechami? W końcu to chyba już 10 lat minęło jak konferujecie? :bye:

bobasxx
22-02-2015, 15:38
Szkoda. Myślałem, że się trochę ponaparzam. Bardzo to lubię.

Po tym co piszesz bardzo łatwo dojść do takich wniosków.
Może jednak się mylę, a jak jest naprawdę wiesz tylko Ty sam...

zawijan
22-02-2015, 16:22
Zawijan - a jak tam konferencja w tym roku? Doszliście już do jakiś wniosków w temacie czy węgiel ma przyszłość pod naszymi strzechami? W końcu to chyba już 10 lat minęło jak konferujecie? :bye:
Tak, to była 10-ta (jubileuszowa) coroczna konferencja "Kotły małej mocy zasilane paliwem stałym".
A węglem będziemy grzać jeszcze przez wiele lat.

adkwapniewski
22-02-2015, 18:30
Tak, to była 10-ta (jubileuszowa) coroczna konferencja "Kotły małej mocy zasilane paliwem stałym".
A węglem będziemy grzać jeszcze przez wiele lat.

Myślę że akurat w "tym" się mylisz ... Arturo72 i Liwko już się o to postarają ;)

zawijan
22-02-2015, 18:55
Myślę że akurat w "tym" się mylisz ... Arturo72 i Liwko już się o to postarają ;)
A cóż oni znaczą?

Andrzej_M_
22-02-2015, 19:03
Andrzeju,


Nieraz czytam Twoje wpisy. ,,,,

Witaj Włodku.

Nie wiem jak zacząć i od czego.
Z jednej strony patrząc, to fajnie, że czytasz to co w postach czasami napiszę.
Z drugiej strony patrząc, to gdy ja czasem przypadkiem, jakieś stare swe posty odnajduję, to przeważnie się czerwienie ze wstydu.


Po tym moim wstępie zacznę od środka Twego posta.


,,,, Jeśli uważasz, że forumowicze piszą od rzeczy, napisz coś do rzeczy -
ale tak, żeby zrozumieli. Poziom wiedzy się podniesie, wszyscy
skorzystają. ,,,,

Nie jestem pedagogiem i nie mam takich umiejętności, by w sposób łatwy, ciekawy i zrozumiały przedłożyć, to czego w większości sam do końca nie rozumiem.

Co innego znaleźć absurd , a co innego napisać (wytłumaczyć) poprawnie coś na jego temat.




,,,, Nieraz czytam Twoje wpisy. Niestety, kiedy dotyczą spraw spalania,
wymiennika i tak dalej - są (przynajmniej dla mnie) - całkowicie
niezrozumiałe. ,,,,

Przyczyn może być wiele, dwie najważniejsze poniżej.

Piszący nie potrafi poprawnie wyartykułować tego co chce powiedzieć.
Czytający nie potrafi zrozumieć co czyta.

Możesz sobie dobrać odpowiednią wersję odpowiedzi.




,,,, Jeśli nie chcesz się dzielić swoją wiedzą, pozwól innym pleść bzdury.

NIE.

Z takim stwierdzeniem z Tobą się nie zgadzam.

Przecież takie "bzdury" dużo lepiej i szybciej dyfuzją wśród piszących i czytających, niż powietrze z gazami w komorze spalania kotła.

sebsa
22-02-2015, 19:07
Tak, to była 10-ta (jubileuszowa) coroczna konferencja "Kotły małej mocy zasilane paliwem stałym".
A węglem będziemy grzać jeszcze przez wiele lat.

Pozostaje już tylko wyprowadzka z powrotem na osiedle do miasta. Tam powietrze mniej zasobne np benzo(a)piren, Z tonu wypowiedzi wychodzi, że nieprędko to się zmieni

RedEd
22-02-2015, 19:30
Witam
Ja proponuje zmienić temat na: "Dyskusje z pasją w dziale ogrzewanie".
Był ciąg dalszy, ale nie ma sensu "karmić" czyiś pasji.

Pozdrawiam RedEd