PDA

Zobacz pełną wersję : zmiana szamba - nowe przepisy



Karolek
16-08-2004, 20:54
W projekcie miałem szambo stalowe 7 m3. Tak się jakoś złozyło, że mam zakopane 2 zbiorniki PE ( plastik) kazdy po 5 m3. Odbyło się to przed 30 maja (zmiana przepisów) ale budowy jeszcze nie mam zakończonej. Posadowienie zbiorników "przsuneło się" o 1m ( w głąb działki) w stosunku do projektu, wszystkie wymagane odległości są zachowane. Mam pytanie do sznownych forumowiczów : Czy powinienem się bać odbioru budynku? Czy nie zostanie to potrakowane jako samowola budowlana?

remx
17-08-2004, 08:42
Z tego co pamiętam, to wszelkie zmiany względem planu zagospodarowania działki to tzw zmiany poważne - czyli jest problem.
Sam zastanawiam się nad zmianą lokalizacji szamba.Może ktoś już przez to przechodził?
Generalnie problem może się pokazać w przyszłości jeżeli gmina będzie chciała tam coś kopać - media itp.

Karolek
17-08-2004, 19:37
czy fakt że zbiorniki zostały posadowione przed 30 maja 2004 nie jest sytuacją łagodzacą? :roll:

pyrka
18-08-2004, 09:53
Z tego co mi wiadomo cała budowa winna odbyć się zgodnie z udzielonym pozwoleniem na budowę i przepisami obowiązującymi w dniu wydania tego pozwolenia, i calkowicie niezależnie od późniejszych zmian w prawie budowlanym, planie zagospodarowania terenu itp.

Gosia Łódź
20-08-2004, 14:24
Pytaliśmy w Nadzorze Budowlanym - jest to odstępstwo od projektu, powinno być zgłoszone do zmiany. Ponadto tu jest gest Geodety , który potwierdza zgodność z projektem.

A taka samowola budowlana - jak Nam Pan powiedział jeżeli posiada certyfikaty-atesty, moze kosztować według aktualnych pzreliczeń od 500-1000zł.

Jak przyjda odbierać iii się nie spodoba ( o ile to sprawdzą) to ładnie Gadaj, aby w "ewentualnym podpisie" -nie ujeli.