PDA

Zobacz pełną wersję : adaptacja poddasza



kaido
16-08-2004, 22:37
Witajcie, chcę dokonać adaptacji części strychu w nowym bloku, czy ktoś wie, jak przejść drogę takiej adaptacji, w bloku istnieje wspólnota, więc na pewno trzeba będzie jej zapłacić jakieś pieniążki, a co dalej, bardzo proszę o jakieś odpowiedzi, pozdrawiam kaido/.

robert skitek
17-08-2004, 22:18
jesli to nowy blok, to trzeba sprawdzic czy Ci wolno to zrobic.
"W budynku niewyposazonym w dzwigi, na ktorego budowe zostala wydana decyzja o pozwoleniu na budowe przed dniem 1.04.1995, na poddaszu usytuowanym bezposrednio nad 4 kondygnacją dopuszcza sie zmiane sposobu uzytkowania pomieszczen na mieszkania"
Znaczy to, ze w nowszym budynku bez windy nie wolno zrobic wejsc do mieszkan nad 4 kondygnacją naziemną.
Jesli wszystko jest ok, i wolno to:
- zgoda wspolnoty (niekoniecznie sie placi jej pieniazki - znajomi robili i nic nie placili - przekonali wspolnote ze im sie to po prostu oplaca :) )
- projekt zmiany sposobu uzytkowania do UM - wydzial architektury
tak czy inaczej bez architekta sie nie obedzie, wiec radze poszukac, a on reszte poradzi.
pozdrawiam

kaido
17-08-2004, 23:00
dziękuję za odpowiedź, budynek ma trzy piętra, wiem też, że już jakaś rodzina w tym bloku przygotowuje się do adaptacji i musiała wspólnocie zapłacić jakieś 4000 tyś., my dopiero przymierzamy się do kupna mieszkania w tym bloku, więc wszystko przed nami, jeszcze raz dziękuję za odpowiedź, katarzyna/.

kaido
17-08-2004, 23:01
:) zapomniałam jeszcze dodać, że kupujemy z mężem mieszkanie 2-pokojowe w tym bloku i będziemy chcieli po prostu dorobić jeden pokoik na strychu, nie chodzi o adaptację całego poddasza i robienie z niego całego mieszkania:)

robert skitek
18-08-2004, 01:03
tak czy inaczej projekt potrzebny, ale w takim razie nie bedzie wiekszych problemow z adaptacją. powodzenia