PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki Grunt przed malowaniem



Marcioszka
23-02-2015, 11:42
Witam,
Chcemy z mężem w tym tygodniu zagruntować i pomalować ściany w mieszkaniu, a ponieważ szczerze mówiąc nie mamy żadnego doświadczenia mamy kilka pytań.
Mieszkanie jest od dewelopera, ściany są pomalowane natryskowo (na odbiorze powiedzieli, że trzeba zagruntować przed malowaniem).
Farbę wstępnie wybraliśmy BONDEX LOTOS WHITE.
I teraz nasze pytanie czy grunt Ceresit CT-17 będzie się nadawał do położenia na ściany przed malowaniem?
Czy ewentualnie moglibyście zaproponować jakąś alternatywę?

krystian330
11-07-2015, 11:07
Dołacze się pod temat czy grunt ceresit ct-7 będzie nadawala się pod farby ,na scianach jest gladz szpachlowa , sprzedawca powedzial ze pod farby musi być słabszy grunt , czym go nakładać?

KolorowySłoń
11-07-2015, 13:33
Najpierw sprawdź chłonność podłoża. Przeciągnij mokrym pędzlem po ścianie w paru miejscach. Jeśli woda wsiąknie w ścianę trzeba koniecznie grunotwać. Natomiast jeśli krople wody utrzymają się w całości na powierzchni i zaczną spływać to mamy w miarę dobre podłoże. Potem będziemy mogli wybrać grunt. Grunt nakłada się pędzlem. Jeśli nałożymy go wałkiem to mogą wyjść pasy.

Adrian1224
11-07-2015, 17:26
Witam
Zamierzam pomalować ściany które malowane były prawie 10 lat temu (To było ich pierwsze malowanie przed którym były gruntowane) i teraz farba na tych ścianach nie ma żadnych plam,zabrudzeń tylko po prostu wyblakła i znudziły mi się te kolory.
Jeśli teraz będę je malował to powinienem je najpierw zagruntować czy mogę położyć samą nową farbę?

krystian330
11-07-2015, 19:22
Najpierw sprawdź chłonność podłoża. Przeciągnij mokrym pędzlem po ścianie w paru miejscach. Jeśli woda wsiąknie w ścianę trzeba koniecznie grunotwać. Natomiast jeśli krople wody utrzymają się w całości na powierzchni i zaczną spływać to mamy w miarę dobre podłoże. Potem będziemy mogli wybrać grunt. Grunt nakłada się pędzlem. Jeśli nałożymy go wałkiem to mogą wyjść pasy.

sprawdzałem chlonnosc i woda wsiąka w sciane czyli ceresit ct 7 może być?

E-Rzecznik Śnieżka
31-07-2015, 00:30
Szanowni Państwo,
Dobór preparatu gruntującego najlepiej uzależnić od rodzaju podłoża. Na mocno chłonnych powierzchniach najlepiej sprawdzi się grunt głęboko penetrujący, np. ACRYL-PUTZ® GP 41 Grunt polimerowy głęboko penetrujący: http://www.acrylputz.pl/produkty/grunty/opis/acrylputz-gp41-grunt-gleboko-penetrujacy W przypadku ścian o „zwykłej" chłonności można wykorzystać emulsję podkładową Śnieżka Grunt: http://www.sniezka.pl/produkty/farby-wewnetrzne/gotowe-kolory/opis/sniezka-grunt
Jeśli chodzi o aplikację farby na ściany, które były malowane 10 lat temu, to najpierw niezbędne jest sprawdzenie stanu podłoża. Łuszczącą się powłokę malarską trzeba usunąć za pomocą szpachelki. Wymalowanie w dobrym stanie wystarczy przemyć wodą z mydłem malarskim. Przed ponownym malowaniem powierzchnię należy zagruntować – polecam tu zastosowanie gruntu głęboko penetrującego, ze względu na długi czas jaki upłynął od ostatniej aplikacji farby.
Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka

fotohobby
31-07-2015, 09:03
Oczywiście należy dodać, źe po pomalowaniu Śnieżką Grunt trzeba zaplanować sobie 6-miesięczne wakacje poza domem, aż jej zapach wywietrzeje
:)

Mogiel
19-08-2015, 07:38
Jeśli tylko ściany są w dobrym stanie, poprzednie warstwy farby czy tynku nie odpadają, to zagruntować można czymkolwiek i nie powinno być żadnych problemów. Jak ktoś już wyżej napisał - dobrze jest ocenić chłonność podłoża i jeśli faktycznie jest chłonne, to najlepiej zacząć od gruntu głęboko penetrującego - tutaj chyba rządzi Ceresit CT17, dobry jest też Cekol DL-80.
W zasadzie na to można malować, chociaż optymalnie byłoby dać jeszcze farbę gruntującą - najlepiej tego samego producenta, co farba wierzchnia. Czyli jeśli Śnieżka Barwy Natury, Śnieżka Satynowa albo Magnat, to Śnieżka Grunt Latexowy, jeśli Nobiles, to Nobiles Latex Grunt, jeśli Tikurilla, to Tikurilla Optiva Primer itd... Szczególnie ważne jest takie gruntowanie farbą gruntującą, kiedy zmieniamy kolor - wówczas mamy pewność, że zużyjemy mniej farby wierzchniej (ściana nie będzie już piła), a do uzyskania właściwego kolory nawet przy najtańszej farbie wystarczą max dwie warstwy.
Ja polecam:
Ceresit CT17 ---> Grunt Śnieżka ---> farba właściwa
Z niczym to się nie pogryzie, a na 110 % będzie zrobione dobrze na lata i względnie tanio.

Magnusone
09-09-2015, 20:48
Mam stan deweloperski i chciałem ściany i sufity zagruntować śnieżką grunt. Z jednego wątku na forum (prawie 400 wpisów) jednoznacznie wynika, że po tym gruncie śmierdzi kocimi sikami. Przyznam, że po takiej reklamie nie zamierzam próbować tylko grunt zwracam do sklepu. Pozostaje jednak problem, czym mam zagruntować te powierzchnie?

Sufity i ściany mam bardzo ładne i zależy mi aby po gruncie takie pozostały. Wszystko będę malował na biało.

fotohobby
09-09-2015, 21:24
Beckers Primer, albo grunt Alpine

FlashBack
10-09-2015, 13:41
Witam,
Chcemy z mężem w tym tygodniu zagruntować i pomalować ściany w mieszkaniu, a ponieważ szczerze mówiąc nie mamy żadnego doświadczenia mamy kilka pytań.
Mieszkanie jest od dewelopera, ściany są pomalowane natryskowo (na odbiorze powiedzieli, że trzeba zagruntować przed malowaniem).
Farbę wstępnie wybraliśmy BONDEX LOTOS WHITE.
I teraz nasze pytanie czy grunt Ceresit CT-17 będzie się nadawał do położenia na ściany przed malowaniem?
Czy ewentualnie moglibyście zaproponować jakąś alternatywę?
Cresit nie jest gruntem pod farby.
Czym pomalowali skoro zalecają odcięcie?

FlashBack
10-09-2015, 13:43
Mam stan deweloperski i chciałem ściany i sufity zagruntować śnieżką grunt. Z jednego wątku na forum (prawie 400 wpisów) jednoznacznie wynika, że po tym gruncie śmierdzi kocimi sikami. Przyznam, że po takiej reklamie nie zamierzam próbować tylko grunt zwracam do sklepu. Pozostaje jednak problem, czym mam zagruntować te powierzchnie?

Sufity i ściany mam bardzo ładne i zależy mi aby po gruncie takie pozostały. Wszystko będę malował na biało.

Maluje ta farbą od lat i niczym nie śmierdzi.

GraMar
18-09-2015, 11:07
Maluje ta farbą od lat i niczym nie śmierdzi.


Farba może i nie śmierdzi, ale SNIEŻKA GRUNT lateksowa farba podkładowa -niestety, ale bardzo śmierdzi kocimi natryskami...

darkob
18-09-2015, 11:52
Farba może i nie śmierdzi, ale SNIEŻKA GRUNT lateksowa farba podkładowa -niestety, ale bardzo śmierdzi kocimi natryskami...

W tamtym roku śnieżką grunt wymalowałem całe poddasze i każde wiadro było kupione w innym miejscu bo malowałem etapami i nie czułem żadnego smrodu ze ścian.Z moim węchem też raczej wszystko w porządku bo niedawno kolega jak malował pokój farbą dulux lateksową to czułem już przed drzwiami mieszkania.Ludzie od dawna gruntowali śniezką i nie było problemu a teraz wielka afera.Zmienili skład farby....Ciekawy jestem jaki jest tego powód...

cohen91
26-07-2018, 20:37
Witam chciałbym się dowiedzieć jaki zastosować grunt przed malowaniem ściany już wcześniej malowanej dokładnie ściana tj karton gips grubość jakieś 1-1.5cm, czytajac wcześniejsze wpisy zastanawiam się czy po sprawdzeniu woda ścianę karton gipsu o tak małej grubości nie będzie problemu czy mi się to nie rozpadnie. Aktualny kolor ściany to matowa magnolia, chciałbym pomalować na ten sam kolor. Rodzaj farby to matt value emulsion firmy Minimal