PDA

Zobacz pełną wersję : sensowna umowa z kierownikiem budowy



passenger
17-08-2004, 00:17
Witam

przejrzałem forum (i nie tylko) i nie odniosłem wrażenia, że mam do czynienia z dobrymi wzorami umów z kierownikiem.

Widziałem oświadczenia - czy to znaczy, że oświadczenie o pełnieniu obowiązków kierownika zastępuje umowę z inwestorem?

Z drugiej strony znalazłem jakieś nierealne, nieżyciowe umowy, których większość kierowników po prostu nie podpisze (z tego, co się orientuję niewielu np. wylicza materiały, a w umowach jest np. "Kierownik budowy zobowiązuje się zawiadamiać Inwestorów na trzy dni naprzód o konieczności zakupu materiałów budowlanych z podaniem ich ilości. ".
Albo: "Kierownik budowy zobowiązuje się zapewnić na placu budowy czystość i porządek przez:
1) wyposażenie nieruchomości w urządzenia służące do gromadzenia odpadów komunalnych oraz utrzymywanie tych urządzeń w odpowiednim stanie sanitarnym i porządkowym oraz przyłączenie do istniejącej kanalizacji sanitarnej"
(hmmm - to umowa z kierownikiem, a nie z babcią klozetową ;) )


Chodzi mi o umowę zawierającą realne, podstawowe obowiązki
kierownika i zaktualizowane odnośniki do aktów prawnych.
Z góry dziękuję za odpowiedzi

p.

szila
23-08-2004, 15:11
Ja też poisałam już post na temat czy ktoś ma pomysł na umowę z kier. bud i inspekt. nadzoru. Niestety nikt nie odpisał, myślę, że nikt nie podpisuje umów z kier. bud.
On poprostu jest i koniec.

inż. Mamoń
24-08-2004, 12:10
Witam,
Właśnie mam zamiar podpisać jakąś umowę z kierownikiem. Może nada się to co poniżej. Wystarczy tylko zmienić inspektora na kierownika, albo nawet nic nie zmieniać - co o tym sądzicie?

UMOWA O PEŁNIENIE FUNKCJI
INSPEKTORA NADZORU

zawarta w dniu ..................... w .............................. pomiędzy:
1) .................................................. , zam. ............................................., zwanym dalej INWESTOREM, a
2) ..........................................., zam. .................................................. ..., zwanym dalej INSPEKTOREM

§ 1
1. Inwestor zleca prowadzenie nadzoru budowlanego Inspektorowi w oparciu o przepisy Prawa Budowlanego art. 17-27.
2. Inspektor przyjmuje na siebie obowiązek nadzoru budowlanego nad budową domu jednorodzinnego w ............................................, ul...................................

§ 2
1. Inspektor oświadcza, iż posiada odpowiednie kwalifikacje oraz uprawnienia budowlane nr. .................................................. .................................................. .............................
2. Inspektor oświadcza, iż zlecone obowiązki będzie wykonywał z należytą starannością, zgodnie z obowiązującymi przepisami, standardami, zasadami sztuki, etyką zawodową oraz postanowieniami umowy.
3. Wszelkie czynności związane z wykonywaniem zleconego niniejszą umową nadzoru, Inspektor wykonywać będzie osobiście. Powierzenie wykonania części lub całości objętego niniejszą umową nadzoru osobie trzeciej jest zabronione.

§ 3
1. Nadzór będzie prowadzony począwszy od dnia rozpoczęcia prac budowlanych, tj. od dnia ..........................r., do dnia faktycznego zakończenia umowy. Nadzór będzie obejmował nie mniej niż 10 wizyt na budowie.
2. Wynagrodzenie Inspektora z tytułu wykonania zlecenia będącego przedmiotem niniejszej umowy strony ustalają na ............ zł (....................... złotych).

§ 4
Inwestor może wypowiedzieć zlecenie w szczególności w przypadku wykonywania
umowy przez Inspektora w sposób niezgodny z obowiązującymi przepisami, standardami
lub zasadami sztuki.

§ 5
Inspektor może odstąpić od niniejszej umowy w przypadku nierozpoczęcia robót, nad którymi ma pełnić nadzór w ciągu ......... dni, licząc od daty określonej w § 3, albo przerwy w nadzorowanych robotach, trwającej ponad ..................., wynikłej nie z jego winy.

§ 6
Wszelkie zmiany niniejszej umowy wymagają zachowania formy pisemnej pod rygorem
nieważności.

§ 7
Za wszelkie szkody wynikłe z nienależytego wykonywania nadzoru Inspektor odpowiadać będzie wobec Inwestora na mocy przepisów Kodeksu Cywilnego.


§ 8
W sprawach nieuregulowanych niniejszą umową mają zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego.

§ 9
Niniejszą umowę sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.


INWESTOR INSPEKTOR