PDA

Zobacz pełną wersję : Aranżacja ściany TV



Sathriel
24-02-2015, 10:02
Moi drodzy, bardzo proszę o poradę dotyczącą zagospodarowania 3,37m ściany, na której docelowo zawiśnie telewizor. Całe pomieszczenie będzie utrzymane w monochromatycznym nowoczesnym stylu (czerń, szarość i biel), stąd myślałam o ceglanej (białej/czarnej?) ścianie z jakimś zabudowanym regałem na książki (po lewej stronie przy ścianie?). Chciałabym też w to wszystko wkomponować biokominek (może właśnie w regale?), ale nie potrafię spiąć tego w jedną całość. Pomożecie? :) Załączam rzut pomieszczenia, dwie inspiracje i aktualny wygląd ściany (z roboczymi meblami i kolorami). Będę bardzo wdzięczna za wszelkie sugestie :) Pozdrawiam,

305883305884305885305886305887

joliska
24-02-2015, 15:02
Nie rozumiem - na tej jednej ścianie ma być i tv, i kominek, i biblioteka?

Sathriel
24-02-2015, 15:17
Tak, tzn. po lewej stronie zaraz obok szafy miałby być regał na książki, a TV gdzieś pośrodku. Co do kominka to rozważałam opcję pod wiszącym TV, ale mam małego, nieobliczalnego psa i mogłoby to być niebezpieczne stąd nie wiem gdzie go umiejscowić.

Sathriel
26-02-2015, 07:48
Ktoś ma jakieś pomysły? :>

miss_piggy
02-03-2015, 20:27
Ja również rozważam możliwość umieszczenia kominka i TV na jednej ścianie. Znalazłam takie propozycje. 307096307097307098

akluj
20-02-2017, 10:39
Odkopuję temat - marzy mi się biokominek zabudowany, umieszczony pod TV - czy ktoś z Was przetestował takie rozwiązanie? Słyszałam że to ryzykowny pomysł, bo TV może ucierpieć od ciepła generowanego przez biokominek, ale słyszałam też porady, żeby biokominek wysunąć do przodu - np 50-60 cm od ściany, na której wisiał będzie TV. Przesyłam poglądowy projekt, obok konstrukcji biokominkowej (wykonanej z G-K), miałaby stanąć jeszcze jakaś szafka.
Nie wiem czy obłożenie wnętrza kontrukcji z G-K watą izolacyjną wystarczyłoby, żeby cała ta konstrukcja się nie nagrzewała? Będę wdzięczna za rady.
381939

Elfir
20-02-2017, 11:48
Amerykanie robią kominki gazowe pod TV i jakoś potrafią izolować.

akluj
20-02-2017, 12:42
Bardziej straszono mnie ciepłem, które wydostaje się z przodu kominka i unosząc się w górę może niby uszkodzić TV... dlatego chciałabym zasięgnąć opinii kogoś, kto taki układ przetestował na "własnej skórze".

Andrzey_
20-02-2017, 13:22
Bardziej straszono mnie ciepłem, które wydostaje się z przodu kominka i unosząc się w górę może niby uszkodzić TV... dlatego chciałabym zasięgnąć opinii kogoś, kto taki układ przetestował na "własnej skórze".


większe zmartwienie to:
1. kominek przy podłodze mało wygodny w obsłudze, trzeba na kolanach,
2. mniej widoczny,
3. koniecznie niepalna podłoga w większej odległości niż normalnie,
4. wkład kominkowy nie jest płaski od góry, biokominek oczywiście inaczej
5. aby TV wisiał to trzeba zespawać ramę i dobrze osadzić przewody (izolacja wkładu)
6. TV nie może wystawać przed wkład, bo elektronika nie lubi temperatury, a prawdą jest że żywotność TV pewnie spadnie ale bym tego aż tak nie demonizował

Dlatego, mało kto stosuje takie rozwiązanie. Szczególnie, że TV i tak jest do czegoś podłączony, co zazwyczaj znajduje się na szafce RTV poniżej.

Elfir
20-02-2017, 14:24
Mało kto w Polsce, co najwyżej :)
Starczy wpisać w google "fireplace + tv" i setki przykladów

http://modusfireplaces.com/wp-content/uploads/2015/06/tv-above-fireplace-modern-gas-fires-contemporary-fireplaces-572-TV.jpg
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/f4/7f/20/f47f20cc4f7fb508d57b61fa59713ae9.jpg

akluj
21-02-2017, 09:44
większe zmartwienie to:
1. kominek przy podłodze mało wygodny w obsłudze, trzeba na kolanach,
2. mniej widoczny,
3. koniecznie niepalna podłoga w większej odległości niż normalnie,
4. wkład kominkowy nie jest płaski od góry, biokominek oczywiście inaczej
5. aby TV wisiał to trzeba zespawać ramę i dobrze osadzić przewody (izolacja wkładu)
6. TV nie może wystawać przed wkład, bo elektronika nie lubi temperatury, a prawdą jest że żywotność TV pewnie spadnie ale bym tego aż tak nie demonizował

Dlatego, mało kto stosuje takie rozwiązanie. Szczególnie, że TV i tak jest do czegoś podłączony, co zazwyczaj znajduje się na szafce RTV poniżej.

Hmm, dzięki za celne uwagi, ale to chyba nie wyklucza mojego pomysłu:
ad. 1 do przeżycia ;)
ad. 2 j.w.
ad. 3 tu jest chyba największy problem, bo planuję deskę litą, która na pewno nie jest niepalna ;)
ad. 4 chodzi mi własnie o biokominek
ad. 5 Planuję zastosować gotowy uchwyt do TV, a przewody czym izolować? Wyobrażałam to sobie tak, że albo przewody od TV będą w ścianie (w "rynience" zamontowanej podtynkowo), albo sam TV też będzie wisiał na w miarę wąskiej kolumnie z G-K, w której można zastosować izolację- pytanie jaką?
ad. 6 dlatego pisałam o wysunięciu biokominka na ok 50-60 cm przed TV.