PDA

Zobacz pełną wersję : Murator 9/04



Aleksandryta
17-08-2004, 07:43
Jaki piękny dom jest na okładce! :D

mbz
17-08-2004, 09:45
No :) i trzy dodatki.

Wakmen
17-08-2004, 10:19
No :) i trzy dodatki.
Jakie 3? Ja dostałem 2. Płytkę i jedną wkładkę "instalacje".

mbz
17-08-2004, 11:05
"Ogrzewanie, klimatyzacja, wentylacja", ale to chyba tylko lokalny dodatek mazowiecki.

Wakmen
17-08-2004, 11:26
Jak co miesiąc my na pomorzu jesteśmy pokrzywdzeni :( .

AnetaS
17-08-2004, 11:34
Wakmen nie tylko na pomorzu, podkarpacie również
Płytka - budujemy z prawem i dodatek instalacje.

anna99
17-08-2004, 22:07
A ja po raz pierwszy nie kupiłam Muratora. Obejrzałam go dokładnie ... i odstawiłam na półkę. Moja budowa zbliża sie do końca i tematy poruszane są juz nieaktualne. Zestawienie tym razem wkładów kominkowych też niewiele mówi (jak i wcześniejszych rankingów np. drzwi czy grzejnikow). Chyba czas się rozstać z wersją papierową.

jamles
18-08-2004, 00:07
Wakmen nie tylko na pomorzu, podkarpacie również
Płytka - budujemy z prawem i dodatek instalacje.
i jak tu "warszawkę" da się lubić :roll: :o 8) :cry: :wink:

ewusia
18-08-2004, 07:25
Jak co miesiąc my na pomorzu jesteśmy pokrzywdzeni :( .

nie wiem gdzie kupowałeś :wink: , ja mam płytkę, dodatek instalacje i dodatek reklamowy Łazienki (Koło) wielkości Muratora :o

ewusia
18-08-2004, 07:27
Jaki piękny dom jest na okładce! :D

czyżby Twój? i masz rację, piękny..........

Aleksandryta
18-08-2004, 07:48
Niestety nie mój, ale lubię taką architekturę. Poza tym w Muratorze jest o niemieckim budownictwie jednorodzinnym. jednak chyba u nas łatwiej jest budować. :D

Padre
18-08-2004, 09:05
A ja niestety zgadzam sie z anna99 :(
Kupilem 9 muratora zachecony reklamami radiowymi na temat kominkow. To co tam jednak sie znalazlo to szkoda gadac....

Przez ostatni czas coraz czesciej zauwazam, ze poziom Muratora sukcesywnie spada. Co z tego, ze ma 170-iles stron z czego wiekszosc to reklamy...

Przykro mi to mowic, ale wiem juz, ze to byl ostatni numer jaki kupilem.

kroyena
18-08-2004, 11:57
A i mnie COŚ brakuje:

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=30134&start=120

PS. A korektor to się w jednym garażu rypnął. :-?

Padre
18-08-2004, 16:08
Niestety masz calkowita racje...
Cos jak strusie - Glowa w Piasek

magi
18-08-2004, 20:08
Chociaż mam wybór kominka już za sobą czekałam na to porównanie.
Myślałam, że to będzie jakoś w formie tabeli np 14, 16, 18 kw. Dla mnie mało czytelne bo rzeczywiście cena grał rolę ale drugorzędną.
Nie wiem jak ten artykuł ma się do podejmowania decyzji ale na pewno stron zajął niemało /i może o to chodziło/.

mik99
18-08-2004, 21:22
Chociaż mam wybór kominka już za sobą czekałam na to porównanie.
Myślałam, że to będzie jakoś w formie tabeli np 14, 16, 18 kw. Dla mnie mało czytelne bo rzeczywiście cena grał rolę ale drugorzędną.
Nie wiem jak ten artykuł ma się do podejmowania decyzji ale na pewno stron zajął niemało /i może o to chodziło/.
nic dodać :-?

kroyena
19-08-2004, 09:52
magi bo zgodnie z reklamą miało być chyba ponad 170 "POMYSŁÓW NA KOMINEK".
No to chyba nie była za uczciwa relama. Bo pomysł to ja tylko jeden po przejrzeniu miałem: Co by tu kupić? A nie po co i jak zamocować?
No to se chyba jeden z tych ponad 17o "POMYSŁÓW" kupię i nawet jak będę miał siano to bez obudowy w salnie postawię.
A po co my "POMYŚLANY" kominek z wężownicą, albo płaszczem?
A po co mi "POMYŚLENIE" czy to ma otwartą czy zmkniętą komorę spalania?
A po co mi "POMYŚLENIE" czy i jak rozprowadzić ciepło po domu?

A po co ja się w ogóle czepiam? :o :o :o
Przecież jest ponad 170 "POMYSŁÓW" tylko coś jeden od drugiego małoinny jest.
Ciekawe czy taką reklamę można zaskarżyć przez UOKiK? Co na TO* redakcja?

* Nieuczciwa reklama wprowadzająca w bład konsumenta.

bratki
19-08-2004, 12:33
Może trochę to nie fair, bo nie chwaliłam jak było dobrze... ale wtedy "kompocik był".

Za to w nr 9 go zdecydowanie zabrakło, mimo obietnicy na okładce.

Jestem rozczarowana elementarzem budowlanym "Co na elewację". Jak dotąd był to świetny dział ułatwiający porównania włącznie z cenami i na ten rzuciłam się jak sęp. Tym razem jednak wyłożył się kompletnie - bo nie dość, że brak cen, to jeszcze mało czytelny. :/ Nie pokuszono się też o może i najtrudniejszą rzecz, ale właśnie dlatego byłaby cenna dla czytelników - czyli porównianie trwałości.

No chyba że niedawno gdzieś to było i przegapiłam, ale nie wydaje mi się.

Wogóle coś się dzieje z czytelnością - "Ile kosztuja ściany" też wydaje mi się bardziej zagmatwane niż trzeba i dużo bardziej, niż dotąd Murator miał w zwyczaju.

Wakmen
24-08-2004, 11:05
... nie wiem gdzie kupowałeś :wink: , ja mam płytkę, dodatek instalacje i dodatek reklamowy Łazienki (Koło) wielkości Muratora :o
Kupowałem w Gdyni głównej na dworcu a dodatku Łazienki (Koło) wielkości Muratora nie dostałem ale już mam zdobyty przy innej okazji.

Wakmen
24-08-2004, 11:09
A tak przy okazji to czy rozpoznaliście kogoś z Forum budujących się w Niemczech? Kto to taki?

pyzia
27-08-2004, 15:44
Ja nikogo nie rozpoznałam, ale dziękuję Redakcji za artykuł o budownictwie w Niemczech - bardzo mnie zainteresował. Właśnie skończyliśmy prenumeratę i nie wznawiamy, ale chyba jednak kupię te kilka następnych numerów aby poczytać o innych krajach...

Bardzo ciekawe jak dla mnie!!!

AgnesK
29-08-2004, 13:27
Cykl o budowaniu w innych krajach zapowiada się naprawdę fajnie.

Artykuł o elewacjach był powierzchowny - z taką nadzieją czekałam na niego, na obiecane rozwiązanie problemu (dla mnie przynajmniej) prawidłowego wykonania oblicówki drewnianej na ścianie jednowarstwowej, a tu - nic..

ewaq
30-08-2004, 13:45
Cykl o budowaniu w innych krajach zapowiada się naprawdę fajnie.

Artykuł o elewacjach był powierzchowny - z taką nadzieją czekałam na niego, na obiecane rozwiązanie problemu (dla mnie przynajmniej) prawidłowego wykonania oblicówki drewnianej na ścianie jednowarstwowej, a tu - nic..

Agnes, oblicówka drewniana była "na życzenie Czytelników" omówiona w numerze 5/04. Zaglądałaś?
W kwestii mozaiki odezwę się dziś wieczorem - muszę pomierzyć tafle, w jakie jest pakowana, żeby dac Ci precyzyjną odpowiedź ;-)

AgnesK
31-08-2004, 18:45
Agnes, oblicówka drewniana była "na życzenie Czytelników" omówiona w numerze 5/04. Zaglądałaś?


Owszem Ewa, ale mi chodziło, jak pisałam, o oblicówkę na ścianie jednowarstwowej a nie dwuwarstwowej. A na ten temat ciągle nic...

Krystian
04-09-2004, 18:51
... no to przeglądnę i ja ostatni numerek... :P
- Elewacja na lata - zgadzam się, temat jest wart szerszego potraktowania niż 16 stron przedzielonych 11 stronami reklam... :-?
- Niemcy, własny dom w Unii - ciekawy artykuł, dla mnie bliski, bo kiedyś miałem okazję spędzić trochę czasu w Zagłębiu Saary i zwiedzić okolicę... choć to nie znaczy, że ponad wszystko przedkładam niemiecki porządek nad polską fantazję... :wink: , no i drobiazg, jeżeli mamy być po niemiecku skrupulatni to nie przekonują mnie wyliczenia pokazane w trzech ostatnich zdaniach... :wink:
Projekt zagospodarowania terenu - ominąłem bo mam za sobą... :P
Kosmopolita... - polsko - niemieckie gusta pogodził amerykański architekt... :P , przeczytałem z zainteresowaniem...
Drzwi na dobre wejście i Wnęka może być przydatna - odświeżyły moją wiedzę... :P
Rodzinny standard- Zygmunt Stępiński to KLASA KLASYKI !!!
Dobry garaż nie jest zły - ciekawy, choć Murator popierający swego czasu raczej pojedyńczy wjazd do garażu nie napisał o dwustanowiskowym ,,jeden za drugim" - jaka długość ??? Pytam, bo osoby zwiedzające ostatnio mój garaż stwierdziły, że jest ,,na Lincolna"... :lol: :lol: :lol: ... a on jest na dwa skromne samochody... :wink:
więcej napiszę jak przeczytam kolejne 100 stron... :P

czupurek
13-09-2004, 07:06
a ja po przeglądnięciu numeru zachorowałam i to, ostro
nie tynki, kominki etc (chociaż to, jeszcze przede mną) ale na
prezentowany STAWja też taki chcę mieć!