PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie stropu.



Manio
17-08-2004, 08:36
mam taki pomysł na zrobienie ciepłej wylewki na stropie, pomiędzy parterem a poddaszem narazie jeszcze nieuzytkowym ale docelowo użytkowym! :D
Mianowicie wiem że można robic tzw. ciepłe tynki tzn. zaprawa z dodatkiem zmielonego styropianu i jakiegoś plastyfikatora. Ale zastanawiam sie nad zrobieniem ciepłej wylewki tzn. kulki styropianu w zaparawie a nie płyty.
Zaoszczędził bym na grubości wylewki, oarz ana kosztach styropianu granulat jest o połowę tańszy.
Tylko czy to ma sens? :oops: Czy ktoś już też tak kombinował albo może ktoś to z praktyki zna. :wink: [/b]

gosciu01
17-08-2004, 20:37
zależy co chcesz osiągnąć,
sama idea wydaje się być OK, ale poradziłbym się jakiegoś projektanta, dobrego fachowca itp.
a parametry najlepiej policzyć np. za pomocą programu OZC.

Cz.

Manio
19-08-2004, 07:25
zależy co chcesz osiągnąć,
sama idea wydaje się być OK, ale poradziłbym się jakiegoś projektanta, dobrego fachowca itp.
a parametry najlepiej policzyć np. za pomocą programu OZC.

Cz.
a co to za program?
Qrcze i nikt z tubylców tego fajnego forum nic o tym nie wie? :wink:

RobertOC
19-08-2004, 07:35
zobacz tutaj
http://www.purmo.com/pl/pobierz-pliki_programy-komputerowe.html
inni producenci systemów ogrzewania też takie programy udostępniają

aishan
19-08-2004, 07:53
Warstwa izolacji na stropie z reguły ma za zadanie też wygłuszenie. Sprawdź jak te styropianowe kulki sobie radzą, choć wydaje mi się że kiepsko.

jareko
19-08-2004, 08:04
Warstwa izolacji na stropie z reguły ma za zadanie też wygłuszenie. Sprawdź jak te styropianowe kulki sobie radzą, choć wydaje mi się że kiepsko.
zalezy na ktorym stropie :) ale jesli chodzi o funkcje wygluszajaca - sprawdzone - nie dziala :(
a jesli chodzi o zalety tego rozwiazania - szczerze mowiac nie widze zadnych - ani izolacyjnosci cieplnej ani wygluszajacej - Manio - czy naprawde nie lepiej na styropianie (lub welnie) to zrobic? pewniej bedzie a i izolacyjnosc wieksza uzyskasz przy tej samej grubosci wylewki

Manio
19-08-2004, 09:04
Warstwa izolacji na stropie z reguły ma za zadanie też wygłuszenie. Sprawdź jak te styropianowe kulki sobie radzą, choć wydaje mi się że kiepsko.
zalezy na ktorym stropie :) ale jesli chodzi o funkcje wygluszajaca - sprawdzone - nie dziala :(
a jesli chodzi o zalety tego rozwiazania - szczerze mowiac nie widze zadnych - ani izolacyjnosci cieplnej ani wygluszajacej - Manio - czy naprawde nie lepiej na styropianie (lub welnie) to zrobic? pewniej bedzie a i izolacyjnosc wieksza uzyskasz przy tej samej grubosci wylewki

i tu kolega ma rację dzwoniłem do producenta i wyprowadził mnie z tego pomysłu! :D
tzn. jest to dobre rozwiązanie jęśli się ma np legary na stropie, lub krzywo wylany strop. Gdyż w moim przypadku wyglądało by to tak że najpierw zaprawa z kulek steropianu a nastepnie szlichta czyli wole juz bez brudzenia się steropian rozłożyć i wylać beton. wyjdzie to taniej. :wink:
ja planuje dać 3cm steropianu i z 5 cm wylewki zbrojonej.
oczywićsie poddasze użytkowe
Pozdrawiam wszystkich!

JACY007
06-03-2005, 14:25
Witam
Ja z kolei mam takie pytanie - moze ktos z tego forum pomoze bo mam juz dosc- posluchalem sie swojego "magika" i polozylem na poddasze do ocieplenia 15 cm wełny ("Daj Pan spokoj Panie Jacku 15 cm wystarczy bedzie cieplo ze hoho" ) do tego TYLKO MIEDZY KROKWIAMI !!!!

Efekt jest jaki jest ze po pierwsze 15 cm to za malo a po drugie krokwie sa wpanialymi mostkami.
Jakie mam rozwiazanie? Znalezlem te prosze o pomoc w wybraniu najlepszego a moze dodanie jeszcze innych????
1. Zrywac plyte karton gips i zaczynac od poczatku (matko ile to roboty balaganu i pieniedzy)
2. Dołozyć na już istniejącą płytę jeszcze jedno docieplenie - zabiera miejsce ale jest chyba lepiej niz w pkt 1
3. Wpuscic w przestrzen miedzy folia a płyta jakis granulat styropianu czy welny czy inne ustrojstwo (na ten temat wiem najmniej)
Licze na pomoc

JACY



Pewnie moj problem jest z gatunku "standart" ale nie moge znalezc odpowiedzi na niego na forum.