PDA

Zobacz pełną wersję : Pustaki/ luksfery plastikowe. ktos slyszal? Ktos wie?



Hewa
25-02-2015, 10:29
Witam,

Spotkalam sie ostatnio z produktem zwanym Icefery.
Jest to pustak plastikowy, ktory ma zastepowac luksfery.
Wyglada interesujaco i zdaje sie byc latwiejszy w montazu. (mozna go sklejac klejem/silikonem a nie zaprawa)
Poszukalam troche w necie ale nie znalazlam nic oprocz strony producenta [icefery.pl].
Na tym forum rowniez nie ma informacji na temat tego produktu.

Czy ktos wogole slyszal o Iceferach lub wykorzystal je przy budowie scianki dzialowej?

Czy warto rozwazac zakup iceferow czy lepiej pozostac "wiernym" luksfera?

Z gory dziekuje,
pozdrawiam

Hewa

Krystek2
01-03-2015, 14:16
Jak luksfery to tylko szklane. Po co inwestować w plastik... Moim zdaniem szkło wygląda zdecydowanie lepiej! Jest łatwiejsze do czyszczenia i wytrzymałe

Hewa
02-03-2015, 11:49
Dziękuję Krystek2 za odpowiedz.

Problem w tym ze chyba będę musiała ta ściankę zbudować własnoręcznie wiec szukam najprostszego rozwiązania.
(moje zdolności manualno-techniczne są, delikatnie mówiąc, słabe :-(

Te plastikowe luksfery skleja się zwykłym silikonem i nie trzeba używać krzyżyków itp.

Wygląda jednak na to ze nie jest to popularny produkt i chyba będę musiała raz jeszcze to przemyśleć.

Raz jeszcze dziękuje

Pawulon102
24-03-2015, 09:08
Tylko szklane pustaki, bo:
1 Taniej,
2 Lepiej,
3 Ładniej,
4 Bezpieczniej

To ma być okno czy ściana?

Hewa
25-03-2015, 08:31
Tylko szklane pustaki, bo:
1 Taniej,
2 Lepiej,
3 Ładniej,
4 Bezpieczniej

To ma być okno czy ściana?

Sciana /bar miedzy czescia kuchenna a jadalnia.

Wysokosc 100 cm, dlugosc 160 cm szerokosc ok 40 cm z blatem na gorze.

Pozdrawiam

sarbela
18-06-2015, 07:25
Zwykłe szklane luksfery można zamontować bez użycia zaprawy. Jest gotowy system montażowy, sama będę go stosować - u mnie będzie okienko w ścianie 2 x 6 luksferów. System to Quicktech: http://nomos.com.pl/quickteck-zbuduj-sam-2/

Są instrukcje i filmy, niestety nie mogę powiedzieć czy jest łatwo bo jeszcze nie zabraliśmy się do montażu, ale wydaje się proste :)

theme
28-09-2015, 10:23
Temat starszy ale warto go poruszyć - plastik i szło muszą spełniać wymagania p.poż. Dwa, że luksfery montuje się jako "ścianę" aby przybliżyć budynek o 1m względem sąsiada. A przy ścianie ogniotrwałej stawianej w ostrej granicy ja bym nie ryzykować plastiku - chyba że ktoś okazałby mi certyfikat i badania p.poż.

coachu13
22-02-2023, 17:26
Ktoś wie coś więcej od tych luksferach z tworzywa ?

Lew2
26-02-2023, 18:01
Temat starszy ale warto go poruszyć - plastik i szło muszą spełniać wymagania p.poż. Dwa, że luksfery montuje się jako "ścianę" aby przybliżyć budynek o 1m względem sąsiada. A przy ścianie ogniotrwałej stawianej w ostrej granicy ja bym nie ryzykować plastiku - chyba że ktoś okazałby mi certyfikat i badania p.poż.
To samo robią stałe przeszklenia osadzone w profilach jak np. ściany ryglowo-słupowe. Wszyscy producenci profili z glinu mają je w ofercie.