PDA

Zobacz pełną wersję : Odkurzacz do lisci



MB
17-08-2004, 12:33
Czesc
Gdzie w Warszawie mozna pozyczyc odkurzacz do lisci? Widzialem takie cos w Castoramie ale kosztuje 1K nie zamierzam kupowac ale chcialbym sie pobawic 1 dzien.....

Piotr_PA
17-08-2004, 12:57
Pobaw się kosiarką z koszem to pozbierasz wszystkie

Jarek.P
17-08-2004, 13:01
Czesc
Gdzie w Warszawie mozna pozyczyc odkurzacz do lisci? Widzialem takie cos w Castoramie ale kosztuje 1K nie zamierzam kupowac ale chcialbym sie pobawic 1 dzien.....

Nie warto. Świeżo spadłe liście szybciej zagrabisz grabiami (takimi a'la miotła, do liści), zleżałych nie ruszysz i tak bez klasycznych grabi. Ten odkurzacz nadaje się do czegokolwiek jedynie w trybie dmuchania, ale wtedy robi taką zadymę, że w rezultacie masz większy bałagan niż na początku.

Szadam
17-08-2004, 13:09
Ten post to plagiat
http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=31514&highlight=
:lol: :lol: :lol:

M@riusz_Radom
17-08-2004, 13:15
Czesc
Gdzie w Warszawie mozna pozyczyc odkurzacz do lisci? Widzialem takie cos w Castoramie ale kosztuje 1K nie zamierzam kupowac ale chcialbym sie pobawic 1 dzien.....

To się napalm nazywa, skutecznie likwiduje liście ;)

NatkaB
04-11-2005, 17:56
Kupiłam, wypróbowałam i polecam to cudo!!!!! Spora warstaw liści na trawniku znikła w niecałą godzinę :))))))))))))))))))))))

Sonika
04-11-2005, 18:33
To teraz Puszcza :wink: :D ?

NatkaB
04-11-2005, 18:49
To teraz Puszcza :wink: :D ?
teraz Puszcza to bułka z masłem ;))[/list]

EWA-S
05-11-2005, 09:56
Ja kupiłam w markecie taki odkurzacz ale ma jeden mankament strasznie kurzy przez worek zbiorczy czy u was też.Może ktos ma sposób jak temu zapobiec? :evil: :evil:

NatkaB
05-11-2005, 14:28
Ja kupiłam w markecie taki odkurzacz ale ma jeden mankament strasznie kurzy przez worek zbiorczy czy u was też.Może ktos ma sposób jak temu zapobiec? :evil: :evil:
no dokładnie :( mój też kurzy

NatkaB
06-11-2005, 08:07
Może ktos ma sposób jak temu zapobiec? :evil: :evil:
może lekko zwilżyć ten worek? (np. takim spryskiwaczem do kwiatków)

EWA-S
06-11-2005, 09:00
A nie zrobi się błotko???Czy można to prać??Pytałam się czy nie można jeszcze jakąs szmatką to owinąc ale mówią że może przepalić się silnik. Może ktoś ma pomysł z czego stworzyć drugą warstwę worka aby była przepuszczalna dla powietrza a nie kurzu.Jest coś takiego??? :o

mironmk
09-11-2005, 13:56
a jaki odkurzacz konkretnie polecasz? Sam sie na tym zastanawiam po ostatnim grabieniu. No i ile masz tych drzewek (jakich) na działce.

i przy okazji pytanie o taktykę - grabicie/odkurzacie co chwila, czy raz a dobrze - a może zostawiacie liście na trawniku (przyznam, że w pierwszym sezonie, nie grabiłem - fakt, wprowadziłem się dość późno, a i drzwek nie było tyle co teraz po dwóch latach, ale jakoś chyba nie zauważyłem wiosną np. ruiny trawnika. Mam sporo brzóz i trochę owocowych, a także kilka dzikich krzaków.

EWA-S
11-11-2005, 23:17
Odkurzacz kupowany w markecie Liroy M firmy nie znam chciałam używać czściej aby zbierać opadające liście w ciagu roku z rabatek przy wejściu gdzie trudno grabić bo rosnie barwinek ale ponieważ kurzy to nie używam.Jesienia gruntowne sprzatnie trawnika na zimę, a potem chyc do wanny.Mówił mi ktoś kto posiada, odkurzacz spalinowy że on nie kurzy bo ma z innego materiału zroniony zbiornik,z mniej przepuszczalnego ,ale że nie mogę załozyć umnie takiego bo silnik w moim jest słabszy i by się przepalił.

NatkaB
12-11-2005, 07:50
a jaki odkurzacz konkretnie polecasz? Sam sie na tym zastanawiam po ostatnim grabieniu. No i ile masz tych drzewek (jakich) na działce.

i przy okazji pytanie o taktykę - grabicie/odkurzacie co chwila, czy raz a dobrze - a może zostawiacie liście na trawniku (przyznam, że w pierwszym sezonie, nie grabiłem - fakt, wprowadziłem się dość późno, a i drzwek nie było tyle co teraz po dwóch latach, ale jakoś chyba nie zauważyłem wiosną np. ruiny trawnika. Mam sporo brzóz i trochę owocowych, a także kilka dzikich krzaków.
ja mam Hurricane 2100, kilka dużych drzew owocowych (śliwa, orzech), ale w okolicy mnóstwo sadów. Odkurzam raz w tygodniu :)

Dominik!
14-11-2005, 19:00
Bardzo zaciekawił mnie temat, a zwłaszcza po ostatnim grabieniu :-?
A możecie zdradzić ile taka zabawka kosztuje i ile liści wchodzi do takiego odkurzacza?

ozzie
14-11-2005, 20:47
My juz 6 rok uzywamy odkurzacza do lisci, japonskiej firmy Ryobi, bardzo dobrze sie sprawuje, nie kurzy. Nie pamietam ile kosztowal, kupowany byl w Anglii.

15-11-2005, 06:30
Również polecam taki odkurzacz- jedyny mankament to jego waga- jest dość ciężki, ale liście faktycznie znikają. Mój ma funkcję rozdrabniania tych liści. Kupiłam go w Lidlu.

mironmk
15-11-2005, 08:14
a w ogóle skąd się ten kurz bierze? Liście muszą być suche, czy tez "jak leci"?

15-11-2005, 09:51
a w ogóle skąd się ten kurz bierze? Liście muszą być suche, czy tez "jak leci"?
U nie kurz nie leci pomimo, że nieraz z liśćmi odkurzę troche ziemi spod drzewek :-?

anick
17-11-2005, 13:57
a co z korą miedzy roślinami??? wtedy chyba recznie trzeba wyciągac te liscie...
ja najwieskzy problem mam z podjazdem bo jest ze zwirku na wzglad na wiekowy już dąb, ktory roś wrecz w obrębie podjazdu, no i zeby nie zamknąc korzeniom dostepu do powietzra i wody (jego system korzeniowy jest pod całym podjazdem) dzecydowalismy sie na podjazd z warstwy 30cm ubitego zwirku..
ostatnio był taki wiatr ze sam nam rozwiazał kwestie bo wyczyścił podjzad z lisci i zbit je w jedna kupke przezd dzwiami garażowymi:) wzielismy tylko worki do lisci i zgarnelismy je:)
bardzo miło ta przyroda nas wyręczyła - oby nie ybł to tylko jednoroczny prezent z okazji przeprowadzki:))

NatkaB
18-11-2005, 19:05
a co z korą miedzy roślinami??? wtedy chyba recznie trzeba wyciągac te liscie...


tak, niestety - tam gdzie jest kora trzeba liście wyciągać ręcznie

Dominik!
20-11-2005, 08:16
A możecie coś powiedzieć o parametrach tychże odkurzaczy?
Może jaką mają moc, albo na co innego mam zwrócić uwagę przy zakupie.
I jeszcze jedno pytanie: wasze odkurzacze są spalinowe czy elektryczne?
Byłem wczoraj w markecie i były tylko elektryczne, ale po wzięciu jednego do ręki zacząłem się zastanawiać, czy spalinowy nie będzie niewygodny w użyciu ze względu na większą wagę?

NatkaB
20-11-2005, 08:20
A możecie coś powiedzieć o parametrach tychże odkurzaczy?
Może jaką mają moc, albo na co innego mam zwrócić uwagę przy zakupie.
I jeszcze jedno pytanie: wasze odkurzacze są spalinowe czy elektryczne?
Byłem wczoraj w markecie i były tylko elektryczne, ale po wzięciu jednego do ręki zacząłem się zastanawiać, czy spalinowy nie będzie niewygodny w użyciu ze względu na większą wagę?
ja mam 2100W, elektryczny. Waży 5 kg i już jest co nosić (dobrze, że ma pasek, który można założyć na ramię). Spalinowy u mnie jest bez sensu - mam 2 kontakty elektr. na zewnątrz domu i 20 metrowy kabel :)

sceptyk
14-11-2006, 20:58
czy taki odkurzacz jest w stanie zebrać igły z modrzewi, szczególnie jak są troche wilgotne :o

zygmor
18-11-2006, 17:45
Ja mam taki Back & Decker GW150, 1100W od kilku lat.
Moc wystarczająca, najlepiej sprawdza się podczas zbierania suchych liści.
Tylko suche liście są w nim rozdrobnione, wilgotne nie są rozdrabniane. Kamienie, czy szyszki nie są podrywane przez odkurzacz, jeżeli chodzi o korę pod drzewkami czy krzewami, to lepiej je wydmuchać niż zasysać, i tu też liście powinny być raczej suche iż wilgotne. Nie wiem jak inne, ale mój odkurzacz można wykorzystywać i jako odkurzacz czy dmuchawę.

katerhasser
28-11-2006, 10:42
czy można taki odkurzacz wykorzystać do odkurzania pyłu budowlanego?
W domu można pozamiatać grube śmieci ale jeszcze ten kurz - szkoda normalnego odkurzacza bo się strasznie zapyla. Czy ten ogrodowy się nadaję czy jednak nie bardzo?
Były jakieś próby?

STRASS
28-11-2006, 16:41
Do katerhasser! do odkurzania pyłu budowlanego najlepsze są odkurzacze firmy Z E L M E R z lat 80 tych.Jak taki odkurzacz sie skutecznie zapyli należy go rozkręcić i dokładnie w wodzie w y k ą pać ! Czynności takie wykonałem kilkanaście razy! Chodzi i odkurza coraz lepiej.Metodę podpatrzyłem u sąsiada.

KasiaPrzemek
29-11-2006, 16:28
Popieram w pełni" przedmówcę"! Nasz zelmer był też reanimowany kilkakrotnie i dalej się dobrze sprawuje. :lol:

katerhasser
30-11-2006, 09:06
ale ja nie mam zelmera a odkurzacz do liści i tak będę musiał kiedyś kupić bo mam 2 duże dęby.

clueless
02-11-2007, 23:27
Czy kto jakis posiada i uzywa? Jak z wydajnoscia? Ktora marka najlepsza?
czy w ogole warto?

mironmk
04-11-2007, 20:54
też jestem zainteresowany, pamietam stare posty - o ile pamiętam opinie były mocno podzielone

zygmor
04-11-2007, 22:13
Mam stary model Black & Becker elektryczny o mocy 1300W sprawuje się od prawie 10 lat bez zarzutu, choć jednym elementem który się w nim zużywa jest wiatrak, który mieli liście na drodze do worka.
Najlepiej zbiera suche liście o ile nie ma wśród nic gałązek, z mokrymi liśćmi sobie nie radzi. Warto pamiętać, że podczas pracy na zbieranie do worka trzeba się ubrać w strój roboczy i najlepiej mieć maseczkę na twarzy, bo kurzy się z worka nieźle. Nie martwcie się, że odkurzacz będzie zasysał szyszki, lub żołędzie, to dla niego za ciężkie elementy.
Przy pracy na dmuchanie najlepiej aby teren był utwardzony, bo na trawniku trochę ma z tym problemy.
Mam kilka gniazdek elektrycznych na ogrodzie dla kosiarki i wykorzystuje je dla odkurzacza.

krzysztofh
05-11-2007, 06:14
A czy są takie w których można wyłączyć opcję mielenia?

zygmor
05-11-2007, 06:20
krzysztofh, napisał

A czy są takie w których można wyłączyć opcję mielenia?
Tego nie wiem, ale to się przydaje bo liście rozdrobnione zajmują mniej miejsca i przez to się ich sporo mieści. Do zbierania liści można wykorzystać z powodzeniem kosiarkę z koszem.

glilka
05-11-2007, 07:47
czy pozostawione liscie na krotkim trawniku zaszkodza mu lezac przez zime?

zygmor
05-11-2007, 08:03
Jak liście przykryje śnieg i trochę poleży to może być wiosną kłopot bo trawa po prostu pod liśćmi wygnije. Przed zimą dobrze jest skosić trawę i zebrać lliście to poprawi ich kondycję na wiosnę.

glilka
05-11-2007, 08:09
dziekuje za odpowiedz 8)

krzysztofh
06-11-2007, 11:29
krzysztofh, napisał

A czy są takie w których można wyłączyć opcję mielenia?
Tego nie wiem, ale to się przydaje bo liście rozdrobnione zajmują mniej miejsca i przez to się ich sporo mieści. Do zbierania liści można wykorzystać z powodzeniem kosiarkę z koszem.
To wiem, ale mi chodzi o to, że zebrane liście mogłyby posłużyć za materiał izolacyjny dla młodych roślin. Przykładem są np. róże pienne, szczepione, które rosna na patykach o wys. ponad 1m. Na zimę zawijami je geowłókniną białą i do środka sypię korę, lub liście gdybym miał ich odpowiednią ilość. Robię takie cukierki.
Jak zmielę to raczej tylko na kompostownik.

MajaK
06-11-2007, 12:28
Już drugi rok do zbierania liści wykorzystuję swoją kosiarkę- takie niezamierzone 2 w 1. Zakładam kosz i jadę.
Spisuje się doskonale. Polecam :)
A zebranymi liśćmi-wcale nie są bardzo rozdrobnione-podobnie jak Ty, zabezpieczam rośliny na zimę.

clueless
06-11-2007, 14:12
dziekuje za odpowiedzi, ale wciaz nie wiem, ktory kupic. 10 letni Black&Decker chyba tylko w komisie :)

zygmor
07-11-2007, 06:50
Ostatnio w turbomarkecie widziałem w promocji odkurzacze po 140 czy 150 zł