PDA

Zobacz pełną wersję : Tynki Izotherm ?



maverick0069
02-03-2015, 08:01
Witam.
Przeglądając sieć nie znalazłem żadnych opini na temat tego producenta.
Czy ktoś stosował tynki elewacyjne tej firmy ?? stosunek cena/jakość?
Może ktoś coś może powiedzieć, doradzić.

fighter1983
02-03-2015, 10:25
Jak zawsze:
Caparol/STO/Dryvit jest tani bo dobry
Ceral np na mojej stronie jest dobry bo tani

cattheriine
03-03-2015, 07:59
Proszę o opinie nt Izotherm.

maverick0069
03-03-2015, 08:25
Jak zawsze:
Caparol/STO/Dryvit jest tani bo dobry
Ceral np na mojej stronie jest dobry bo tani
Nie wiem może nie czytał Pan/Pani pytania...... czytałem na forum że te firmy, które Pan podał są OK, ale ja pytam o Izotherm ....

fighter1983
03-03-2015, 08:39
odpowiedz jest adekwatna do tego o co pytales :)
Jezeli tynk silikonowy kosztuje w granicach 4pln netto, czyli tyle co rozsadnej jakosci tynk AKRYLOWY a nie silikonowy to nie spodziewaj sie okrętu :cool:
To tak nie dziala niestety, jak to sobie ludzie tlumacza "ze placi sie za marke"....
Placi sie za to co jest w srodku... kosztow produkcji niestety sie nie oszuka.
Dobry tynk silikonowy kosztuje min. 5pln netto/kg
Wszystko co kosztuje na poziomie 3,5-4 netto za kg i nazywane jest tynkiem silikonowym jest ... po prostu warte swojej ceny.
Wybierajac kierujesz sie cena -m nie spodziewaj sie, ze w cenie 4 netto/kg dostaniesz dobrej jakosci tynk, bo to jest niemozliwe po prostu, a czy to sie bedzie nazywalo ceral, sreral, izotynk czy co tylko innego to zasada jest taka sama.
Dobrej jakosci tynki silikonowe zaczynaja sie powyzej 5pln netto/kg... wszystko ponizej jest po prostu "dobre bo tanie" a nie "dobre bo dobre"
thats all....

maverick0069
03-03-2015, 09:34
Zadzwoniłem do sklepu w mojej okolicy i powiedzieli, że Caparol silikonowy 25 kg będzie 175zł za kilogram w kolorze.
To niech Pan mi powie czy to jest dobra cena.
Kolejna sprawa jest taka że styropian, siatkę i klej2x położyli mi fachowcy 3 lata temu na wiosne chce dokończyć i czy dobrym pomysłem jest położenie jeszcze jednej warstwy kleju już caparola i na to dopiero tynku caparola.
Styropian i siatka i klej 2x położone 3 lata temu są firmy której po prostu nazwy nie pamiętam nie była to tandeta.
Nie wiem czy mieszanie producentów może mieć jakiś wpyw na ale watpie.
Z elewacja po 3 latach nic się nie dzieje wygląda jak by była wykonana wczoraj.

fighter1983
03-03-2015, 09:45
na forum wszyscy sa raczej per Ty.
Cena 5,70 netto/kg tynku Caparola jest taka sobie....
http://astrobud.pl/pl/p/Caparol-tynk-silikonowy-Amphisilan-FP-K15-25kg/94 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fastrobud.pl%2Fpl%2 Fp%2FCaparol-tynk-silikonowy-Amphisilan-FP-K15-25kg%2F94)
imho lepiej polozyc tynk NQG zamiast Amphisilan... no ale bedzie o okolo 6zl na m2 drozszy, tyle ze to jest produkowane w DE a nie w PL (jak Amphisilan FP)

Jezeli warstwa zbrojaca jest ok to po co klasc kolejna warstwe kleju? Tylko to czy jest ok, to wykonawca powinien zobaczyc i ocenic.
Generalnie ocene robi sie tak:
1 - czy pyli
2 - czy jest nosne
3 - czy jest chlonne
4 - czy jest rowne
Jezeli te 4 parametry sa ok, to po co klasc kolejna warstwe kleju?
Jezeli jest ok: Putzgrunt610 + AMphisilan FP lub Putzgrunt610+Thermosan NQG i juz.

Jezeli jednak istniejaca warstwa wymaga naprawy - nalezy to ocenic co sie dzieje i przystapic do naprawy, .. w zaleznosci od tego co sie stalo:
- sylitol 111+klej
- sylitol 111+klej z siatka
- sam klej miejscowo
- klej i siatka po calosci....
ciezko to przez forum bez "pomacania" sciany ocenic.

Mieszanie producentow oznacza jedno - brak gwarancji jakby cos sie zadzialo. W zasadzie zadziac sie nic nie powinno... no ale.... jakby tynk np odpadl - producent tynku natychmiast powie: nie bylo naszego kleju - dlatego odpadlo :)

maverick0069
03-03-2015, 09:48
Firma która przyjechała,po przykładaniu łat stwierdziła że trzeba wyrównać ściany i warstwa kleju to jest ich pomysł.

fighter1983
03-03-2015, 09:56
Firma która przyjechała,po przykładaniu łat stwierdziła że trzeba wyrównać ściany i warstwa kleju to jest ich pomysł.
no to chyba wiedza co mowia :)
pytanie jak z gruntowaniem przed, wspominali cos?

maverick0069
03-03-2015, 10:03
Przed położeniem tynku na pewno grunt, nic nie wspominali o gruntowaniu powierzchni przed ewentualnym równaniem ścian klejem.
Warstwa zbrojna na OKO jest OK nie pyli jest mocna i stabilna ale to okiem osoby niekompetentnej stwierdzone tj. mojej.
Aczkolwiek miejscami jest faktycznie trochę krzywo, stwierdzili, że wyprowadzą.
WIdze że na Waszej stronie cena tynku jest niższa z tym, że jest to tynk biały o ile procent wzrasta cena tynku barwionego?

fighter1983
03-03-2015, 10:07
Przed położeniem tynku na pewno grunt, nic nie wspominali o gruntowaniu powierzchni przed ewentualnym równaniem ścian klejem.
Warstwa zbrojna na OKO jest OK nie pyli jest mocna i stabilna ale to okiem osoby niekompetentnej stwierdzone tj. mojej.
Aczkolwiek miejscami jest faktycznie trochę krzywo, stwierdzili, że wyprowadzą.
WIdze że na Waszej stronie cena tynku jest niższa z tym, że jest to tynk biały o ile procent wzrasta cena tynku barwionego?
w zaleznosci od koloru.
Nie ma czegos takiego jak "grupa cenowa" w Caparolu kazdy kolor kosztuje inaczej, jezeli ktos podaje "w kolorze" oznacza to ze ma na tyle duzo marginesu w cenie, ze moze sobie na to pozwolic :) doplaty do koloru wynosza od 0,01pln netto/kg do przy ekstremalnie intensywnych kolorach 4-5pln netto/kg, ale wtedy robi sie to w tzw programie soton - bo wtedy wychodzi znacznie taniej. Takie niuanse :)

skassa
31-08-2017, 14:26
Mam na swoim domu od 3 lat i zero kłopotów ani przebarwień.


Witam.
Przeglądając sieć nie znalazłem żadnych opini na temat tego producenta.
Czy ktoś stosował tynki elewacyjne tej firmy ?? stosunek cena/jakość?
Może ktoś coś może powiedzieć, doradzić.