PDA

Zobacz pełną wersję : Murowany grill w pobliżu elewacji



sullifan
03-03-2015, 12:54
Witam

chciałbym postawić sobie murowanego grilla w ogrodzie, jednak jedyne miejsce które mi najbardziej odpowiada znajduje się ok 0,5 metra od elewacji domu w którym mieszkam. Czy istnieje ryzyko, że dym z grilla zabrudzi mi tą elewację, czy ktoś z Was ma grilla usytuowanego w bezpośrednim sąsiedztwie ze ścianą domu? Jakie macie doświadczenia?
W załączniku przedstawiam zdjęcia z wyznaczonym miejscem - odległość od ściany to 50 cm, czy to dobre miejsce? Grill będzie stał do ściany tyłem, który będzie zabudowany, czyli dym będzie się wydostawał wyłącznie górą grilla.

Grill jaki chciałbym postawić (wzór):
307153
ewentualnie może jeszcze zrobię zakrytą górę

Miejsce przy elewacji:
307154

Wydaje mi się, że jednak grill aż tak nie dymi aby z odległości 50 cm od elewacji powodować jej zabrudzenia, tym bardziej, że będzie używany ok 1 raz na tydzień w lato. jednak może ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie.

Dziękuję i pozdrawiam

Zdun Darek B
03-03-2015, 13:15
Otwarte palenisko z ogniem 0,5 metra od ściany ocieplonej styropianem ?
Brudna ścian gwarantowana ...

sullifan
03-03-2015, 19:43
Otwarte palenisko z ogniem 0,5 metra od ściany ocieplonej styropianem ?
Brudna ścian gwarantowana ...

Czyli nie ma innego wyjścia jak przeniesienie go w inne miejsce? Czy ewentualna zabudowa góry w postaci małego komina dałaby efekt?
Czy w ogóle jest jakieś rozwiązanie aby mógł być tam postawiony?

wendaboj
22-05-2015, 08:17
Również uważam, że zbyt blisko ściany i po jednym sezonie będzie widać już zabrudzenia. Jak chcesz w tym miejscu to może grill gazowy?

greghus
13-05-2016, 10:51
Dla mnie też to za blisko jest. Planuję sobie zrobić na działce taki grill murowany ale w drugim końcu części działki. Moim zdaniem ściany będą po pewnym czasie źle wyglądać.

miroslaw1975
20-05-2016, 11:22
nie no 0,5m od domu to zdecydowanie za blisko na klasycznego grilla. Faktycznie grill gazowy byłby lapszym rozwiązanie...ewentualnie jeszcze elektryczny, jednak nie jet to juz to samo ;)

pawcio_er
07-06-2016, 17:23
Fajny, ale też uważam, że za blisko.. dym będzie Ci leciał przy węglowym. POmyśl o gazowym, mogę Ci polecić marki Broil King bo sam mam. Jakbyś miał pytania, to pisz