PDA

Zobacz pełną wersję : Co to jest? Z czego to jest? Jak to zrobić?



maly_dave
03-03-2015, 23:45
Witam wszystkich! Przykładam się do zrobienia przedpokoju w sposób jak na poniższym zdjęciu, lecz głowię się pewną rzeczą.
W jaki sposób zrobić te listwy aby były na głębokości 1cm pod tynkiem?
Jakie to są listwy?
Tynk to trawertyn, polecacie specjalnie jakieś firmy produkujące trawertyn? Na co zwracać uwagę podczas robienia tego tynku?
307212

NAMOW
04-03-2015, 00:25
Dla mnie wygląda to na dekoracyjne listwy aluminiowe stosowane m.in przy płytach meblowych (umieszcza się w nich np listwy oświetlenia led).Produkowane są w różnych rozmiarach. Możesz je spróbować osadzić w przygotowanych wcześniej bruzdach, lub np. zastosować bardziej płytkie i spróbować je osadzić na jakiś klej montażowy lub na klej na gorąco z pistoletu.Potem tynkiem wyrównasz płaszczyznę.Co do tynku to znajomy robił samodzielnie całą ścianę jakimś produktem magnata i choć w tych sprawach jest laikiem to efekt był zaskakująco dobry.

dooq
12-03-2015, 09:37
Witam
Robię coś podobnego (to się chyba nazywa "bonie" w kuchni. A robię to tak: W marketach budowlanych są kształtowniki aluminiowe anodowane. Szkopół w tym że mają długość max 2mb. a pracownicy twierdzą że innych nie ma. Ja potrzebowałem 4 mb. Znalazłem więc w Rzeszowie firmę zajmującą się obrotem metalami kolorowymi, zadzwoniłem do nich, i zamówiłem takie ceowniki 20mm x 20mm x 6000mm (niestety można kupić tylko 6 metrowe - ale utną na wymiar).
Teraz ściana. Na ścianie był tynk. Przykleiłem do ściany całe płyty G-K. rozprowadzając klej gipsowy pacą zębatą tak jak płytki się klei. (wyszła grubość 13mm płyta + 0,3-0,4 mm klej co daje ~18 mm) następnie za pomocą poziomicy laserowej narysowałem linie i flexem (szlifierką ręczną) wyciąłem rowki w tej płycie. W te rowki zamontowałem na silikonie owe ceowniki aluminiowe. Wystają około 2 mm. Mam więc teraz 2 mm na położenie dekoracyjnego tynku. Zastanawiam się nad Tynkiem Jager Beton, lub Jager Bazalt.
Pozdrawiam