PDA

Zobacz pełną wersję : Płyta fundamentowa na działce ze spadkiem - kilka pytań



Frofo007
04-03-2015, 17:27
Mam działkę ze spadkiem, poziom wód gruntowych czasami dochodzi do 0,5m poniżej poziomu terenu. Około metr jest piachu a później glina.
Z tego co zdążyłem się dowiedzieć to dobrym dla mnie rozwiązaniem będzie płyta fundamentowa. Mam w związku z tym kilka pytań:

1. Czy ciężko jest znaleźć firmę, która dobrze zrobi płytę fundamentową? (Szczecin) Oprócz obejrzenia wcześniej wykonanych prac jeszcze o coś pytać?
2. Humus ściągam powiedzmy te 30cm a czym wyrównuje spadki? Zasypuje piaskiem?
3. Płytę się jakoś kotwiczy do ziemi? Czy ona po glinie nie zjedzie skoro jest to na spadku terenu?
4. Ile może kosztować taka płyta z 20-30cm ocieplenia XPS o powierzchni 125m2 w kształcie prostokąta?
5. Mam zamiar ogrzewać dom podłogówką, czy instalacje tą zatapiam już w płycie a po wylaniu płyty kładę od razu na to panele? Już nie robi się wylewek?
6. Ile w ramach adaptacji projektu może kosztować przeprojektowanie fundamentu na płytę biorąc pod uwagę warunki na działce?

Może jeszcze o czymś powinienem wiedzieć? Z góry dzięki za rady.

Elfir
04-03-2015, 18:48
Łatwiej wykonać płytę niż porządne tradycyjne fundamenty w pełnym szalunku (a nie w formie betonu wylewanego w wykopany dołek).

Jaki masz tam spadek?

Frofo007
04-03-2015, 19:08
Można jakoś w miarę dokładnie samemu ten spadek obliczyć?

shield22
05-03-2015, 12:05
Ściągnąć humus , wyrównać spadek odpowiednim piaskiem co najmniej 1 metr po za zarys płyty, odpowiednio zagęścić i można budować

Elfir
05-03-2015, 18:00
spadki w zasadzie są naniesione na mapki geodezyjne w formie punktów wysokościowych i poziomic

gnago
07-03-2015, 19:40
Taniej będzie samemu z duża dozą precyzji i nadzoru znanych fachowców z wynajęciem odpowiedniego sprzętu do zawibrowania i zacierki wylanego betonu. A jak wykonawca to w umowie zawrzeć odchyłki powierzchni płyty z kontrolą i odbiorem położonych w płycie rurek ogrzewania - szczelność