PDA

Zobacz pełną wersję : Pleśń przy Oknie!



Michauak
06-03-2015, 06:08
Witam! Rok temu zauważyłem pleśń/grzyb który wychodzi mi przy Oknie, więc zacząłem szukać porad na Forach, i na jednym z Nich ktoś polecił mi w koło dać styropian, zrobiłem jak Napisali i w Tym roku znowu wyszedł w Tym samym miejscu.. Może ktoś coś doradzić?

Adam1982
06-03-2015, 06:15
Dobry środek pleśniobójczy, np PUFAS, i wietrzenie pomieszczeń / rozszczelnianie okien

307445

darekmroczek
06-03-2015, 13:12
Niestety, jak pleśń już raz weszła to ciężko sobie z nią poradzić. Możesz wycierać i spróbować na przykład jakimś dobrym preparatem. Wyczyść pleśń, postaraj się też zapewnić odpowiednie wietrzenie: rano, w ciągu dnia i wieczorem. Jak się pojawi woda w oknie, od razu wycieraj.

gnago
07-03-2015, 18:57
Witam! Rok temu zauważyłem pleśń/grzyb który wychodzi mi przy Oknie, więc zacząłem szukać porad na Forach, i na jednym z Nich ktoś polecił mi w koło dać styropian, zrobiłem jak Napisali i w Tym roku znowu wyszedł w Tym samym miejscu.. Może ktoś coś doradzić?
Przyczyn wiele być może . W handlu można dostać pochłaniacz wilgoci postawić na oknie. Jak sucho w pokoju to wkład starczy na długo. Jak krótko to najprawdopodobniej wentylacja, a raczej jej brak zimą. Dorywczo jak w postach powyżej. Jak grzyb wszedł głębiej w ścianę to trzeba go osunąć z tynkiem.

A nawiasem pisząc z drugiej strony okna nie ma jakiejś plam na ścianie w oknie?

Michauak
09-03-2015, 12:44
A nawiasem pisząc z drugiej strony okna nie ma jakiejś plam na ścianie w oknie? - Za oknem nie ma nic, Chciałbym dodać że co roku mam to samo, mieszkam na poddaszu i w różnych miejscach mam Grzyba ew. Pleśn.. Bo weszło w płytę gipsową.

darekmroczek
09-03-2015, 14:47
Generalnie trzeba grzyba wycierać i smarować płynami. Jeśli problem się pojawia – pomyśl o jakieś lepsze wentylacji. Jednak mieszkanie w pomieszczeniu z grzybem na dłuższą metę nie jest ok.

Michauak
09-03-2015, 17:55
Generalnie trzeba grzyba wycierać i smarować płynami. Jeśli problem się pojawia – pomyśl o jakieś lepsze wentylacji. Jednak mieszkanie w pomieszczeniu z grzybem na dłuższą metę nie jest ok.

Mam płyny, ale problem tak jakby nie znikał.. Okres zimowy - Wtedy się pojawia.. Wentylacja jest, zawsze rano okno Otwieram, czasam i w południe..

Liwko
09-03-2015, 18:24
Wentylacja jest...

Najwyraźniej za słaba. Opisz twoją wentylację (po za tym otwieraniem okien)

Michauak
10-03-2015, 08:37
Najwyraźniej za słaba. Opisz twoją wentylację (po za tym otwieraniem okien) Moja wentylacja to Otwieranie okien, robiąc tzw. przeciąg.

Liwko
10-03-2015, 08:58
Moja wentylacja to Otwieranie okien, robiąc tzw. przeciąg.

I żadnych kanałów wentylacyjnych?

מרכבה
10-03-2015, 09:09
Wentylacja raz, dwa osadzenie okna czy poprawne, przeważnie pleśń występuje na zimnych elementach .. a zimnych z powodu
bardzo szybkiego oddawania ciepła na zewnątrz. Wespół z sporą wilgotnością = grzyb.
Aby czasem pozbyć się grzyba, potrzeba by było mieć w domu ile ? 20% wigotności ...zostaje podnoszenie izolacji.
Nikt nie chce żyć na Saharze

Michauak
10-03-2015, 16:41
Wentylacja raz, dwa osadzenie okna czy poprawne, przeważnie pleśń występuje na zimnych elementach .. a zimnych z powodu
bardzo szybkiego oddawania ciepła na zewnątrz. Wespół z sporą wilgotnością = grzyb.
Aby czasem pozbyć się grzyba, potrzeba by było mieć w domu ile ? 20% wigotności ...zostaje podnoszenie izolacji.
Nikt nie chce żyć na Saharze Akurat grzyb/pleśń jest na Płycie Gipsowej, i nie mam pomysłu co zrobić, mogę pokazać w którym miejscu jest Grzyb.

s-gos
11-03-2015, 22:27
Akurat grzyb/pleśń jest na Płycie Gipsowej, i nie mam pomysłu co zrobić, mogę pokazać w którym miejscu jest Grzyb.

Najpierw koniecznie musisz pozbyć się tego grzyba, na rynku jest mnóstwo takich preparatów, im bardziej śmierdzący tym skuteczniejszy, nam też pomogły porady z tej stronki http://www.sniezka.pl/porady-techniczne/jak-usunac-grzyba-ze-scian-praktyczny-poradnik-krok-po-kroku, było z tym sporo roboty, ale po grzybie ani śladu, musieliśmy się tego pozbyć bo ja jestem alergiczką i źle się czułam, teraz jest ok, ale zmieniliśmy też okna na takie z wentylacją. Nam tak doradził facet w sklepie, powiedział, że albo pozbędziemy się tego problemu raz a dobrze, albo będziemy co jakiś czas kupować preparaty i szorować ściany.

מרכבה
11-03-2015, 23:33
https://www.google.pl/search?q=preparat+na+grzyba&espv=2&biw=1515&bih=758&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=684AVdz7OObQygOyxYDIDw&ved=0CAYQ_AUoAQ&dpr=0.9
preparatów dostatek .. problem będzie nawracał, z prostego powodu..
zimna powierzchnia + para wodna = grzyb.. para wodna= bez barwny gaz. http://www.odbiory.pl/index.php/poradnik-automatyki-i-bms/item/wykres-molliera-i-x parametry kiedy będzie kondensacja nie biorą się z powietrza.
308270 wystarczy popatrzeć na izotermy, akurat wykonywałem analizę osadzenia okna w murze i jaki ma to wpływ.
Jak widać temp nie jest wysoka i w okolicach 40% przy +20= zaczątek grzyba.
Im cieplej tym te 40% mają więcej pary wodnej wyrażonej w gramach
przy +25 40% to tak jak ponad 60% przy +20 .. obrazowo tak wygląda problem ..
Przy 20% i +20 st wyhodowanie grzybków to jest sztuka .. za sucho .. temp powierzchni musiała by mieć +3 st ..aby to nastąpiło.

Przyczyną oczywistą jest błąd w sposobie osadzenia okna + np brak izolacji, złe ustawienie okna, brak węgarka ..
słowem pogarda dla fizyki budowli .. Takie problemy nie powinny mieć miejsca w budynkach po modernizacjach np.
To świadczy tylko o braku elementarnej wiedzy, szczególnie bolesne jeśli dany osobnik zarzuca komuś jechanie na teorii ..
a sam jedzie na bajkach/wymysłach ..

Michauak
17-03-2015, 09:40
Po prostu remontowali dach, i w niektórych miejscach wyszedł grzyb, zgłoszone było ale dali marne 800zł a Problem pozostał.. Ale Spróbuje zrobić tak jak podane jest w komentarzu wyżej. :)