PDA

Zobacz pełną wersję : Przesuwać drzwi, czy może drzwi przesuwne? - proszę o pomoc



06-03-2015, 08:34
Witam,

Chciałbym zapytać Was, co sądzicie o pomyśle przesunięcia drzwi tak, jak na poniższym rysunku?

307464

Mieszkanie wg standardowego projektu ma drwi odsunięte od ścianki bocznej o ok. 65 cm. Zastanawiam się, czy tam nie zmieścić szafy (PAX), niestety szafa z drzwiami przesuwnymi niestety odpada, bo drzwi przesuwne zajmują trochę więcej miejsca (66cm). Pozostaje wiec albo PAX z drzwiami otwieranymi, albo w ogóle bez drzwi. Zastanawiam się więc nad tym, czy nie przysunąć drzwi bliżej ściany, żeby wnętrze było trochę bardziej ustawne?

Alternatywnie myślę również o systemie drzwi przesuwnych. Wtedy drwi odsuwałyby się wewnątrz w lewą stronę (o ile udałoby się je zmieścić??)

Co o tym sądzicie? Jak Wy byście rozwiązali ten problem?

Obecnie normalne skrzydło będzie albo otwierać się na szafę (oczywiście trzeba będzie dodać ogranicznik w podłodze), co na pewno nie jest do końca wygodnym rozwiązaniem, albo pozostanie tam pusty zakątek, co przy tak niewielkim pokoju jest marnotrawieniem miejsca :/

Dodam tylko, że mieszkanie jest w stanie developerskim więc jest jeszcze jakieś pole manewru, chociaż szczerze mówiąc nie nastawiałem się na wielką rewolucję przy wykańczaniu...

bartek-kuc
06-03-2015, 11:22
Najmniej kłopotu miałbyś, wstawiając szafę bez drzwi... Albo drzwi przesuwne, jeśli oczywiście Ci się takie podobają. W sumie jeśli korytarz jest wąski, to może byłoby to calkiem praktyczne rozwiązanie. Bo z przenoszeniem drzwi to chyba nie ma co kombinować.

Elfir
06-03-2015, 13:07
jak dla mnie nie przesuwać i wstawić normalnie otwieraną szafę.