PDA

Zobacz pełną wersję : Kuchnia z salonem - pomysły na rozmieszczenie



kurczak81
06-03-2015, 13:29
Witam,
zwracam się z prośbą i doradzeniem, co gdzie i jak porozmieszczać w kuchni połączonej z salonem. Próbowałam 2 rozmieszczeń i nie wiem które lepsze. Ale od początku. Tak wygląda zwymiarowane pomieszczenie.307497

Kolorami i kształtami proszę się nie sugerować, wstawiałam pierwsze lepsze meble.

Wymagania:
kuchnia z półwyspem/wyspą – co do kuchni to już mi podpowiedziano na forum, aby rozdzielić słupki piekarnik / lodówka. Piekarnik pójdzie pod okno, a po prawej zostanie lodówka i cargo. Nie wiem co jeszcze w tym zakątku na półwyspie :confused: Myślałam o barku, ale ciągle szukam inspiracji307498

stół po rozłożeniu wymiarów: około 240x90 na 8-10 osób

wypoczynek: myśleliśmy o dużym narożniku około 240x180 lub 2 fotele + długa sofa (skłaniam się ku fotelem i sofie)

Opcja nr 1 – najbardziej do nas przemawia, ponieważ miło jest siedzieć i patrzeć na kominek. Jeśli ta opcja, to co na ścianie na czerwonych „X”, może jakaś fototapeta, bo łyso tak koło tego stołu będzie.
307499307500

Opcja nr 2 – stół prze kominku? Może być za ciepło siedzącym. Jeśli ta opcja, to to samo co wyżej, co na ścianie nad stołem? Podłużne lustro?
307501

Na ścianie oznaczonej nr 1 chcielibyśmy umieścić "biblioteczkę" + fotel do czytania. Teraz rodzi się pytanie: Czy zabudować biblioteczkę do samego sufitu, czy wstawić coś ala regał na prezentacjach. Czy zostawić tą ścianę pustą, może inne rozwiązanie

Chyba tyle, a może jeszcze o czymś zapomniałam
Wszelakie rozwiązania i podpowiedzi mile widziane :)

Elfir
08-03-2015, 12:59
opcja 1