PDA

Zobacz pełną wersję : zmiana umowy na przyłączenie do sieci w trakcie trwania budowy



jgumek
07-03-2015, 16:09
Witam

Przed rozpoczęciem budowy podpisałem umowę o przyłączę do sieci elektrycznej. W umowie jako termin zakończenia robót instalacji elektrycznej podany był 31 grudnia 2012. Przed tym terminem pracy nie ukończyłem i zgłosiłem się do zakłady energetycznego. Pan w obsłudze powiedział mi żeby nie pisać żadnego pisma bo nikt się o to nie będzie czepiał.

Nikt się nie czepiał do wczoraj. Wczoraj dostałem pismo:

"W nawiązaniu do umowy o przyłącze z dnia...z uwagi na brak potwierdzenia realizacji prac budowlano-montażowych ..... prosimy o wyjaśnienie powyższego w ciągu 14 dni..."

Zgłosiłem się dziś do zakładu energetycznego, Pan poradził mi żebym nie pisał żadnego wyjaśnienia a napisał podanie: "Proszę o rozwiązanie umowy oraz zwrot opłaty przyłączeniowej ze względu na zmianę przydziału mocy".

Następnie Pan kazał mi czekać aż dostanę pismo, z tym pismem zgłosić się do niego i wtedy wystawimy nowy wniosek o ustalenie warunków przyłącza i podpiszemy nową umowę. W starej umowie pobór mocy był 12KW teraz Pan mówi że podpiszemy na 12,5KW.

Zacząłem się jednak zastanawiać czy taka zmiana nie spowoduje, że będę usiał drugi raz wyrabiać projekt budowlany lub przerabiać ten który mam. Poza tym instalację elektryczną mam już w całości zrobioną i zmiana w warunkach przyłącza mogła by się też wiązać z przeróbką instalacji którą mam już zrobioną.

Bardzo proszę o jakąś radę co w takiej sytuacji powinienem zrobić żeby nie narobić sobie żadnych niepotrzebnych problemów.