PDA

Zobacz pełną wersję : TU KRECI SIE WIECEJ LUDZI wiec moze ktos wie???



bobi70
17-08-2004, 21:39
hejka!
sory bo deko nie to forum, ale na prawnym nieco malo uczestnikow. moze ktos z was wie...???

....jaka powinna byc minimalna odleglosc wyjazdu z posesji od urzadzen drogowych - w tym przypadku skrzyzowania. ewentualnie gdzie szukac infa na ten temat.
domniemam, ze reguluje to Ustawa - Prawo drogowe i jakies rozporzadzenie Ministra. ale nie majac jakichkolwiek tropow nie mam szans nic znalezc.

pozdro!!

mieczotronix
17-08-2004, 21:53
cały czas zastanawiam się jak to możliwe, bo mój sąsiad zrobił sobie wyjazd z posesji wprost na skrzyżowanie (na ten ścięty rożek). Co prawda, jest to teraz skrzyżowanie łąki z polem, ale przecież kiedyś będzie tam jasna długa prosta...
Brama, którą tam zamontował na zupełną prowizorkę nie wygląda. Ciekawe... może to samowola...

maxymov
17-08-2004, 21:54
Spróbuj w Referacie Ładu Przestrzennego swojej gminy. W mojej gminie panie są bardzo miłe i pomagają mi też w podobnych sprawach. Jeśli same nie wiedzą to powiedzą kto wie :P . Tak więc uśmiech na twarz i do roboty :wink:

woreczek
17-08-2004, 21:56
Obręb skrzyżowania i obręb oddziaływania skrzyżowania to bardzo złożone pojęcia. Odległości zależy od klasy drogi, stopnia skanalizowania skrzyżowania, jego geometrii ilości pasów ruchu itp.
Wytyczne takie znajdują się w rozporządzeniu w warunkach technicznych jakim powinny odpowiadać drogi i ich usytuowanie z 1999r. Numeru DZ.U. nie pamiętam jutro spradze w pracy

bobi70
17-08-2004, 22:11
może to samowola...
trudno powiedziec, jakis plan zagospodarowania miec musi. wiesz prawo jest durne i na dzis jest to droga gruntowa. co bedze za xxx latek malo kogo interesi. kwity sa OK na dzis i po zawodach>>nastepny prosze.

bobi70
17-08-2004, 22:13
uśmiech na twarz i do roboty :wink:

no nie!! zyjesz chyba w snach. nestety urzedasy w moim UM to wredne dranie. stad min moj post. sory bo nikogo nie chce obrazic, ale czasem rece opadaja do gleby...

bobi70
17-08-2004, 22:20
Obręb skrzyżowania i obręb oddziaływania skrzyżowania to bardzo złożone pojęcia. Odległości ......{ciach}

jesli czas pozwoli ci na taka pomoc.... bardzo chetnie.
kilka szczegolow. jest to skrzyzowanie drogi o char. wojewodzkim i miejskiej. swiatla nawet sa! dojazd do skrzyzowania to 2 pasy ruchu na kazdym z krzyzujacych sie odcinkow. przed samym skrzyzowaniem (juz w obrebie ciaglych linii) pas ruchu-wjazd na skrzyzowanie podzielony jest na 2 oddzielne - dla skretu w lewo oraz prosto i do skretu w prawo.
to tyle. wiec jest to chyba takie calkiem normalne skrzyzowanko.
aaaaaa kanaly - hm... jest woda, sciek i telefon tez jest. nie ma gazu i burzowki.