PDA

Zobacz pełną wersję : Schody z Paneli w systemie Quick Step



mar_les
09-03-2015, 07:27
Witam,

Obecnie w naszym domku jesteśmy na etapie zbliżania się do wykonania schodów. Na chwilę obecną mamy bardzo ładne betonowe schody ze stylowym czerwonym dywanem:). Opcji jest kilka bo przecież zwykłe drewniane, czy też gres a ostatnio zaświtał mi pomysł Panele. I jak byłem zaskoczony że są takie systemy. Pytanie moje czy znacie inne systemy niż Quick step? Czytałem że wiele osób zdecydowało się na to rozwiązanie i są zadowoleni. Jeśli ktoś ma jakieś dobre rady czy i jak to robić. W moim wypadku jest to do zrobienia 17 stopni + 3 m2 półpiętra na klatce schodowej. Schody są mega porowate ale dość równe wiec muszę to wszystko wyrównać i pytanie czy musi być super gładko czy jak wyrównam klejem i zagruntuje to wystarczy? Robiliście może na jakiś ichni super klej czy lepszy montażowy?

Generalnie ile mogę robię sam wiec nie boje się większych wyzwań i dlatego jak macie dobre rady chętnie skorzystam:)

PS. Wiem że panele to nie drewno ani gres, ale każde z tych rozwiązań ma swoje plusy dodatnie i plusy ujemne.

Dzięki za pomoc

noc
09-03-2015, 20:46
Możesz śmiało pokryć schody panelami. Jeśli Ci się takie podobają. I nie potrzeba żadnych systemów.
Można to zrobić normalnymi panelami+listwy. Żaden problem. Jak piszesz masz pojęcie i trochę smykałki to sobie poradzisz. Miałem tak zrobione w poprzednim domu. Wytrzymało i się niespecjalnie zniszczyło. Tylko się opatrzyło.
I nie musisz jakoś wygładzać powierzchni schodów. Daj pod spód grubszą piankę na stopnicach i będziesz zadowolony ;).

yaska
06-11-2015, 15:21
A jaki listwy do zwykłych paneli się daje? Mam nadzieję, że jest coś innego niż te aluminiowe klejone taśmą dwustronną ;) Szukam jakiegoś taniego tymczasowego rozwiązania, ale tez nie chciałabym, żeby mi się dzieci na tym potykały.
Widziałam, że jakies systemowe listwy oprócz quick step, ma też barlinek, ale czy to się nada do zwykłych paneli?