PDA

Zobacz pełną wersję : Szczelina między ściana a styropianem -pilne



nicolas1
09-03-2015, 18:05
Bardzo proszę o szybką informacje jeżeli ktoś się orientuje czy moje majstry robią to ok.
Dzisiaj zaczęli docieplać ścianę garażu dzielącą ją z domem (garaż w bryle)
Robią to na stelażu i widzę że wyszła ok. 2 cm. szczelina na całej ścianie między ściana a styropianem,czy to nie wpłynie na izolacje cieplną ?
Na to kładą płytę kartonowo gipsową a potem gres techniczny.
Garaż będzie nie ogrzewany.

tu fotki:
Zdjęcia (http://pokazywarka.pl/xgxbee/)

rübezahl
09-03-2015, 18:33
Jeżeli wykonają to starannie, czyli bez zbędnych przerw w izolacji, to będzie w porządku. Jeżeli dodatkowo w tej wolnej przestrzeni nie będzie hulał wiatr, to tak szczelina jest dodatkowym atutem.

DSQ
09-03-2015, 18:41
Nie zaszkodzi a wręcz pomoże, bo masz dodatkowo pustkę powietrzną, która też ma opór cieplny. Ale to wszystko pod jednym warunkiem, że nie będzie żadnej szczeliny na dole i na górze czy po bokach. Wtedy by zimne powietrze przewiewało tą szczelinę i podstępnie chłodziło ścianę za styropianem. Zatem, jest OK, ale pustka powinna być zamknięta po wszystkich brzegach i tego dopilnuj, żeby tam płyty dobrze wyspoinować jakimś akrylem

nicolas1
09-03-2015, 18:44
Dziękuje za odp. bo teraz jestem cały zdenerwowany że trafiłem na kolejnych pateraków.
Nie wiatru tam nie będzie ewentualnie po otwarciu garażu trochę wpadnie i to wszystko
Jedyne przerwy między płytami styropianu to te które dają stelaże ale one są bardzo cienkie.
Robię to bo obok jest pokój dziecka i było czuć że ma znacznie chłodniej jak w innych częściach domu.

DSQ
09-03-2015, 19:15
Dla wyjaśnienia, to nie całkiem chodzi o wiatr w garażu od ruchu powietrza. Nawet z zamkniętym garażu by się tak robiło, gdyby były szczeliny, bo za styropianem powietrze będzie nagrzane a takie zawsze idzie do góry wytwarzając ciąg jak w kominie. I w ten sposób cały czas zasysałoby zimne powietrze u dołu, które już ogrzane sączyłoby się górą czy bokami. Jeżeli to jest szczelne, to nie jest jakieś szczególne partactwo. Jak się klei styropian do ściany to też jest tam powietrze pomiędzy plackami kleju i warstwą po obwodzie każdej płyty, ale najważniejsze, żeby to powietrze stało, tak jak między szybami w oknie, bo wtedy izoluje.

rübezahl
09-03-2015, 19:33
Zgadza się, pustka powietrzna izoluje jeżeli pozostaje w bezruchu.

Jan P.
09-03-2015, 20:10
Na stelażu nie zrobią szczelnie. ( dają piankę?) Będą mostki. Dużo prościej , lepiej i taniej było dać styro na grzebień , siatkę i płytki. Jan

nicolas1
09-03-2015, 21:20
Na stelażu nie zrobią szczelnie. ( dają piankę?) Będą mostki. Dużo prościej , lepiej i taniej było dać styro na grzebień , siatkę i płytki. Jan

rozmawiałem z nimi i twierdzą że będzie ok. bo stelaż jest mocno doścignięty do sufitu i ścian bocznych i tak samo styropian,na to idzie płyta i ona będzie na łączeniach sufitu i ścian pokryta uszczelniaczem a na to siatka i gipsowanie po tym płytka gresowa i fugowanie więc twierdzą że nie ma mowy o szczelinach bo niby jak? mostki pewnie będą ale czy na tyle duże by to uznać za nie wypał i bezsensowną inwestycje ?