PDA

Zobacz pełną wersję : Woda z deszczówki do budowy domu ? tak czy nie ?



szala18
12-03-2015, 08:55
Witam chciałem zapytać czy mogę zastosować wodę deszczową z zbiornika do budowy domu (stan surowy otwarty)?? Czy jest jakaś różnica między zastosowaniem wody zwykłej sanitarnej z kranu ??
Woda deszczowa może być zakwaszona ? lub może wpływać na trwałość połączeń między bloczkami porothemru ?

מרכבה
12-03-2015, 09:04
Idealnie jak woda by była bez żadnych składników, tj destylowana.
Z wodociągu jeśli ma chlor to się nie nadaje.
Deszczówka zawiera związki "siarki" miro ilości .. kraniczanka z własnej studni ..

Slyder
12-03-2015, 09:46
czy wy tak na poważnie czy po prostu se jaja robicie.

מרכבה
12-03-2015, 10:15
ftp://isys.pw.plock.pl/pub/people/mbukowska/STUDIA%20ZAOCZNE/INSTRUKCJE/%C6WICZENIE%20IV%20WODA%20DO%20CEL%D3W%20BUDOWLANY CH.pdf
http://www.heidelbergcement.com/NR/rdonlyres/8844AEF1-CC6A-44DC-A74E-F67FF19FAFF4/0/Ksi%C4%85%C5%BCeczkaGG2011Rozdzial06.pdf

https://www.google.pl/search?q=woda+zarobowa+norma&espv=2&biw=1515&bih=758&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=wVgBVdKMBsHiywOZ24KYDQ&ved=0CAYQ_AUoAQ&dpr=0.9

szala18
12-03-2015, 11:32
czyli deszczówka może się okazać że nie spełnia normy ?? bo strasznie dużo tych artykułów podałeś z googla i nie jest jasno stwierdzone

מרכבה
12-03-2015, 20:55
Deszczówka ? najbliżej jest woda bez chloru z kranu, idealnie destylowane.. ale to już była by przy domku lekka fanaberia.

_olo_
12-03-2015, 21:16
Nie wiem co ma ten z arabskim nickiem powyżej na myśli ;) ale deszczówka w porównaniu do kranówy lub wody ze studni to była w moim przypadku przepaść w czystości i klarowności wody, na korzyść deszczówki - te pozostałe to wyglądały przy niej jak za przeproszeniem - poranna uryna, również zamarzanie deszczówki a kranówy to były inne temperatury - ta druga to jak słona mineralna marzła parę st. poniżej zera, a wcale w mojej okolicy nie ma złej wody w kranie, nie porównując obu nie zdawał bym sobie sprawy jak wygląda czysta woda i co piję na co dzień.

Tak, że jeżeli potrzebujesz to spokojnie możesz brać - ja do tynkowania wnętrza za niedługo podłączam dwa zbiorniki po kubiku do rynny i łapię prosto z dachu czystą, wiosenną wodę, po jednym porządnym deszczu będzie ile potrzeba.

מרכבה
12-03-2015, 21:43
Chodzi, aby nie zawierała związków siarki, oraz nie miała chlorków itp..

CityMatic
12-03-2015, 22:27
Witam chciałem zapytać czy mogę zastosować wodę deszczową z zbiornika do budowy domu
Nadaje się - wiele domów tak zbudowano i nie mają z nimi najmniejszego problemu, zawartość związków w wodzie jest znikoma, więcej przewidują normy w cemencie więc nie masz się co martwić.
Oby tylko nie było w niej organizmów żywych typu żab czy jaszczurek bo zrobisz im "sarkofag" w spoinach :)
Pozdrawia"

ra__f__al
14-03-2015, 16:21
Nie nadaje się...
Jest to woda miękka z dużą zawartością siarki i innych składników biologicznych. Każdy producent materiałów budowlanych opisuje w kartach technicznych, że woda ma być czysta "czytaj z kranu" i zimna.

Miękka woda sprzyja rozwojowi wykwitów wapiennych, spowalnia wiązanie zapraw cementowych i osłabia ich wytrzymałość.