PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc w aranżacji małej łazienki z wielką rurą



woojtekk11
06-03-2015, 08:52
witam.vplanuje w najblizszym czasie remont łazienki w bloku, lecz nie daje mi spac w nocy ta rura widoczna na zdjęciu, szukam pomocy i pomysłów co można z nią zrobic...307470

f.5
06-03-2015, 09:27
rura ekstra wręcz loftowa pomalowałbym na czarno

ivy17
06-03-2015, 09:29
oj mało loftowa trochę :rolleyes: trzeba by ja jakoś zabudować ;)

woojtekk11
06-03-2015, 09:39
sąsiada wyzej czesto nie mam w domu, moze by ja rozebrał i przytulił blizej sufitu jakims kolankiem ?
zabudowa wchodzi w gre ale z prawej strony chce ustawic kabine prysznicowa i po zabudowaniu za cholere mi ona tam nie wejdzie.

f.5
06-03-2015, 09:46
Słuchaj a tak serio to nie jest tak ze wszystkie rzeczy związane z pionami musisz uzgadniać w administracji ?
Propblemem nie jest puszczenie rury tylko zgoda na to.

woojtekk11
06-03-2015, 09:56
myślę ze nie będzie problemu, ale się upewnię. jednak jeżeli ktoś ma jakiś pomysł to dalej bym prosił o rade..

ivy17
06-03-2015, 09:57
Słuchaj a tak serio to nie jest tak ze wszystkie rzeczy związane z pionami musisz uzgadniać w administracji ?
Propblemem nie jest puszczenie rury tylko zgoda na to.

można to zrobić we własnym zakresie ;) tylko średnica jest duża a trzeba zrobić spadki itp wiec nie wiem na ile da sie to przybliżyć do sufitu i czy nie będzie wiązało sie to z kuciem u sąsiada :bash:

Anyżek35
06-03-2015, 11:01
rura ekstra wręcz loftowa pomalowałbym na czarno

loftowa rura w bloku
a to dobre :)

kaszak
06-03-2015, 13:23
witam.vplanuje w najblizszym czasie remont łazienki w bloku, lecz nie daje mi spac w nocy ta rura widoczna na zdjęciu, szukam pomocy i pomysłów co można z nią zrobic...307470

To jest łazienka w bloku? To jak tam idą piony??? Pierwszy raz widzę coś takiego a w niejednym bloku byłam.

woojtekk11
06-03-2015, 16:12
To jest łazienka w bloku? To jak tam idą piony??? Pierwszy raz widzę coś takiego a w niejednym bloku byłam.

no niestety, podobno tylko ja tak mam. jak budowali blok to sąsiad wyżej postawił flaszkę i miał kibelek tam gdzie chciał a nie w standardzie jak reszta.

Anyżek35
06-03-2015, 17:26
no niestety, podobno tylko ja tak mam. jak budowali blok to sąsiad wyżej postawił flaszkę i miał kibelek tam gdzie chciał a nie w standardzie jak reszta.
ja nie mogę :bash:
jak w Alternatywy 4

f.5
06-03-2015, 18:45
loftowa rura w bloku
a to dobre :)


ja nie mogę :bash:
jak w Alternatywy 4

Aj tam zara ja mówię że to styl loftowy i całośc bym zostawił jak jest.

Jest idealnie tylko pomalować rułę na czarno TABLICOWĄ

Beata&Slawek
07-03-2015, 20:36
witam.vplanuje w najblizszym czasie remont łazienki w bloku, lecz nie daje mi spac w nocy ta rura widoczna na zdjęciu, szukam pomocy i pomysłów co można z nią zrobic...307470

Zabudować tego nie zabudujesz, poszedłbym w kierunku tego co pisze f.5 zrobić coś oryginalnego np. zrobić dużo chromu w łazience i rurę zrobić wtedy tak:
http://czasnawnetrze.pl/i/aD02Njcmdz05MjU=/c97af840/16200-nietypowe_wnetrze_modelina_architekci_bookbox_loft .JPG, albo jakiś inny materiał jeśli bardziej tradycyjnie to w mosiądzu.

Tak jak np. tutaj masywne chromowane baterie, chromowaną drabinkę i tą rurę w chromie:

http://czasnawnetrze.pl/i/aD02MDAmdz05MDA=/08325513/16206-nietypowe_wnetrze_modelina_architekci_bookbox_loft .JPG

Generalnie tylko dekoratorsko z tego wyjdziesz, wygląda na to, że to ślepa łazienka dużo mozna zrobić odpowiednio zrobionym światłem, ja osbiście poszedłbym coś w ten deseń który zamieściłem ewentualnie zostawić kolor płytek a wszędzie tam gdzie jest chrom dać czerń rurę wcześniej opiankować tak żeby nie było widać łączeń.


Żeby to wyglądało bardziej abstrakcyjnie zrobić z płyt osb formę wypełnić pianką tak żeby wyszedł czworokąt i załamania pod kątem prostym.I wtedy wszystko kawadratowe, armartura itp.

Beata&Slawek
07-03-2015, 21:05
witam.vplanuje w najblizszym czasie remont łazienki w bloku, lecz nie daje mi spac w nocy ta rura widoczna na zdjęciu, szukam pomocy i pomysłów co można z nią zrobic...307470

Chociaż z drugiej strony coś mi świta tylko nie mam pozostałych zdjęć nie wiem gdzie wejście do łazienki, ale opiszę jak to sobie wyobrażam. Można byłoby puścić tą rurę tak jak wychodzi z sufitu w dół i zrobić z profili i regipsów ściankę z rurą w środku to byłaby prawa ścianka Twojej kabiny potem przy ziemi rura w lewo pod kabiną, brodzik byłby dosyć wysoko więc przed kabiną musiałby być jeszcze stopień, potem w lewo tam zrobić trójnik i włączyć w tą rurę własną toaletę zabudowa spłuczki byłaby jednocześnie zabudową rury no i za kominem wpuścić spowrotem w pion.

deyah
09-03-2015, 20:45
woojtekk11 inspiracja dla Ciebie http://www.homebook.pl/inspiracje/lazienka/59535_-lazienka-styl-skandynawski :)