PDA

Zobacz pełną wersję : Czy to prawda?



rumak1974
18-08-2004, 11:15
Czy to prawda że powoli zaczynają ludzie odchodzić od tynków zewnętrznych akrylowych? - wczoraj słyszałem opinie że chałupa nie "oddycha" (wiem wiem to głupota z tym oddychaniem) a sam tynk zachowuje się jak "skóra" ha ha ha !! i podobno otwierają się i zamykaja pory włazi w to kurz i się tak brudzi że nie można tego umyć ...tak mi opowiadał szpec od Terranovy

Wojtek62
18-08-2004, 17:03
jesli Ci to opowidał spec to chyba coś w tym jest, a jak masz dom ocieplony styropianem to już po cząści masz termos więc tynk Ci nie zaszkodzi - ja robię mineralny

invx
18-08-2004, 18:55
cos w tym, jest bo akrylowy, gorzej przepuszcza pare wodan od mineralnego, ale nie na tyle eby z tego powodu z niego zrezygnowac, zreszta dzisiejsze akryle to nie to co kiedys. technologia idzie naprzud

preev
18-08-2004, 19:07
technologia idzie naprzód

a co z zasadą, że "lepsze jest wrogiem dobrego"?
:)

pattaya
19-08-2004, 10:49
Brudzą się jak diabli

tkov
19-08-2004, 11:04
Witam,
w takim razie jaki tynk jest godny polecenia,
czy budujac sciane z ocieplenieniem mozna zastosowac tynk mineralny (nie jest czasem wymagane dla niego podloze mineralne)

podobno na poludniu Polski stosuja jakis zamiennik Terranovy, ktory jest calkiem niezly i duzo tanszy, moze cos wiecie w tym temacie

zastanawiam sie nad tynkiem silikonowym jednak czy jego koszta sa proporcjonalne do wlasciwosci,

pozdrawiam
kov

Jayer
19-08-2004, 19:27
Tak to jest. Kazdy swoje chwali, to ja tez zachwale.
Mamy akrylowy, Kabe i tak sie sklada, ze kilkoro znajomych rowniez ma Kabe i sobie baaardzo chwala, wlasnie za to, ze sie nie brudzi.
Nasz wykonawca rowniez sobie bardzo chwali. Mowi, ze stosowal rozne, ale ze najbardziej to sie brudzi Weber. I faktycznie kiedys mialem okazje ogladac blok ktory zrobili, to Weber po 3 latach wyglada jak co najmniej 15 letni.

Pozdro
Jay

Sonika
19-08-2004, 19:41
Polecam ten wątek:

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=378500#378500