PDA

Zobacz pełną wersję : co to za... robak?



dorcze
14-03-2015, 09:32
Pomocy, potrzebuję pomocy w identyfikacji robaka ze zdjęcia. Czyli, co to jest, co to robi, gdzie żyje i dlaczego do jasnej ... u mnie w domu? Pojawił się ostatniej zimy, wychodzi tak z przerwami. Wcześniej, jakoś tak w styczniu, zabijałam po 3, 4 dziennie, przez jakies dwa tygodnie. Potem zniknęły i teraz znowu - 3 przez ostatnie 12 godzin w tym 2 w miejscach, gdzie wcześniej ich nie było.
Czy one są groźne (w sensie że gryzą)? No i jak je zniszczyć? Niech sobie żyją, ale... w ogrodzie a nie w kuchni :/

308629

Mirek_Lewandowski
14-03-2015, 10:56
Brudziec sosnowy. Nie gryzie;). Kominek posiadasz?

dorcze
14-03-2015, 20:37
Posiadam, ale nie trzymam drewna w domu, tylko przynoszę na bieżąco tyle, ile akurat wkładam do kominka... Hmm.. a domowemu drewnu on nie zaszkodzi? Bo jeżeli wszedł już na pierwsze piętro, to co jak sobie upodoba deski na strychu? :(

Mirek_Lewandowski
15-03-2015, 16:59
Drewna też nie je... po prostu przynosisz go do domu z drewnem do kominka, w którym zimuje. Który nie zdąży wyleźć ginie. Niektórym jak widać się udaje :) Nieszkodliwe.

magnolia
16-03-2015, 08:25
u mnie też się pojawia, ja daje mu prawo odwiedzin u nas. Jakoś nie zauważyłam żeby było ich coraz więcej