PDA

Zobacz pełną wersję : EPS 60 w podłodze pod wylewką



zalam
14-03-2015, 10:46
Dobra,
Przepraszam ale usuwam temat na prośbe mojej firmy instalacyjnej.
Sprawa , ma być rozwiązana pomyslnie.

Gos**c
14-03-2015, 12:49
Proponowali mi 8 cm, na moja prośbe dołożyli do 18 cm.
....
kafelkarz trochę się zasępił na info że jest 18 cm ocieplenia i to jie jest xps.


Ot tak sobie zwiekszyles grubosc izolacji? A co z wysokosciami pomieszczen, otworami na drzwi, okna itp? Generalnie zwiekszenie izolacji na podlodze stwarza problem a tu tak na odleglosc plus 10cm... Mam nadzieje ze wymiary sie zgadzaja.

Co do XPS'a to kafelkarz pojechal po bandzie. Takie spostrzezenia fachowcow to mnie nokautuja. Rownie dobrze mozna kazdy worek cementu przewozic oddzielnie i to samochodem ciezarowym.

EPS100 w zupelnosci by wystarczyl... ale nie dramatyzowalbym na Twoim miejscu.
Styropian polozony, wylewka zrobiona wiec co ma siasc to siadlo, jesli dylatacje prawidlowo wykonane.
Waga wylewki to okolo 120-150kg/m2 i jest to juz polozone wiec powinno siasc ok. 1,5mm. Dojdzie ci teraz ok. 25kg/m2 kafli. Ugiac juz sie nie powinno, przynajmniej nie powinienes tego zauwazyc, chyba ze masz bedziesz mierzyc suwmiarka.

Po wykonaniu wylewki ciezar rozklada sie powierzchniowo na cale pomieszczenie lub w zaleznosci od dylatacji.

Wazne!
Zwrocilbym uwage na miejsce skladowania kafli. Nie stawiaj kilku kartonow w rogu pomieszczenia lub kilkunastu w jednym miejscu bo wtedy wylewka miala by prawo peknac. Skladuj kafle na mozliwie duzej powierzchni.
Dociazenie pomieszczenia przed polozeniem kafli bylo by wskazane. Ot tak na wszelki wypadek.

zalam
14-03-2015, 13:01
Przepraszam, ale usuwam temat na prośbe drugiej strony.
Pozdrawiam