PDA

Zobacz pełną wersję : Sufit podwieszany - ocena koncepcji



mayster_tcz
15-03-2015, 15:11
Otóż mam ja Ci pomieszczenie, nad którym jest strop drewniany na belkach. Bele zdrowe, wysokości bodjaże 21cm, więc za badzo się nie uginają nawet pod moim ciężarem :) Poziom belek nie różnic się więcej niż 1 - 2 cm, wieć całkiem nieźle uważam.

Na dole chcę zrobić sufit podwieszany, który ma zasłonić strop no i jakoś wyglądać
Dołączam profi rysunek:

308810


brązowe - belki
czerwone - dwa dwuteowniki podpierające na środku - tym się nie przejmujemy, się obuduje
zielone - profile CD podwieszone do belek przez wieszaki obrotowe (łatwiej regulować poziom
pomarańcz - tak będziemy kłaść płyty



Oczywiście wzdłuż ścian profil UD

Koncepcja poprawna ?

Pytanie dodatkowe za 100 PKT - będzie ocieplenie od wewnątrz styrodurem lub twardym styropianem - najpierw jechać z ociepleniem czy najpierw sufit ? Wydaje mi się, że najpierw sufit, mocowanie profila UD do styro chyba nie będzie wytrzymałe ?

Pozdrawiam
Andrzej

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
15-03-2015, 18:03
... jeśli nie jesteś pewny rozwiązania, skontaktuj się z dowolną firmą od płyt GK ( Norgips, Rigips, Knauf, ... inne ) lub z instrukcją montażu systemowego sufitu podwieszonego

Super*
15-03-2015, 18:07
zamontuj najpierw styropian , randprofile mozesz potam zamocowac na kolki do styropianu . Bedzie napewno mocno trzymac i uniknierz mostka termicznego

Metpol
11-01-2016, 11:45
Twoja koncepcja jest poprawna. Co do montażu UD, to profil powinien być mocowany do ściany, a nie do styropianu.