PDA

Zobacz pełną wersję : dzia?ka w strefie ochronnej gazoci?gu???



Anka i Krzysiek
18-08-2004, 15:55
Witam
Mamy jedno pytanko, w sparwie działki. Znaleźliśmy sobie cudowną działkę, upatrzoną po prostu marzenie -3000 metrów. Okazało się jednak, że jest ona w strefie ochronnej - gazociąg wysokiego ciśnienia.
Budować się oczywiście mozna bo za naszą działką [ nasza jest narożna od ulicy, a gazociąg jest w głąb ] pobudowane są już domy, są one więc znacznie bliżej gazociągu.
Czy ktoś z Was buduje się może na takim terenie, co o tym myslicie!?

Pieczara
18-08-2004, 16:03
A to sa nowe domy, czy stare domy? Bo ja bym troche uwazal. Tzn. najpierw bym poszedl do Urzedu Gminy i sie dowiedzial czy mozna tam postawic dom czy nie.

Ja tez bylem bliski kupienia dzialki kolo Kampinosu w strefie ochronnej gazociagu i tez wlasciciele tej dzialeczki pokazywali domy, ktore staly bardzo blisko gazociagu, wiec na oko no problem. Ale okazalo sie ze bodajze w 1995 zmienily sie przepisy i co prawda tamtych domow nie zburza, ale nowych postawic w tej strefie juz nie mozna! Wlasciciele dzialki dobrze o tym wiedzieli i chcieli nas nabic w butelke. W koncu nabili kogos innego (wiem, ze sprzedali te dzialke), ale poza namiotem, to tam nic innego nie moze stac. I do dzis nie stoi.

Tak wiec dowiedzcie sie w Gminie. W Gminie wiedza.

Jak mozna budowac dom, to budujcie. Ja bym sie zakopanej rury nie bal. W miescie co chwila jest rura z gazem, woda, pradem, sciekami itd.

Pozdrawiam
Pieczara.

Anka i Krzysiek
18-08-2004, 16:06
Nowe domy, najstarszy ma zaledwie trzy latka!

Maxtorka
18-08-2004, 16:25
Anka i Krzysiek ,
my budujemy dokładnie w takich warunkach o których piszecie . W granicy naszej działki przebiega gazociąg wysokiego ciśnienia i określono następujące warunki zabudowy :
-nieprzekraczalna linia zabudowy min.20m od gazociągu
-ogrodzenie działki 3m od gazociągu

W jakim miejscu jest Wasza działeczka bo po opisie sądząc to może być nasza okolica ( Osielsko )

Pozdrawiam - Maxtorka

Tomasz M.
18-08-2004, 16:29
OK, ale pozwolenie na budowę może mieć ładne parę lat więcej. Ja bym sprawdził w gminie, upewniając się jakie są ograniczenia w zagospodarowaniu tego terenu.

Anka i Krzysiek
18-08-2004, 16:33
Dzięki za wiadomośc, trochę się zaczeliśmy zastanawiać nad tą dziłką. Nie są to jednak okolice Osielska. Południowa częśc województwa okolice Włocławka.
Dzięki pozdrawiam