PDA

Zobacz pełną wersję : Elektr. ogrzewanie podłogowe + kominek -proszę o rady



Smoczek
18-08-2004, 17:14
Ogrzewanie podłogowe elektryczne + kominek z nawiewem lub płaszczem wodnym + przepływowe ogrzewacze - czy ktoś ma takie rozwiązanie ? Jaki koszt użytkowania ?
Naczytałem się tu dużo i nie zmądrzałem , wręcz odwrotnie.
Niestety znalazłem osobno o kominkach (ewentualnie ze wspomaganiem gazem lub olejem) , osobno o ogrzewaniu podłogowym elektrycznym(wspomaganym piecami akumulacyjnymi) a wszystkich stron nie da się przejrzeć - za dużo
Liczę na obiektywne i rawdziwe informacje.
A może inne ciekawe rozwiązanie gdzie używa się tylko prądu i wody z mediów?

alison
19-08-2004, 11:29
Podciągam temat, też chętnie poczytam. Tylko ten płaszcz wodny mi nie pasuje, ja bym wolała elektryczne ogrzewanie wspomagane kominkiem z rozprowadzeniem gorącego powietrza. Może ktoś to trenował ?

kroyena
19-08-2004, 12:33
alison myślę o czymś podobnym jak gazyfikatory mnie nie dołączą. Tyle że do kominka dochodzi czerpnia z zewnątrz (zamknięta komora spalania) oraz GWC dla podgrzania i odświerzenia pobieranego przez kominek powietrza do ogrzania (jednocześnie w lecie DGP zamienia się w Dystrybucję Chłodnego Powietrza).
Co do ogrzewania podłogowego to salon, kuchnia korytarze i łazienki, a w sypialniach akumulacyjne ze sterowaniem rozłądowania.

alison
19-08-2004, 12:54
Kroyena, może jak myślimy o podobnych urządzeniach to będziemy razem negocjować ceny zakupu ? Tylko, że u mnie nawet jeszcze fundamentów nie ma, czekam na media i może zacznę budować w październiku ... :cry: Pozdrawiam

Smoczek
19-08-2004, 15:59
Alison ja preferuję właśnie kominek z wymuszonym obiekiem powietrza (w lecie będzie robił za "klimatyzację" + ogrzewanie elektryczne.
Kominek sprawdziłem koło mnie znalazlem 3 budynki 140-160m z takim ogrzewaniem i ludzie zadowoleni w tą zimę byli - ale była łagodna.
Choć trochę mówili że jest obowiązków z paleniem ale w sumie niedużo.
Natomiast jak rozwiązać ogrzewanie wody i zapasowe na ostre zimy ogrzewanie elektryczne? tu mi brak wiarygodnych danych.
Na innym forum jeden człowiek twierdził że ma elektryczne bez kominka , podłogowe i piece akumulacyjne w sypialniach i płacił 800zł na dwa miesiące , drugi zaś że 2000 na miesiąc . Tylko że nic nie powiedzieli np o ociepleniu swoich domów.
Ale może ktoś z doświadczeniem się odezwie.
Kroyena - kupując razem było by napewno taniej tylko ja mam już stan surowy zamknięty i do zimy muszę ogrzewanie zrobić - zaczynam we wrześniu ale jakby co możemy się informacjami wymieniać

kroyena
20-08-2004, 06:55
Smoczku, u minie podobnie jak u alison. Papiery przyschły i prędzej jak głęboką jesienią nie ruszę. :( :evil: