PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o informacje o ogrzewanie elektrycznym+kominek ewent



Smoczek
18-08-2004, 18:54
Czy ktoś z was ma dom z elektrycznym ogrzewaniem + kominek
tzn tylko prąd i woda. Jakie koszty reale , bo słyszałem tak różne opowieści że nic nie zmądrzałem tylko gorzej.
Może rozwiązaliście to inaczej a ciekawie - ja mieszkam w niedużej miejscowości i dostęp do informacji marny a w firmach - wiadomo każdy swoje chwali
Nie wiem co robić koszt c.o. duży koszt grzewczych mat czy kabli nie - środki mam mocno ograniczone ale żebym nie zbankrutowal w zimę.

Aleksandryta
18-08-2004, 20:30
Przenieś się z tym do działu Wymiana doświadczeń. Było bardzo dużo postó na ten temat. Spróbuj poprzez Szukaj

Smoczek
18-08-2004, 21:21
Oglądałem doświadczenia- wszystkiego się nie da bo bym rok chyba musiał .Zresztą tam albo podłogowe z konwekcją albo kominek z płaszczem wodnym + wspomaganie gaz lub olej lub inne wersje atomiast widziałem tylko jedną wypowiedż odnośnie elektrycznego ogrzewania gdzie kominek był w zasadzie ozdobą - a to nie o to chodzi .
Mam w spadku pół ha lasu i to wszystko kasę małą - muszę się na kominku oprzeć ale co dalej? czy wystarczy? itp
Widziałem wypowiedzi osób z ogrzewaniem elektrycznym ale mocno skrótowe.

geguś
21-08-2004, 18:52
Witam
może trochę pomogę, a więc:
obecnie mieszkam w poniemieckiej kamienicy, mając na stanie 53m2
mam tylko ogrzewanie elektryczne za pomocą zwykłych grzejników elektrycznych z wentylatorem i termostatem

zaczynam grzanie ok. połowy listopada i kończe ok. połowy marca, no może nieraz z końcem, gdyż budynek jest ciepły, w lecie mam średnio
25 do 30 stopni w pokojach, a w nocy spać nie idzie

co do kosztów, to co 2 miesiące w zimie dochodzi ok. 250zł dodatkowo za ogrzewanie

tylko tyle mogę pomóc, ale chyba da się to jakoś przełożć na dom wolnostojący