PDA

Zobacz pełną wersję : Tynk Ceresit CT22



MdeFoxe
18-03-2015, 10:46
Witajcie,
jestem na etapie tynkowania w nowo wybudowanym domku (tynki wewnętrzne).
Ściany są z porothermu, miejscami beton.
Chcę dać tynki ręczne cementowo wapienne. Wybór padł na Ceresit CT 22.
Ściany uprzednio planuję zagruntować Ceresit CT17 (beton, porotherm).
Ma być tylko tynk, bez gładzi itd.
Z tym, że trochę mało informacji jest w internecie o tym tynku.
Ktoś go używał? Proszę o opinię.

Balto
18-03-2015, 20:06
Tynk jest jak dla mnie taki jak lubię. Cementowo wapienny: wapna ok 3%, cementu ok 8-9% prawdopodobnie. Słaby, o małym oporze dyfuzyjnym. Grubość nakładania - bodajże 4 mm za jednym podejściem. Klasa CI - przy tym co podali, oznacza, że to raczej niższe wartości dla tej klasy, co raczej lepiej. Nie wiem, czy zanim położysz ten tynk,. nie trzeba będzie zrobić delikatnego szprycu/narzutu na ściany - bo nie wiem czy grunt da sobie radę z wyrównaniem chłonności na Porothermie i betonie (jaki?) na tyle by jednako się zachowywał, sechł i wilgł.

MdeFoxe
18-03-2015, 20:52
Dziękuję Balto za odpowiedź.
Mała korekta, pewnie miałeś na myśli 40 mm za jednym podejściem ;)
Tak twierdzi karta techniczna (http://www.ceresit.pl/download/files/karty_techniczne/pl_6187_20141024_161120.pdf).
Cóż o betonie mogę powiedzieć - beton towarowy C16/20.
Problem w tym, że nie znam nikogo kto by tego użył a nawet na składach nie ma od ręki. Wziąłbym sobie worek i coś tam "pochlapał".
A tu zupełny brak towaru. Jest na zamówienie, więc muszę od razu parę palet zamawiać i mam problem. Brać, czy nie brać. ;)

ra__f__al
20-03-2015, 19:49
Pod tynk nie grunt CT17 tylko Betokontakt i szpryc, w przeciwnym razie tynk nie będzie miał odpowiedniej przyczepności początkowej a w późniejszym czasie pojawią się spękania.

Balto
20-03-2015, 20:08
Fakt, zjadło mi jedno 0 i jedną I w CSII. Przy okazji - to zależy jaki beton - jeśli jest na ostro to można dawać jeśli na gładko, to dowiedzieć się u producenta co ten zaleca. Może być lub nie musi Betokontakt. Poza tym dowiedzieć się o ten narzut / szpryc. Można go dać zawsze, natomiast może się okazać, że bez niego producent wymaga grubszą lub warstwę o konkretnej minimalnej grubości.