PDA

Zobacz pełną wersję : Czy mogę już przycinać krzewy?



onil
19-03-2015, 08:01
I drzewka owocowe? Prosze o poradę. mam do przycięcia róże, jasmin, bez fioletowy, maliny i drzewka owocowe. Czy moge je już przycinać, czy mam jeszcze czekać?

Elfir
19-03-2015, 12:02
drzewka owocowe - teraz to już trochę za późno. Zwykle tnie się w lutym, zanim zaczną puszczać soki.
Pestkowe (śliwy, wiśnie, czereśnie) tnie się zaraz po zbiorze owoców.

Maliny - jesli to odmiana owocujaca na pedach jednorocznych to tak.

Róże - najwyższy czas.

Lilak - w jakim celu chcesz ciąć?

Jaśminowiec - w jakim celu chcesz ciąć?

onil
19-03-2015, 15:56
kurcze, myślałem, że jak sa jeszcze przymrozki, to nie mogę. Lilak i jaśmin chcę przyciąć w tym celu, żeby się za bardzo nie rozrastał na wszystkie strony, tylko kształt trzymał. A czy mogę jeszcze posadzić nowe drzewka owocowe i krzewy owocowe, czy też już za późno?

Elfir
19-03-2015, 16:44
drzewka owocowe mozna ciąc całą zimę, tylko temperatura powinna byc powyżej zera w momencie cięcia i musi być sucho. Temperatura powyżej zera jest wymagana, bo po cięciu robi się opryski.

Drugi termin cięcia ziarnkowych (jabłoń, grusza) to czerwiec

Jasminowiec i lilak - przytnij zaraz po kwitnieniu, teraz stracisz kwiaty, jak przytniesz.

Sadzenie - z doniczek możesz sadzić cały rok.

gubik
19-03-2015, 18:20
Teraz jest najlepsza pora na sadzenie owocowych z "gołym korzeniem", celowo cudzysłów.
Z tą temperaturą powyżej zera przy cięciu to polemizowałbym delikatnie.

onil
19-03-2015, 18:26
dzięki.

gubik
19-03-2015, 18:38
Nie zawadzi korzeni po zakupie zostawić w wiadrze z wodą, na np 1 godz, lub prościej prosto po wkopaniu nic nogą nie ubijać tylko wlać wiadro wody i zamulić korzenie.

Zdun Darek B
19-03-2015, 20:31
Zalewanie wodą po posadzeniu niezależnie czy udeptujesz czy nie ...

tomalbuk
26-03-2015, 07:46
Całą zimę miałem róże i winorośl pod agrowłókniną myślicie że to już pora żeby ją zdjąć? Rano są jeszcze przymrozki. Jakie czynności wykonujecie przy różach i winorośli na wiosnę ?

Greengaz
26-03-2015, 08:20
Całą zimę miałem róże i winorośl pod agrowłókniną [URL=................./[/URL], myślicie że to już pora żeby ją zdjąć? Rano są jeszcze przymrozki. Jakie czynności wykonujecie przy różach i winorośli na wiosnę ?
Chłopie, zajmujesz się spamerstwem. Co post to link.