PDA

Zobacz pełną wersję : Przebudowa dachu z lat 70



atka atka
19-03-2015, 13:10
309317309318

Witam,
Zakupiłam dom z lat 70, stan jak widać na zdjęciu. "Ciekawy" kolor elewacji i "ogród zimowy" bez komentarza.
Powoli chcemy go doprowadzić do ładu. Na pierwszy ogień idzie dach, który przecieka.
I tu mam pytanie co z nim zrobić? Czy zostawić to tak jak jest i tylko go wyremontować (pomieszczenia na poddaszu mają niedużą wysokość, w najwyższym punkcie 2,30 a w najniższym 2,10 - dach jednospadowy) czy nabudować z zachowaniem obecnego kształtu, a może dach dwuspadowy z murkami ogniowymi po bokach i płaską blachą. Nie wiem tylko czy do takiej kostki a właściwie prostopadłościanu pasuje.
Jako, że poprzedni właściciel wymieniał okna to niestety nie planuje ich w najbliższym czasie wymieniac, jedynie zmienic kolor elewacji, to napewno sporo zmieni.
Będę wdzięczna za podpowiedzi.

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
19-03-2015, 13:23
309317309318

Witam,
Zakupiłam dom z lat 70, stan jak widać na zdjęciu. "Ciekawy" kolor elewacji i "ogród zimowy" bez komentarza.
Powoli chcemy go doprowadzić do ładu. Na pierwszy ogień idzie dach, który przecieka.
I tu mam pytanie co z nim zrobić? Czy zostawić to tak jak jest i tylko go wyremontować (pomieszczenia na poddaszu mają niedużą wysokość, w najwyższym punkcie 2,30 a w najniższym 2,10 - dach jednospadowy) czy nabudować z zachowaniem obecnego kształtu, a może dach dwuspadowy z murkami ogniowymi po bokach i płaską blachą. Nie wiem tylko czy do takiej kostki a właściwie prostopadłościanu pasuje.
Jako, że poprzedni właściciel wymieniał okna to niestety nie planuje ich w najbliższym czasie wymieniac, jedynie zmienic kolor elewacji, to napewno sporo zmieni.
Będę wdzięczna za podpowiedzi.

- zostawić tak jak jest i go wyremontować !
- zarówno nadbudowa, czy zmiana dachu na dwuspadowy, zniszczyłaby proporcje tego budynku i jego pierwotny, czytelny charakter.
- przy czym ( wg mnie ) jak najbardziej jest do przeanalizowania zwiększenie wysokości pomieszczeń PIĘTRA do minimum 250cm, ale nie w tak dramatyczny sposób ( nadbudowa / dach dwuspadowy ) jak to zostało opisane.

atka atka
19-03-2015, 14:13
Dziękuje za odpowiedź. Budynek pierwotnie wyglądał dużo lepiej, na pietrze był strych z małymi oknami, budynek miał ładniejsze proporcje.

ajgor1977
21-03-2015, 18:42
Polecam zaznajomić się z możliwościami prawnymi w mieście...nie wszystko można robić jak się chce poza tym budynek mógł być już zmieniany w stosunku do zapisek w księgach...Znam to z autopsji ;)

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
21-03-2015, 19:44
- jeśli obiekt nie jest wpisany do rejestru zabytków - remont istniejącego obiektu budowlanego wymaga zgłoszenia
- przebudowa, rozbudowa, nadbudowa, ... wymaga uzyskania PnB ,tj. Projektu Budowlanego i w jego zakresie :
inwentaryzacja / ekspertyza techniczna / Projekt Koncepcyjny / Budowlany / ...

nie wszystko można robić jak się chce ...
- nie wszystko, ale wiele ... w każdym istniejacym budynku można dostosować rozwiązania użytkowe do nowych potrzeb i przy okazji zmienić wygląd wewnętrzny i zewnętrzny :yes: