PDA

Zobacz pełną wersję : Odpowietrznik automatyczny



Lataren
19-03-2015, 14:12
Witajcie, mam w domu instalację CO, w której odpowietrzanie pionów odbywa się w następujący sposób - idzie pionowa rura na strych i tyle. na strychu jest naczynko. W jednym z pokoi rura ta się wygięta prawie pod kątem prostym i ten grzejnik się bardzo często zapowietrza i nie grzeje - znajomy doradził - wyciąć rure i wsadzić odpowietrznik automatyczny. Pytanie tylko czy nie będzie problemu - bo taki odpowietrznik ma być montowany w najwyższym punkcie. Czyli reasumując pod naczynkiem - odpowietrznik - czy da radę?

Krzysiek88
19-03-2015, 17:08
Nie jarze. Jak wytniesz rure, to grzejnik przeciez w ogole nie bedzie grzal, wiec bedzie jeszcze gorzej.

wiesiek6308
19-03-2015, 17:42
Na moje oko to przyczyną zapowietrzania tego grzejnika nie tkwi w tej rurze która jak piszesz jest zgięta pod katem 90 stopni a na złym zawieszeniu tego grzejnika bo na bank jego tył jest wyżej. Jeżeli nie chcesz bawić się z poprawieniem jego zawieszenia to zamontuj odpowietrznik na tym grzejniku, może być automatyczny . To załatwi sprawę o ile na tym grzejniku jest taka możliwość.

Lataren
19-03-2015, 20:12
Napaliłem się strasznie na wycięcie tej rury - szpeci - nie ma połaczenia ona z naczynkiem. W związku z tym czy można skrócić i zostawić naczynko

wiesiek6308
20-03-2015, 20:24
Ja nie bardzo juz rozumiem o jaką rurę Ci w końcu chodzi. Daj jakieś fotki bo piszesz enigmatycznie. Rura ta to zasilanie grzejnika, jego powrót czy dalsze wyprowadzenie pionu na kolejną kondygnację . Co ma do tego zapowietrzanie tego grzejnika. Po prostu masz źle ustawiony grzejnik i tyle. Daj jakieś fotki bo dalej masło maślane.