PDA

Zobacz pełną wersję : Czy możemy zrobić coś jeszcze?



carver
20-03-2015, 02:59
Aukcja jest bez wątpienia sukcesem, raczej nikt w najbardziej optymistycznych założeniach nie zakładał kwot pięciocyfrowych :) Sukcesem jest też dość szeroko i długoterminowo zaplanowana akcja pomocy zorganizowana przez Redakcję. Jednak czasu do 26 września, gdy uroczyście ma zakończyć się całe to "zamieszanie" nie można wypełnić jedynie trwającą aukcją. Choćby nie wiem jak bardzo szalone pomysły przychodziły nam do głowy, zbliżamy się do kresu finansowej wydolności licytujących. Jest nas zwyczajnie zbyt mało...

Pomysły z akcją umieszczania linków w stopkach przyczyniają się do rozsiewania dobrych wiadomości po forum. Próby zainteresowania forumowiczów poprzez wklejanie apeli w poszczególnych wątkach zostały odebrane jako spamerstwo. Zainteresowanie tematem pomocy firm jak dotąd nie przynosi widocznych efektów. Według mnie musimy przemyśleć co możemy zrobić, by szerzej zaangażować forumowiczów i dotrzeć do firm.
Tak, wiem... z firmami za późno. Będą dysponowały środkami dopiero w okolicach końcówki roku. Ale może znaleźlibyśmy sposób na rozpropagowanie działań non profit? Czy na przykład tytuł honorowy nadawany przez FORUMOWICZÓW miałby dla takich firm wartość samą w sobie?
Oczywiście nie myślę o wydrukowaniu iluś set dyplomików, bo traci to wtedy jakikolwiek sens. Trudność w zdobyciu takiego tytułu podwyższa jego wartość, a tym samym prestiż tytułu. Moglibyśmy wręczać taki tytuł raz do roku za działalność non profit na forum. Najbliższy termin to oczywiście 26 września :) Osobiście zobowiązuję się do ręcznego wykonania zaprojektowanej wcześniej statuetki, którą podczas uroczystości moglibyśmy wręczyć firmie, dla której celem nie jest jedynie wynik finansowy...

Nie chcę zaśmiecać wątku aukcyjnego, stąd też oddzielny temat. Mam nadzieję, że będzie przesiąknięty równie wspaniałą i kreatywną atmosferą budowania rzeczy wielkich :) Kiedyś myśleliśmy o fundacji, chyba nigdy nie byliśmy tak bliscy realizacji tego pomysłu ;)

Nefer
20-03-2015, 03:16
Fajny pomysł dla firm. Myślę czy Redakcja nie mogłaby np. przygotować artykułu na łamach drukowanej wersji Muratora wraz z logiem firm wspierających akcję. Dużym logiem :)

carver
20-03-2015, 03:20
Dzięki Nef :)
Z pewnością równolegle do działań non profit będzie szła reklama. Co według mnie najważniejsze, żeby sobie "kupić" forumowiczów trzeba będzie się troszkę natrudzić ;)

Nefer
20-03-2015, 03:21
Forumowiczów nie trzeba kupować :) Ale można im sprzedać cegiełki na Wielki Zlot Forumowiczów we wrześniu za jakieś niewielkie pieniądze - np. 20 pln
I przeznaczyć je dla Dziewczyn.

carver
20-03-2015, 03:22
Kolejny pomysł... Kup pan cegłę... :D

Nefer
20-03-2015, 03:24
Nieduża kasa, a na Zlot wielu ludzi przychodzi. Bardzo wielu. Trzeba to wszystko tylko dobrze zorganizować.

carver
20-03-2015, 03:26
Myślę, że paletę cegieł z odpowiednią "aplikacją" udałoby się opchnąć i w tym momencie nie żartuję :)

Nefer
20-03-2015, 03:30
Myślę, że tak :) :)

Nefer
20-03-2015, 03:32
Bilety wejścia na Zlot ....Ale Zlot musi być z przytupem ....Redakcjo? Czy nie posuwamy się za daleko? (kwestie finansowo-prawne)

carver
20-03-2015, 03:35
Byłaby Fundacja, nie byłoby problemu...:rolleyes:

Nefer
20-03-2015, 03:41
Prawda? A tak trzeba będzie pokombinować. Mnie się już nie chce o tym mówić ...tyle lat ...jak krew w piach.

Arnika
20-03-2015, 06:14
Pomysły fajne... ale, są nie tylko dziewczynki.. jest Stefek, jest Tomek, są inni forumowicze... i o ile aukcja ta czy inna jest dla forumowiczów, to publikowanie jej na łamach ogólnopolskich w formie papierowej może przynieść skutek rejestrowania się na FM osób potrzebujących, tylko po to , aby mieć możliwość skorzystania z pomocy... czy to aukcji, czy w innej formie...
I oby nie okazało się, że co chwilę będzie prośba o wsparcie i bieganie po różnych wątkach... Dopiero forum budowlane mogło by zmienić się na potrzebujące. A dotychczas budowałeś dom, dzieliłeś się swoimi doświadczeniami, pokazywałeś swoje rozwiązania, realizacje, podpowiadałeś, pomagałeś innym, i czasami też możesz potrzebować pomocy... Chyba dla Tych osób powinna pójść pomoc...

Nie wiem....

A statuetka, czy dyplom w biurze takiej czy innej firmy nie jest zła... z odpowiednim logo Muratora...
Opłata za zlot... mnie się nie bardzo podoba.. możesz pomóc w tej czy innej kwocie, tu i teraz, masz możliwości i chęci pomagasz.... bo chcesz... a nie bo musisz...

carver
20-03-2015, 07:53
Nasze działania nigdy nie ograniczały się wyłącznie do jednego potrzebującego i nic w tej kwestii się nie zmieni. Cały czas jednak brakuje sformalizowanego sposobu działania- Fundacji... Tylko Fundacja mogłaby w systemie ciągłym realizować wszelkie akcje. W każdym innym przypadku nasze działania będą bardzo dobrze przygotowaną improwizacją. Myślę, że już wystarczająco dobrze udowodniliśmy, że potrafimy działać nie oglądając się na nikogo.

Jeśli chodzi o pomoc dla osób, które będą jej oczekiwały tuż po zarejestrowaniu się na forum, to forumowiczem nie zostaje się po kilkunastu wpisach w wątkach, które umarły pięć lat temu. Powinniśmy jasno określić zasady. Opinię o podjęciu działań pomocowych powinni podejmować najbardziej doświadczeni i otrzaskani forumowicze, ewentualnie zasięgając opinii osób, które mogą zweryfikować wszelkie dane w realu. Wszelkie konsultacje tej Kapituły powinny być utajnione, tak by osoby te nie były narażone na jakiekolwiek naciski, lobbing i ewentualne odgrywanie się za nieprzychylne decyzje. Każda sprawa jest inna, inni są ludzie. To są działania miękkie i nie wszystko da się określić w regulaminach, dlatego podejmujący decyzje powinni mieć doświadczenie, kierować się dobrem i prawdą.
No to się wypowiedziałem ;)

Kendra
20-03-2015, 08:58
mogę jeszcze coś zrobić, niewielkiego no ale napisałam o tym do Redakcji, bo tu potrzebna jest też pomoc Redakcji -w sensie organizacyjnym :) na razie nie ma odpowiedzi, no zobaczymy :)

map78
20-03-2015, 10:09
Witajcie dobrzy ludzie:)
Wczoraj nie mogąc zasnąć troszku myślałem nad tym, co by tu jeszcze zrobić, żeby zebrać całą potrzebną dla księżniczek kwotę, lub choćby jak najbardziej się do niej zbliżyć. Strzałem w dziesiątkę okazał się pomysł wspólnej puli na lalki, przeczytałem również petycję carver i w pełni się zgadzam. Ja wpadłem na jeszcze inny pomysł, który być może ożywi nieco licytację. Jak wiemy nie wyznaczono jeszcze terminu zakończenia aukcji i bardzo dobrze bo sama aukcja powinna trwać, aż uda się zabrać wszystkie pieniążki, a myślę, że do tego 26.09 jest to całkiem realne. Ja zmieniłbym nieco formułę tej aukcji, bo wg mnie w tej formie nasze możliwości są na wyczerpaniu. Pomysł mam taki, że wyznaczamy datę zakończenia licytacji poszczególnych fantów na np 15dni, bo w tej chwili lista fantów jest ogromna, nieczytelna i właściwie utknęła nieco w miejscu. Wyznaczenie terminu dla fantów powinno ożywić licytację, spowodować dołączenie się aukcyjnych strategów, itp. Oczywiście zakładam, że nowe fanty będą cały czas dodawane do listy i jak te z góry już zostaną zlicytowane, to cały czas będzie zabawa z licytowaniem kolejnych.
Myślę, że to nie tylko zwabi tych, którzy nie mają za wiele, a byli by w stanie dołożyć przysłowiowa dychę, ale i pozwoli tym co już utknęli w licytacji na jakiś wysokich kwotach odbudować swój budżet i w kolejnym miesiącu wejść w coś innego. Co o tym myślicie?

finlandia
20-03-2015, 10:16
Nie jestem kolekcjonerem statuetek, ale taka prawdziwa "cegiełka" z odpowiednią dedykacją to niezły pomysł na gadżet:)

Mmelisa
20-03-2015, 10:16
map78, tez o tym jakis czas temu pisalam ;)
moim zdaniem to bardzo dobra propozycja, bo fant przybywa, a inne stoja w miejscu..

wystarczy wyznaczyc date konca aukcji danego fanta i lecimy dalej :)

RD2011
20-03-2015, 10:59
Carver !
Tak - ująłeś to bardzo dobrze - uważam,że pWiele osób też tak czuje !
Tak - podpisuję się pod tym co napisałeś - bez powtarzania się !

Ufam ,że dojdzie do działania w " zgodzie z prawdą i dobrem"

Pozdrawiam Wszystkich Działających !

RD2011
20-03-2015, 11:06
map78 , Mmelisa :) - bardzo dobry organizacyjnie sposób

na właśnie tak prowadzenie kolejnych licytacji i w efekcie " dobicie"

do celu - czyli uzbierania kwoty potrzebnej dla Juleczki i Karolinki ! :)

Kendra
20-03-2015, 11:14
ja bym sobie taką cegiełkę na budowie wykorzystała i zawsze by mi przypominała o tej akcji i o Was :)
np. przy budowie grilla, wrzucić do ogrodzenia - użyć i wyeksponować :)

Kendra
20-03-2015, 11:14
fajny fajny pomysł !! :)

finlandia
20-03-2015, 11:27
Na aukcjach faktycznie widać stałe grono uczestników i bez przyciągnięcia nowych ta suma nie urośnie do potęgi...
To może idąc tropem działania Romany niech każdy kto ma w stopce link (i nie tylko) rozpierzchnie się po innych niż zwykle forumowych tematach i zabierze głos w sprawach merytorycznych - dzięki temu stopki pojawią się wszędzie a przy okazji i na forum odżyje parę tematów:)
Warunek - by chociaż część takiego była "w temacie" wątku :) by moderatorzy nie byli zmuszani do reakcji ;)

Nefer
20-03-2015, 11:34
Wiecie co... ja myślę, że to średnio zadziała. Przepraszam, że gaszę zapał, ale mamy przed sobą jeszcze wiele dni. Nie uda nam się "budować napięcia" przez ten czas nawet ograniczając czasowo niektóre przedmioty. Nikt nie będzie tego śledził . Największe nasilenie zawsze jest pod koniec - ale taki prawdziwy koniec - gdy walczy się nie o przedmioty, ale o jakąś ładną liczbę na liczniku. Musimy chyba się uzbroić w cierpliwość...

fighter1983
20-03-2015, 11:40
Wiecie co... ja myślę, że to średnio zadziała. Przepraszam, że gaszę zapał, ale mamy przed sobą jeszcze wiele dni. Nie uda nam się "budować napięcia" przez ten czas nawet ograniczając czasowo niektóre przedmioty. Nikt nie będzie tego śledził . Największe nasilenie zawsze jest pod koniec - ale taki prawdziwy koniec - gdy walczy się nie o przedmioty, ale o jakąś ładną liczbę na liczniku. Musimy chyba się uzbroić w cierpliwość...
Zgadzam sie w 100%.
Spektakularne pojedynki juz byly. Ludzie juz sie "wystrzelali" i teraz to juz takie... malo spontaniczne i zywiolowe.

Nefer
20-03-2015, 11:48
Zgadzam sie w 100%.
Spektakularne pojedynki juz byly. Ludzie juz sie "wystrzelali" i teraz to juz takie... malo spontaniczne i zywiolowe.
Standardowy czas życia produktu :) Ale na koniec będzie drugie uderzenie.

Kendra
20-03-2015, 11:55
"Świąteczne" fanty i tak trzeba już powoli zakończyć. poczta też będzie bardziej oblężona niż zwykle.
Nefer a jakby zrobić 2 wielkie finały ? tych fantów które już "długo" wiszą + świąteczne a drugi z pozostałymi fantami w późniejszym terminie? co o tym uważasz?

Nefer
20-03-2015, 12:06
Kendruś - myślę, że to ściema. To tak jak żart, ktory się powtarza kilka razy :) Tu trzeba cierpliwości. Na razie trafiło tu niewielu forumowiczów. Ale też nie każdy jest na FM codziennie :)

Nefer
20-03-2015, 12:10
.
Opłata za zlot... mnie się nie bardzo podoba.. możesz pomóc w tej czy innej kwocie, tu i teraz, masz możliwości i chęci pomagasz.... bo chcesz... a nie bo musisz...
Arni czy odwołałabyś przyjazd, gdyby "bilet" na zlot kosztował 15 pln?

Romana101
20-03-2015, 12:14
Ja osobiście z chęcią dołączę za jakiś czas do kolejnej aukcji, bo fundusze się uzupełnią, uda się coś odłożyć. Może faktycznie trzeba już tą aukcję zakończyć, przelać pieniążki, żeby można było chociaż część sprzętu rehabilitacyjnego już kupić i wyznaczyć kolejne cele. Fanty, które teraz by się nie sprzedały - mam nadzieję, że to nie nastąpi - przejdą na kolejną aukcję.

bionda
20-03-2015, 12:15
Dzień Dobry!

A ja myślę,że warto pokończyć większość aukcji.Będzie mniej fantów to być może skłoni to ludzi do wystawiania nowych,będzie ciekawiej.
poza tym,nowy miesiąc = nowe środki na kontach u większości forumowiczów;)

Fakt,że ślinka mi na czekolady cieknie nie ma zadnego znaczenia ofkors.

bionda
20-03-2015, 12:16
Zróbmy z tego wątku największy w polsce Dom Aukcyjny :D

bionda
20-03-2015, 12:17
Ludzie będa zaglądali z ciekawości a nuż coś fajnego się licytuje.

bionda
20-03-2015, 12:18
Sama chętnie coś wystawię w drugiej turze.

Maciejka2
20-03-2015, 12:20
przelać pieniążki, żeby można było chociaż część sprzętu rehabilitacyjnego już kupić i wyznaczyć kolejne cele. Fanty, które teraz by się nie sprzedały - mam nadzieję, że to nie nastąpi - przejdą na kolejną aukcję.

Właśnie miałam to samo napisać. Do września jeszcze dużo czasu, a Dziewczynkom sprzęt czy zabiegi potrzebny są już.

Edit: wiadomo, że nowy miesiąc nowa kaska :)

fighter1983
20-03-2015, 12:21
To ja mialbym propozycje: do niedzieli 22-03 do polnocy wystawiamy fanty.
Zamykamy wystawianie i aukcja trwa do 31 marca final o polnocy.

Nefer
20-03-2015, 12:28
Założyłam wydarzenie na FB : macie tam konto? Polubcie, udostępnijcie, zaproście znajomych.

https://www.facebook.com/events/1610618495849807/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com% 2Fevents%2F1610618495849807%2F)

map78
20-03-2015, 12:30
Jak myślę, że po prostu warto spróbować...
Jak nie wyjdzie to przecież do nikt do nikogo pretensji mieć nie będzie. Sam bym jakieś fanty dorzucił, ale tam już jest taki miszmasz, że nie wiem, czy ktoś to jeszcze jest w stanie przejrzeć. Co do kolejnych miesięcy, to też się zgadzam z przedmówcami - teraz mamy taki budżet, za miesiąc może coś wpaść extra i wtedy co? dalej będziemy podbijać lawendę i pisanki;) Moim zdaniem nowe rzeczy maja szanse otworzyć nowe możliwości, a jeśli nie to zawsze pozostanie satysfakcja, że się spróbowało:)

Nefer
20-03-2015, 12:32
Założyłam wydarzenie na FB : macie tam konto? Polubcie, udostępnijcie, zaproście znajomych.

https://www.facebook.com/events/1610618495849807/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com% 2Fevents%2F1610618495849807%2F)

Kendra
20-03-2015, 12:33
Nefcia możesz zrobić to wydarzenie tak żeby ludzie bez facebooka też mogli je oglądać i czytać co w nim się dzieje?

Nefer
20-03-2015, 12:35
Wątpię - FB to FB. Trzebaby zrobić stronę grafikiem. A i jej dystrybucja jest trudna. Zresztą Dziewczyny mają swój blog - MIRAS - daj na blogu info o aukcji. Pozostaje kwestia zasięgu. Z FB można zrobić akcję na Twitterze i w kilku innych miejscach.Im nas więcej tym lepiej.

map78
20-03-2015, 12:35
To ja mialbym propozycje: do niedzieli 22-03 do polnocy wystawiamy fanty.
Zamykamy wystawianie i aukcja trwa do 31 marca final o polnocy.

To akurat jest IMHO zły pomysł, żeby zamykać akcję i potem ja otwierać znowu. Po prostu wystawmy termin trwania aukcji dla obecnych fantów, a każde następne dodawajmy już z ceną wywoławczą i terminem trwania licytacji. Oczywiście zrobiłbym wyjątek dla takich fantów jak pula na lalki, czy Twój taniec z Nefer;)

carver
20-03-2015, 12:36
Nefer na fejsie komunikat "zawartość niedostępna"...

Nefer
20-03-2015, 12:37
Nie skupiajcie się na zamknięciu aukcji tylko na ściągnięciu ludzi (jeśli mogę coś zasugerować)

Nefer
20-03-2015, 12:39
Żeby ruszyć akcję B2B trzeba mieć deklarację Redakcji co daje w zamian firmom. NIe da się inaczej. Ponadto firmy to reklamodawcy Muratora - naprawdę Redakcja ma do nich kontakty. I naprawdę może się trochę porusząć w tym temacie, a nie czekać na co my wpadniemy.

Nefer
20-03-2015, 12:40
spróbuj

Nefer
20-03-2015, 12:45
Zaśmiecamy wątek Kochani - dalsza dyskusja tu : http://forum.muratordom.pl/showthread.php?236361-Czy-mo%C5%BCemy-zrobi%C4%87-co%C5%9B-jeszcze&p=6815123#post6815123

Po to powstał tamten wątek.

carver
20-03-2015, 12:46
Już jezdem ;)

Nefer
20-03-2015, 12:48
Git - to ja teraz przeniosę tu całą naszą dyskusję z wątku aukcyjnego (zrobiłam test powyżej :) )

carver
20-03-2015, 12:49
Kombinuję, jeszcze nie wiem co z tego wyjdzie, bo kuźnia w proszku, ale kuję, póki gorące i polecam wszystkim ;)

http://i2.fmix.pl/fmi853/caa714900006e4a4550c0801

Nefer
20-03-2015, 12:51
Piękne :) Powstałe w ogniu :)

carver
20-03-2015, 12:53
Lekko wystygło, ale jeszcze czerwone...

http://i3.fmix.pl/fmi1311/94bc581d002942f7550c089b

i na cegle... ;)

Kendra
20-03-2015, 12:58
wspaniałe!

Mmelisa
20-03-2015, 13:42
suuuper !

RD2011
20-03-2015, 15:13
Carver !

Ty ze Swymi Złotymi Ręcami - Jesteś Najlepszy !!:yes:

I tylko nic nie mów - oky !:)

fighter1983
20-03-2015, 15:18
Ja nei wiem czy aby dobrze kojarze, ale spotkanie forum we wrzesniu chyba nie bedzie z tego co pisala Redakcja takie jakies bardzo wielkie?
Wyprowadzcie mnie z bledu jezeli cos zle napisalem, ale tam chyba byla mowa o kilkunastu osobach zaproszonych?

RD2011
20-03-2015, 15:24
Fighter1983 !

Tu w dziale , w watku : Cel Akcji :

Redakcja napisała, że będzie to Spotkanie Dla Wszystkich

uczestniczących w naszej Akcji !

Ja tak to zrozumiałam - jeśli jest inaczej to proszę prostujcie
mnie ?!

Mmelisa
20-03-2015, 15:29
tak tak bylo..Ci co uczestnicza w akcji maja miec zlot :)

Nefer
20-03-2015, 15:34
Kiedyś co roku odbywał się Zlot Forumowiczów. To była taka tradycja. Zapraszani byli wszyscy Forumowicze. Teraz zapewne też tak będzie. na zlocie odbędzie się uroczyste zakończenie aukcji dla Dziewczyn, ale to zapewne będzie jedna z wielu atrakcji.

fighter1983
20-03-2015, 15:53
Kiedyś co roku odbywał się Zlot Forumowiczów. To była taka tradycja. Zapraszani byli wszyscy Forumowicze. Teraz zapewne też tak będzie. na zlocie odbędzie się uroczyste zakończenie aukcji dla Dziewczyn, ale to zapewne będzie jedna z wielu atrakcji.
ale wiesz to czy sie domyslasz?
Bo to olbrzymia roznica :)
50 osob czy 500 :)

Nefer
20-03-2015, 16:03
ale wiesz to czy sie domyslasz?
Bo to olbrzymia roznica :)
50 osob czy 500 :)

Fighter - każdy Zlot, ktory odbył się do tej pory to był Zlot WSZYSTKICH FORUMOWICZÓW. Takie zloty nie były organizowane z powodu jakiejś aukcji. Ale czasem aukcje się odbywały się też na Zlotach.

Mmelisa
20-03-2015, 16:14
post z 13 marca


Drodzy Forumowicze,
z jakiej wy gliny ludzie, tak szlachetni, tak zaangażowani? Ze złotej. Dziękujemy!!!

Sygnalizujemy tu i ówdzie, że mamy plan, by dzięki Forum Muratora udało się zabrać całą kwotę. Dlatego teraz będziemy poszerzać akcję o udział innych mediów oraz będziemy starali się zaangażować firmy. O to Was też prosimy - spróbujmy zainteresować zaprzyjaźnione firmy, pracodawców. A może sami macie firmy i warto pomóc instytucjonalnie? Na pewno nie oczekujemy, że 65 tys. zbiorą sami Forumowicze.

A teraz nowina! Kulminacją naszej akcji będzie wielkie spotkanie forum w Warszawie pod koniec września. Tam chcemy zaprosić wszystkich darczyńców, tam chcemy cieszyć się, że Julka i Karolina będą chodzić, będą biegać. Będzie też wiele innych atrakcji i zdarzeń bliskich forumowiczom. Będzie prawdziwa muzyka i artyści.
Koniec września - kochani, warto pracować na tak wspaniałe wydarzenie, jak spotkanie ludzi szczęśliwych - naszych małych Forumowiczek, ich Rodziców (Wszystkiego najlepszego dla Czterdziestolatka) i ludzi o sercach ze złota, czyli Was.

fighter1983
20-03-2015, 16:14
To kiedys musialo byc bardzo dawno.
No ale wlasnie Nefer widzisz: tu Redakcja nazwala to "spotkaniem forum" a nie zlotem.
Moze by tak Redakcja nam cos wiecej powiedziala?

fighter1983
20-03-2015, 16:15
Mmesliska :) dziekuje .. wlasnie nie moglem tego wpisu znalezc ...
i jak to rozumiecie?

Nefer
20-03-2015, 16:17
Może by i Redakcja coś powiedziała, ale wątpię, by bujanie takiej imprezy dla kilku osób komuś przyszło do głowy.
Ja aż taka stara nie jestem, żeby te Zloty z mezozoiku pamiętać, ale fakt, że te spotkania to było święto forum.

Nie wiem jaką konwencję przyjmie teraz Redakcja, ale zakładam, że "jak robić to robić" :)

Przeczytaj opis Fighter - to nie będzie impreza na kilkanaście osób tylko na kilkaset.

Mmelisa
20-03-2015, 16:19
ja dwojako to rozumiem..:rolleyes:

ze niby ma to byc zlot Forumowiczow, a Ci co brali udzial w aukcji, darczyncy, firmy itd beda zapraszani?

Mmelisa
20-03-2015, 16:20
noRrrmalnie ide popatrzec jakie mam polaczenia w tym dniu..tak z ciekawosci..e

edit..ceny bardzo znosne...byloby oki, ale daty lotu :(
co ja bym mogla w tej Wawie robic :eek: od soboty do wtorku :(

pestka56
20-03-2015, 16:37
podoba mi się pomysł, żeby „stare fanty” pozamykać, ale dając jeszcze do końca marca czas na ewentualne spóźnione licytacje :)

Nefer
20-03-2015, 16:41
Życie samo to wyrówna - nikt z adminów nie jest w stanie opiekować się akucją w dzień i w nocy przez tyle miesięcy. Dlatego umrze śmiercią naturalną, ale skoro Redakcja chce robić takie doświadczenia .... Ja już nie raz takie cuda widziałam, bo to jest normalna wiedza marketingowa i to podstawowa. Czarów nie ma. Ale jak każdy musi przerobić na własnej (pardon le mot) dupie.

fighter1983
20-03-2015, 16:44
ta jak pojechala adminom :)
ale racja racja....

Nefer
20-03-2015, 16:52
LOL :) Wyobraź sobie siebie w sierpniu tego roku, po 5 miesiącach pilnowania aukcji dzień w dzień. Bez jaj - ja tego nie widzę.
Żelka ma sobie odpuścić opieką nad Stefkiem, bo aukcja? Ty przestaniesz odpisywać klientom, bo aukcja? Ja przestanę robić projekty i zacznę żyć powietrzem, bo aukcja? To niepoważne i postrzegam to w kategoriach WYKORZYSTYWANIA jeśli w grę wchdzi termin wrzesień. Sorry.


Ulało się - przestałam być poprawna politycznie, bo piszę/mówię o tym od lat i to chyba kompletna strata czasu.

Ponadto dziewczyny nie potrzebują kasy we wrześniu tylko teraz. Już wystarczy, że im NFZ dał termin na 2020 rok. Im wcześniej zaczną rehabilitację czy dostaną sprzęt tym szybciej osiągną sprawność - to są małe dzieci - każdy dzień się liczy.

Ja uważam, że można sobie robić doświadczenia, ale aukcja nie powinna trwać dłużej niż 3 tygodnie, bo nikt
-ani opiekunowie aukcji (którzy muszą odłożyć swoją robotę)
-ani darczyńcy kupujący przedmioty
-ani darczyńcy, ktorzy przekazują przedmioty
NIE DADZĄ RADY BUJAĆ TEJ AUKCJI - bo ją się buja emocjami. Nie da się być na haju 8 miesięcy.

Z mojego punktu widzenia : zamknąć aukcję w TEN weekend
wysłać kasę Mirasowi
i szykować nowe fanty
bujnąć aukcję na początku września przed Zlotem
dobić fanty aukcją NA ZLOCIE

i zastanowić się kto następny.

To Redakcja ma przełożenie na B2B, nie Nefer czy Mmelisa czy Fighter. Oczekiwanie od nas tego, że ",mamy firmy" jest co najmniej poniżej pasa i nie napisze co o tym myślę. Redakcja ma tak wyjebistą firmę że może zasponsorować te 65k nie przerywając sobie snu. Taka smutna prawda.

Może wyjąć firmy, które się reklamują w ZPR i dac im marchewkę. Może wiele. So what.

pestka56
20-03-2015, 16:54
Nefer TAK

Mmelisa
20-03-2015, 16:55
Nefer dobrze gada, polac jej!

http://www.spksawerow.szkoly.lodz.pl/brawo.gif

Żelka
20-03-2015, 16:56
Nie chce mi się czytać wszystkiego od początku, ale ja zrozumiałam, że aukcja to jedno, czyli robimy aukcję, kończymy aukcję w terminie normalnym, tak jak to bywało na forum od lat....., ale akcję zbierania pomocy dla Dziewczynek nie kończymy, akcją starania się o pomoc firm, trwa nadal.... i to z tym właśnie związane będzie to wrześniowe spotkanie... ???
No proszę Redakcję, niech Redakcja nas tu wszystkich nie trzyma w niepewności i poda jakieś konkrety. Do kiedy aukcja a do kiedy akcja?

fighter1983
20-03-2015, 16:57
jak sie nie da byc na haju 8 m-c :) easy :)
Ale generalnie... no Nefer pieknie opisala to co mysli wiekszosc, juz jakis czas temu chcialem to napisac, ale znowu byc "ten zły"?

Nefer
20-03-2015, 16:58
Jak przyprowadzisz Żelka firmy to będą :)

Pojęcie odpowiedzialności społecznej firm to nei jest żadna tajemnica. Wystarczy chcieć się dowiedzieć jak to działa i zastosować proste mechanizmy. Ja mogę się najwyżej oddać prezesowi jakiejś firmy w ramach sponsoringu tej akcji. Ale chyba nie mam ochoty

Mmelisa
20-03-2015, 16:58
LOL :) Wyobraź sobie siebie w sierpniu tego roku, po 5 miesiącach pilnowania aukcji dzień w dzień.

ja juz widze Fightera ... o tak bedzie wygladac

http://media.tumblr.com/tumblr_ln7fbzQ1Xu1qfiuy9.gif

Nefer
20-03-2015, 17:00
jak sie nie da byc na haju 8 m-c :) easy :)
Ale generalnie... no Nefer pieknie opisala to co mysli wiekszosc, juz jakis czas temu chcialem to napisac, ale znowu byc "ten zły"?
Daj mi adres swojego dilera plis :)

Nefer
20-03-2015, 17:01
Kuźwa, jak tu się lajkuje ...

fighter1983
20-03-2015, 17:01
Uwaga: Nefer ma dzien szczerosci :)

Mmelisa
20-03-2015, 17:02
Kuźwa, jak tu się lajkuje ...

nie ma lajkow.. tu sie pisze prawde..szczeeeera prawde :D

fighter1983
20-03-2015, 17:04
OOOOO ja wiem jakie firmy mozemy zaprosic :)
Budowia, Murator S.A, ZPR Media S.A .....
zapraszamy do licytacji :)

Nefer tacy dilerzy tylko w Sierpcu :)
Mialas przyjechac :P

Melissa - hehh ... wlamalas mi sie na kompa i zrobilas zrzut z mojej kamerki w laptopie :) Ty hakierze !

Żelka
20-03-2015, 17:05
Jak przyprowadzisz Żelka firmy to będą :)

Pojęcie odpowiedzialności społecznej firm to nei jest żadna tajemnica. Wystarczy chcieć się dowiedzieć jak to działa i zastosować proste mechanizmy. Ja mogę się najwyżej oddać prezesowi jakiejś firmy w ramach sponsoringu tej akcji. Ale chyba nie mam ochoty

Jakby ktokolwiek z nas forumowiczów miał taką możliwość, już w te dwa tygodnie byśmy to zrobili. Nie zrobiliśmy, dla mnie oznacza to tylko tyle, że nie mamy możliwości.

Mmelisa
20-03-2015, 17:05
Fighter http://emotikona.pl/emotikony/pic/0sarcastic.gif

Nefer
20-03-2015, 17:06
Uwaga: Nefer ma dzien szczerosci :)

Nefer ma taki kurewski charakter niestety :)

Proponuję :

Telewizja

Spółki Grupy ZPR Media są nadawcami czterech niekodowanych tematycznych kanałów telewizyjnych. Ich program rozpowszechniany jest drogą satelitarną, w sieciach kablowych oraz poprzez Internet (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fpl.wikipedia.org%2 Fwiki%2FInternet). Trzy kanały dostępne są ponadto w ofercie naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fpl.wikipedia.org%2 Fwiki%2FNaziemna_telewizja_cyfrowa). Na ofertę telewizyjną grupy składają się:


Fokus TV (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fpl.wikipedia.org%2 Fwiki%2FFokus_TV) - kanał edukacyjno-poznawczy,
Polo TV (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fpl.wikipedia.org%2 Fwiki%2FPolo_TV) - kanał prezentujący polską muzykę taneczną,
Eska TV (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fpl.wikipedia.org%2 Fwiki%2FEska_TV) - kanał muzyczno-rozrywkowy dla grupy wiekowej 15-34 lat,
VOX Music TV (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fpl.wikipedia.org%2 Fwiki%2FVox_Music_TV) - kanał muzyczno-rozrywkowy dla grupy wiekowej 25-45 lat.

Radio

Działalność radiowa Grupy ZPR Media skupiona jest w spółce Time S.A. (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fpl.wikipedia.org%2 Fwiki%2FGrupa_Radiowa_Time) i jej podmiotach zależnych. Dysponują one kilkudziesięcioma koncesjami lokalnymi oraz jedną ponadregionalną, realizując łącznie pięć projektów radiowych:


Radio Eska (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fpl.wikipedia.org%2 Fwiki%2FRadio_Eska) - sieć rozgłośni lokalnych nadających w formacie CHR (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fpl.wikipedia.org%2 Fwiki%2FCHR),
Eska Rock (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fpl.wikipedia.org%2 Fwiki%2FEska_Rock) - warszawska rozgłośnia lokalna prezentująca muzykę rockową,
VOX FM (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fpl.wikipedia.org%2 Fwiki%2FVox_FM) - ponadregionalna rozgłośnia prezentująca muzykę dyskotekową,
Radio WAWA (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fpl.wikipedia.org%2 Fwiki%2FRadio_Wawa) - sieć rozgłośni lokalnych prezentujących wyłącznie polską muzykę,
Radio Plus (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fpl.wikipedia.org%2 Fwiki%2FRadio_Plus) - sieć lokalnych rozgłośni diecezjalnych prowadzona we współpracy z grupą Eurozet (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fpl.wikipedia.org%2 Fwiki%2FEurozet).

Prasa

Spółka ZPR Media S.A. obecna jest zarówno na rynku prasy codziennej, jak i czasopism specjalistycznych. W portfolio wydawnictwa znajdują się:


Super Express (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fpl.wikipedia.org%2 Fwiki%2FSuper_Express) - ogólnopolski dziennik (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fpl.wikipedia.org%2 Fwiki%2FDziennik_%28prasa%29) o profilu tabloidowym,
czasopisma o tematyce budowlanej i wnętrzarskiej: Murator (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fpl.wikipedia.org%2 Fwiki%2FMurator), Architektura-Murator (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fpl.wikipedia.org%2 Fwiki%2FArchitektura-Murator), Moje Mieszkanie (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fpl.wikipedia.org%2 Fw%2Findex.php%3Ftitle%3DMoje_Mieszkanie%26action% 3Dedit%26redlink%3D1), M jak mieszkanie (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fpl.wikipedia.org%2 Fw%2Findex.php%3Ftitle%3DM_jak_mieszkanie%26action %3Dedit%26redlink%3D1), Dobre Wnętrze (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fpl.wikipedia.org%2 Fw%2Findex.php%3Ftitle%3DDobre_Wn%25C4%2599trze%26 action%3Dedit%26redlink%3D1),
tytuły poradnikowe i hobbystyczne: M jak mama (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fpl.wikipedia.org%2 Fw%2Findex.php%3Ftitle%3DM_jak_mama%26action%3Dedi t%26redlink%3D1), Zdrowie (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fpl.wikipedia.org%2 Fw%2Findex.php%3Ftitle%3DZdrowie_%28miesi%25C4%259 9cznik%29%26action%3Dedit%26redlink%3D1), Podróże (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fpl.wikipedia.org%2 Fwiki%2FPodr%25C3%25B3%25C5%25BCe_%28miesi%25C4%25 99cznik%29), Żagle (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fpl.wikipedia.org%2 Fwiki%2F%25C5%25BBagle).

Internet

Spółki Grupy ZPR Media są wydawcami serwisów internetowych, w większości powiązanych z projektami prasowymi i radiowymi. Należą do nich:


wortale (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fpl.wikipedia.org%2 Fwiki%2FPortal_internetowy%23Wortal) rozrywkowe - se.pl, eska.pl, eskago.pl, eskarock.pl,
wortale poradnikowe - muratordom.pl, muratorplus.pl, urzadzamy.pl, stronywnetrza.pl, wymarzonyogrod.pl, tuznajdziesz.pl. mowimyjak.pl, poradnikzdrowie.pl, mjakmama24.pl,
wortale hobbystyczne - zagle.pl, podroze.pl.

Pozostałe

ZPR Media jest właścicielem spółki Murator Expo - organizatora targów i imprez wystawienniczych (Warszawskie Targi Książki, Warszawskie Targi Turystyczne, "Rolexpo", "Wiatr i Woda"). Grupa ZPR Media, pod patronatem swoich stacji radiowych i telewizyjnych, organizuje również imprezy muzyczne ("Eska Music Awards", "Letnia Scena Eski", "WAWA Live", "Polo TV Hit Festival").
Poprzez wytwórnię płytową Lemon Records ZPR Media prowadzi też działalność fonograficzną.
Na rynku reklamowym Grupa ZPR Media obecna jest poprzez spółki Time S.A. (reklama radiowa) oraz IDM NET S.A. (reklama telewizyjna i internetowa).

fighter1983
20-03-2015, 17:08
Nefer : dawaj kapital zakladowy spolki ZPR Media S.A :)
Kapitał zakładowy, 81 850 000,00 PLN ... ZPR Media S.A. (dawniej Murator S.A.)
ej.. moze ja jestem jeb...y : ale chyba bym sie spalil ze wstydu....

Romana101
20-03-2015, 17:09
noRrrmalnie ide popatrzec jakie mam polaczenia w tym dniu..tak z ciekawosci..e

edit..ceny bardzo znosne...byloby oki, ale daty lotu :(
co ja bym mogla w tej Wawie robic :eek: od soboty do wtorku :(

No jak to co !!! U Hani na stawach będziesz ryby łowić, Fighter da Ci karnet :rotfl::lol2:

fighter1983
20-03-2015, 17:12
No jak to co !!! U Hani na stawach będziesz ryby łowić, Fighter da Ci karnet :rotfl::lol2:
spoko :) karnet udostepnie :)

Mmelisa
20-03-2015, 17:12
no pieknie..http://emotikona.pl/emotikony/pic/036.gif
a Oni chcac tak Pomagac patrza na Nas Forumowiczow,( wiedzac, ze nie jestesmy w stanie ogarnac calej aukcji w celu nazbierania pelnej kwoty, nie ma co sie oszukiwac, checi sa i starania rowniez.. ) licza ze sobie poradzimy sami..


Nefer napisala
Nefer ma takie kurewski charakter niestety :)

zabraklo na koncu tego http://emotikona.pl/emotikony/pic/0fuck.gif

http://emotikona.pl/emotikony/pic/2gwizd.gif

fighter1983
20-03-2015, 17:14
Nefer Ty jestes chyba moja starsza siostra :) bez kitu... o ktorej nie wiedzialem ....
a tak wgle gdzie ja mam nr telefonu do Ciebie???!!!

Nefer
20-03-2015, 17:15
Tak, jesteśmy potworami Droga Redakcjo.

ja wiem co to jest korporacja, ale Wam chyba łatwiej dostać się do prezesa niż mnie.

Jeśli planuje się działania mające służyć również Muratorowi (bo takim działaniem społecznej odpowiedzialności biznesu jest aukcja dla Dziewczyn - nie oszukujmy się) to się je PLANUJE.
Nie wiem co stoi na przeszkodzie, żeby zatrudnić na staż studenta za 1200 pln, ktory to ogarnie również w social mediach (z którymi wiem, macie poważny problem).
Nie, nie będzie się samo bujało tak jak buja się Forum. Pora spojrzeć prawdzie w oczy.

Dziewczyny powinny dostać kasę, by rodzice mogli działać, a nie czekać na event Redakcji.
Bardzo chętne pomogę, ale nie będę niewolnikiem przez 8 miesięcy.

Mmelisa
20-03-2015, 17:15
No jak to co !!! U Hani na stawach będziesz ryby łowić, Fighter da Ci karnet :rotfl::lol2:


spoko :) karnet udostepnie :)

jesli Fighter bedzie robaczki na haczyk zakladac czemu nie :cool: :lol2:


za duzo dni do pobytu dla mnie.. dzieci-szkola.. ehh chyba ze znajde powrot innym samolotem ;)

fighter1983
20-03-2015, 17:17
Nefer... no teraz to w strojach bojowych obowiazkowo :)
Melissa - spoko - ogarniemy przynety :)

Nefer
20-03-2015, 17:18
a tak wgle gdzie ja mam nr telefonu do Ciebie???!!!
w stopce mojego maila :) LOL :) Nie bierz tyle - połowa starczy :)

bionda
20-03-2015, 17:19
Ale takie koncerny to chyba mają działalność charytatywną w statut wpisaną?
Nie można tej puli jakoś nagryźć?
Czy fundacja muratora ,o której wcześniej ktoś wspominał byłaby pierwszą działającą z ramienia koncernu??

Sorry za głupie pytania ale naprawdę nie wiem:(

fighter1983
20-03-2015, 17:20
w stopce mojego maila :) LOL :) Nie bierz tyle - połowa starczy :)
hosting zmienialem i nie mam maila z przedswiatecznej aukcji.
a w tym roku mi nie odpisywalas :)

Nefer
20-03-2015, 17:23
Ale takie koncerny to chyba mają działalność charytatywną w statut wpisaną?
Nie można tej puli jakoś nagryźć?
Czy fundacja muratora ,o której wcześniej ktoś wspominał byłaby pierwszą działającą z ramienia koncernu??

Sorry za głupie pytania ale naprawdę nie wiem:(

po co skoro forumowicze pracują nad reklamą Muratora.

nie nie mają tego w statucie. Mogą mieć CSR w strategii. Murator zresztą miał fundację, ale ją zlikwidował.

fighter1983
20-03-2015, 17:24
bionda nie... ZPR S.A nie jest organizacja non-profi, ale moze spokojnie wspierac... o ile chce... i malo tego moze odliczac od dochodu. Nie wiem czy to aktualnie obowiazujacy wpis (2013) a jak wiadomo u nas wszytsko sie szybko zmienia, ale pewnie nawet po zmianach jest podobnie:
​http://www.ars.org.pl/chce-pomoc/598/darowizna-jak-przekazac-ile-mozna-odliczyc

Nefer
20-03-2015, 17:24
hosting zmienialem i nie mam maila z przedswiatecznej aukcji.
a w tym roku mi nie odpisywalas :)

masz wiadomość

wiwik
20-03-2015, 17:35
no cóż, pełna zgoda z Nefer. Akcja typu aukcja powinna mieć maksymalnie kilkutygodniowy czas trwania (jednorazowo). Ktoś ma jakiś bardziej bezpośredni kontakt z redakcją, żeby może przez telefon na spokojnie pogadać i poustalać?

... a swoją drogą, tak sobie myślę, że koszty organizacji takiego zlotu spokojnie mogłyby pokryć pewnie większą część potrzebnej kwoty. Ale z drugiej strony bez zlotu nie byłoby okazji zobaczyć Fightera i Nefer we wdziankach ;)

carver
20-03-2015, 18:16
Nefer pięknie wypunktowałaś otaczające nas zjawisko :) Kończymy tą aukcję, bo za chwilę trzeba będzie brać coś od zgagi i czkawki... Nawet największych optymistów powystrasza taki brazylijski tasiemiec... Zawsze można ruszyć z czymś nowym i wiem, ze na pewno znajdą się i prowadzący, wystawiający, i licytujący. Dalsza resuscytacja nie ożywi pacjenta... :yes:

Nefer
20-03-2015, 18:19
resuscytacja ............ ktoś tu wygrał internety :) :D

Redakcja
20-03-2015, 18:25
Jesteśmy otwarci na Wasze pomysły. Licytacja to za mało, by uzbierać całą kwotę. Zatem dyplomy, inne pomysły?

fighter1983
20-03-2015, 18:26
moje juz byly.. jak zawsze bez odpowiedzi.

Nefer
20-03-2015, 18:31
Ja przepraszam Droga Redakcjo,

namawiam do przeczytania całego wątku. Wiem, że bolesny, ale naprawdę znajdziecie tam kilka rozwiązań.

(p.s. na serio chcecie strategię działań CSR? wystarczy ją zamówić/kupić)

carver
20-03-2015, 18:32
Z całym szacunkiem, ale dyplomy to tylko formalny dodatek i o ile będzie atrakcyjny w formie i ewentualnie pięknie oprawiony, to może znajdzie miejsce na ściance u asystenta prezesa. Tu trzeba troszkę głębszych działań :rolleyes:

fighter1983
20-03-2015, 19:41
Ja wiem co można jeszcze zrobić... Wystawić taki fant; na zlocie Redakcja pojawia się i siada na takiej zapadni co się w nią rzuca jajkami, pomidorami itd... 100 zl za rzut. I linknac ten fant w uwagach o forum. Myślę ze ze 3k pierwszego wieczora by wjechało

Kendra
20-03-2015, 19:42
zamurowało mnie ..

Melisko - jeśli masz ochotę, szukaj połączeń do/z Katowic, do Norwegii mamy chyba dobrą siatkę połączeń. Jak będę jechała do Wawy, chętnie Cię zawiozę, przywiozę, ugoszczę :)

Kendra
20-03-2015, 19:45
śmiać się czy płakać...

Mmelisa
20-03-2015, 19:49
Kendra dziekuje za propozycje :hug:

jak tylko bedziemy blizej wrzesnia to sie okresle, bo przyznam ze korci mnie spotkanie FM, za kazdym razem o jakim tylko slysze, ale czasami mam pewne ograniczenia (szczegolnie w tym roku) wiec zobaczymy..

Fighter-bardzo ciekawy pomysl :cool: domniemam ze chodzi o taki grupowy zrzut (jak z laleczkami)?
no nie moge :lol2:

fighter1983
20-03-2015, 19:50
śmiać się czy płakać...

Śmiać śmiać... I tak nic z tego, braknie cojones ;)
Ja się mogę takiemu "testowi poddać" Redakcjo? Nefer ze mną się sprzedała wiec zapraszam do wspólnego pozwolenia ludziom na obrzucenie pomidorami i jajkami. Deal? W końcu to dla dobra dziewczynek, chwilke można się posmiac i przyjąć kilka pomidorkow na twarz ;) ja z przyjemnością

Arnika
20-03-2015, 19:55
Nefcia.. zgadam się z Tobą...

Jedna z największych fundacji pomagająca dzieciakom "Fundacja dzieciom zdążyć z pomocą" udostępnia tylko numery subkont na zbiórki i na 1% nie pomagając finansowo dzieciakom, czasami coś komuś dołożą raz na dwa lata jednemu dziecku jeden cel... nie wszystkim i też nie zawsze, jak jest kasa . Niestety, żadna firma nie za sponsoruje całej potrzebnej kwoty na leczenie czy sprzęt, wymagane są też środki własne lub inne... To samo dwie kolejne wielkie fundacje Polsat czy TVN. Żadna z tych instytucji , nie zaspokoi na rok wszystkich potrzeb, całej rehabilitacji czy sprzętu... Może Owsiak by coś za sponsorował?
Tu na FM jak były aukcje to były na konkretny cel. Jeden...
A firm mało... bo moż pomagają innym... albo po prostu same czasami ledwo wiążą koniec z końcem..
Tak jak i Forumowicze.. też mają ograniczone możliwości finansowe...

Redakcja jak robiła zloty to były wówczas płatne?

Meliska jak co to ja też z okolic Katowic.. przyleć tutaj :)

I chyba czas kończyć tą aukcje... bo procenty wywietrzą i na święta nie będzie ;) nie mówiąc o wydmuszkach...

fighter1983
20-03-2015, 19:56
Mmeliska no tak... Kto chce ten 100 i ma jeden rzut. We mnie lub w Redakcje. Powiedzmy przez 25 minut podczas spotkania forum. Na miejscu po 100 można do kupować amunicje jakby komuś malo było ;)

Żelka
20-03-2015, 20:01
Fighter, a czym Ty na ten złot się wybierasz, bo EZS Ci zwędziła żaglowiec... :wiggle:

carver
20-03-2015, 20:01
Czasem zastanawiam się czemu służy pozwolenie na przeprowadzenie takiej aukcji. Ma to być wentyl bezpieczeństwa dla tych, którzy nie odnajdują się w zwykłych pyskówkach na forum? Spocą się, to im przejdzie? Po co w takim razie planowanie spędu dopiero we wrześniu, bez wypełnienia tego czasu sensownymi działaniami. Prosiliśmy o aukcję, zdając sobie sprawę z naszych możliwości teraz okazuje się, że mamy "większe możliwości", niestety nie mamy narzędzi do budowania. I tak w zasadzie co budujemy? Szałas, dom, szeregowca czy tancbudę? Chciałbym wierzyć, że impreza na koniec akcji będzie czymś więcej niż tylko hucznym zakończeniem z oficjalnymi podziękowaniami. Oczekujemy jakiegoś początku, a nie końca...

Mmelisa
20-03-2015, 20:02
zgadnij w kogo bym tak tym pomidorkiem ;) nie!!! pomidorki sie przydadza na zagryche... trzeba cos innego wybrac :rolleyes::lol:

fighter1983
20-03-2015, 20:02
Zelka... Ja mam nadzieje ze redakcja weźmie ten pomidorowy deal i wtedy będę prosił wszystkich o przelicytowanie żeby duuuzo amunicji mieć ;)

Kendra
20-03-2015, 20:03
a Fighter do wyboru będziesz Ty lub Redakcja ? hahahaha
Meliska - jak tylko się zdecydujesz i masz ochotę to pisz :) zapraszam :)

Mmelisa
20-03-2015, 20:04
a ja sie tak cichutko zapytam- dlaczego akurat we wrzesniu ten zlot?

czy nie moze on byc podczas wakacji? wtedy kiedy "inni" maja mozliwosc bycia w kraju i kiedy latwiej jest wybrac sie na weekend :rolleyes:;)

np 8-9 sierpien :cool:

fighter1983
20-03-2015, 20:05
No chyba ze ktoś jeszcze ma ochotę oberwac kilka razy z pomidora. Zapraszam ;) będzie fajnie

Mmelisa
20-03-2015, 20:09
No chyba ze ktoś jeszcze ma ochotę oberwac kilka razy z pomidora. Zapraszam ;) będzie fajnie

dlaczego pomidorkiem?
pomidorek to taka fajna zagrycha :cool:
http://puzzle.tapeciarnia.pl/puzzle/135646_butelka_wodki_kieliszek_pomidory.jpg

no chyba ze preferujemy soczki
https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTvc2ux5qcyDRN6LaG5TLZ4WpvXsYran DjOPxVpJLUKdB6ID72lrQ

:rotfl:

Arnika
20-03-2015, 20:09
Melisa... Lipcowe i sierpniowe terminy są zwykle mocno wyjazdowe... jak to w wakacje...

Kendra
20-03-2015, 20:10
jak się Redakcja zgodzi to ja też :D

Nefer
20-03-2015, 20:10
Dla mnie to na serio jest żenujące tłumaczyć tak podstawowe rzeczy.

Firmy przyjdą, zasponsorują nie za talon na balon tylko konkretną propozycję (skoro ja mam cały strych certyfikatów i dyplomów, to sorry ....):

- zacznijmy od tego kompa na biurku obok, gdzie jest baza danych firm budowalnych, DIY etc i posadzić niunię niech dzwoni. ja nie zamierzam tego robić, dzięki.

- artykuł sponsorowany w e-wydaniu
- lub zniżka za taki artykuł
- wydanie specjalne z opisem Zlotu i aukcji ze zdjęciami (a co na zdjęciach też napisać?_
- reklamę w drukowanym wydaniu
- reklama z e-wydaniu
- baner w e-wydaniu na tydzień
- artykuł z logiem firmy na temat aukcji i wsparcia.
- wydanie kalendarza a logo sponsorów akcji na Muratorze
- insert z taką informacją w wydawnictwach Muratora
- wystąpienie darczyńcy na scenie Zlotu (załatwicie media czy mam podać kontakty?)
- baner /roll up/ nawet chamska prezentacja na Zlocie - przecież to jest kuźwa TARGET
- rozdawka materiałów reklamowych na Zlocie (w dobrym tonie na każdej konferencji branżowej - nic nowego - torba z masą reklamówek, pendraków, długopisów i całego tego badziewia, ktore zalega w magazynkach marketingowców firm budowlanych)
- mini stoiska z firm sponsorujących na Zlocie
- rozpowszechnienie info o zlocie do mediów
- wywiady z przedstawicielami firm na Zlocie
- cały pozostały product placement
- system discount'ów dla darczyńców?
- dym w socialu
...............
.............

milion możliwości.

Godzina mojej konsultacji to 150 Euro. Faktura przyjdzie pocztą.

fighter1983
20-03-2015, 20:11
Mmeliska a co proponujesz innego? Bo jak wybierzesz cos cięższego i twardszego to tu do ukamieniowania może dojść... I nie będzie fajnie.

Arnika
20-03-2015, 20:14
Dla mnie to na serio jest żenujące tłumaczyć tak podstawowe rzeczy.

Firmy przyjdą, zasponsorują nie za talon na balon tylko konkretną propozycję:

- zacznijmy od tego kompa na biurku obok, gdzie jest baza danych firm budowalnych, DIY etc i posadzić niunię niech dzwoni. ja nie zamierzam tego robić, dzięki.

- artykuł sponsorowany w e-wydaniu
- lub zniżka za taki artykuł
- wydanie specjalne z opisem Zlotu i aukcji ze zdjęciami (a co na zdjęciach też napisać?_
- reklamę w drukowanym wydaniu
- reklama z e-wydaniu
- baner w e-wydaniu na tydzień
- artykuł z logiem firmy na temat aukcji i wsparcia.
- wydanie kalendarza a logo sponsorów akcji na Muratorze
- insert z taką informacją w wydawnictwach Muratora
- wystąpienie darczyńcy na scenie Zlotu (załatwicie media czy mam podać kontakty?)
- baner /roll up/ nawet chamska prezentacja na Zlocie - przecież to jest kuźwa TARGET
- rozdawka materiałów reklamowych na Zlocie (w dobrym tonie na każdej konferencji branżowej - nic nowego - torba z masą reklamówek, pendraków, długopisów i całego tego badziewia, ktore zalega w magazynkach marketingowców firm budowlanych)
- mini stoiska z firm sponsorujących na Zlocie
- rozpowszechnienie info o zlocie do mediów
- wywiady z przedstawicielami firm na Zlocie
- cały pozostały product placement
- system discount'ów dla darczyńców?
...............
.............

milion możliwości.

Godzina mojej konsultacji to 150 Euro. Faktura przyjdzie pocztą.


No jak nic.. zasłużyłaś na tą fakturkę.... Mam nadzieję, ze redakcja wpłaci tą kwotę na Księżniczki :)

Najlepiej Tej pani teraz polać winka ;)

Mmelisa
20-03-2015, 20:14
Mmeliska a co proponujesz innego? Bo jak wybierzesz cos cięższego i twardszego to tu do ukamieniowania może dojść... I nie będzie fajnie.

kurcze nie mam teraz pomyslu, ale pamietam ze na wsi panuje jedna zasada-kosa i widly...ale to nie pasuje , wiec moze pilki do gry w golfa? yy niee bo za twarde i moze bolec... :cool:

Mmelisa
20-03-2015, 20:15
No jak nic.. zasłużyłaś na tą fakturkę.... Mam nadzieję, ze redakcja wpłaci tą kwotę na Księżniczki :)

Najlepiej Tej pani teraz polać winka ;)

Fakt-nalezy sie!

ja moge piffko-moje lulubione tutaj, polac :D

Nefer
20-03-2015, 20:16
No zero kreatywności - podstawy Arniczko. Serio. To uwłacza mojej inteligencji.
Nawet nie sięgam po pomysł, by zrobić imprę otwartą w centrum miasta i włączyć innych warszawiaków w ten show, bo to już zbyt "odważne działanie"c'nie?

Taki Leriy Merlin by się pewnie zainteresował takim piknikiem rodzinnym i jeszcze może współfinansował.

fighter1983
20-03-2015, 20:17
No i teraz redakcja powinna przy każdym pkt listy Nef pod opisywać: nie da się ... I wtedy właśnie będzie wiadomo jak bardzo Murator jest zainteresowany i wspiera aukcje. Wiec Redakcji... Co z w/w listy mogę zaproponować knaufowi, caparolowi, termoorganice? W zamian za wlaczenie się w akcje?

Nefer
20-03-2015, 20:19
tam już w redakcji powinna siedzieć niuńka i smażyć maila z propozycjami do prezesów wszystkich firm w Polsce.

fighter1983
20-03-2015, 20:21
tam już w redakcji powinna siedzieć niuńka i smażyć maila z propozycjami do prezesów wszystkich firm w Polsce.
Albo zamawiać tira pomidorów

Arnika
20-03-2015, 20:22
Nefcia.. ale ja to wiem, że to podstawy.. jak brać kasę za reklamowanie to biorą... jak dać coś od siebie....
To ja powinnam wnioskować za każdy punkt Neferki podpowiedzi dla Redakcji 150 eurasków... dalsze konsultacje więcej warte...

Nefer
20-03-2015, 20:23
Jest w tym wszystkim tylko jeden problem: nie da się za darmo.
Za darmo to tylko Forumowiczami się da.

carver
20-03-2015, 20:25
Nef Moje wykute z ognia serce o wadze 0,25kg for You plus stosowny łańcuch... Spoko udźwigniesz i będzie pasowało do stroju służbowego. Jak trzeba to wezmę tez glocka służbowego, może nie zauważą ;)

Nefer
20-03-2015, 20:37
Nef Moje wykute z ognia serce o wadze 0,25kg for You plus stosowny łańcuch... Spoko udźwigniesz i będzie pasowało do stroju służbowego. Jak trzeba to wezmę tez glocka służbowego, może nie zauważą ;)

ŁAAAAŁ jestem strzelcem - ogień to mój żywioł :)
Weź glocka proszę, proszę, proszę, zrobimy afterek i sobie postrzelaaaaaaaaaaaaaamy :)

Kendra
20-03-2015, 21:46
i co Carver - Nefci odmówisz ? :D:D

Balto
20-03-2015, 22:31
Jesteście naiwni jak trawka na wiosnę, że zielna będzie zawsze...
Murator, samo FM i takie tam różne to czysta kasa, widać to zresztą z ilości reklam jakie się plątają i bajzlu jaki panuje. W chwili obecnej każda aukcja cokolwiek - to śmietankę spija Redakcja. Ja wiem to forumowicze dają fanty, to oni społecznie robią listę, pilnują co kto i ile, mówią znajomym, wejdź 30 złotych cię nie zuboży. Redakcja dale tylko placet i firmuje - ona jest dobra i kochana. Wujek z Ameryki.
Założenie:
idzie aukcja / a la sklep na Allegro z podziałem na cywili i firmy - to przecież taki malunek ustami czy ten Skarbek z wybitą plakierką i podziękowaniem wisiałby w gabinecie prezesa na zasadzie nagroda za pomoc i jesteśmy dobra firma. Te 10 tysi jakie by za to dał, by nawet nie zauważyli sród kilku milionów ulotek, nalepek na auta i co tam jeszcze. Takich firm jak Caparol od tynków można znaleźć setki, w tym czasem i mniejsze - czemu? Bo dziewczyny są ładne, z mojego terenu, albo ja lubię Skarbki. Powodów - milion.
Aukcja robiona na Allegro to maks 2 tygodnie, wystarczy wpisać w papierzanym wydaniu Muratora i na FM, że jest coś takiego, jakiegoś anonsa za 300 zł na Allegro i tyle. Reszta to samograj. Stówa pęka w kilka chwil. Potem uroczyste wręczenie nagród z plakietką, dla zwykłych można dogadać się np na 500 0 cegiełek a 10 zł każda, z tabliczką: cegiełka na rzecz, aukcja FM nr / rok... Takie jak jest na wejściu do Wawelu. Iks cegiełek dla osób które dały na renowację zamku.
Problem jest jeden - w tym wypadku Murator czy FM jest tylko organizatorem i wcale nie błyszczy - musi dać ze dwóch papierzanych wydaniach wkładkę reklamową: wspomogli aukcję i reklama albo info o cywilach. Nie zmienia to faktu że stare Muratory można na dowolnych targach albo kupić za kilka złociszy albo dostać za bezdurno. Przy rozdaniu nagród we fleszach są firmy i ich prezesi, zwykli ludzie taki Kowalski z ulicy co dał 80 zł na Górnika z kilofem... i tyle. I łzy dziewczyn. FM czy ZPR Media - nie istnieją - oni są jako organizator, cała chwała spłynie na Kowlaskiego plus wielką firmę która wsparła. Co oni mają tu szukać?
Aukcja - to maks dwa tygodnie. Aukcja to - akcja z okazji. Rok? Proszę bardzo: kilka: Świąteczno - Noworoczna - w dniach: 20 grudnia - 30 grudnia. Czas 10-12 dni, Wielkanocna - czas ok 10 dni, koniec, na tydzień przed Wielkanocą. Na Dzień Dziecka - letnia. (czas - okolice do 1 czerwca, też z 10 dni) i ostatnia, Gorące pożegnanie lata. i Tyle też 10 dni w okolicach września. Ta ostatnia mogłaby być połączona ze spotkaniem się forum - kto chce niech przjeżdża. I tak z 200 tys nicków tylko jakieś kilka set jest tak naprawdę aktywnych a może ze setka ludzi jest tu mniej lub bardziej cały czas pisze i się angażuje.
Zawsze na aukcjach byłyby cegiełki - te 2000 do 3000 sztuk, podejrzewam, że dałoby się dogadać z trzeba czy dwoma producentami by dali swoje, takie rcznie formowane, z jakąś firmą czy dwiema od grawerki, a nawet jakby - koszt tego zamknie się w kilku złtych / sztuce. Znajdzie się sponsor co to pokryje, za reklamę. W innych fanty od zwykłych ludzi - książka z autografem, nietypowego coś - np. książka budowlana z okresu XIX w i td, czy choćby dwa tygodnie w kabinie Tirowca - jako pomysł na wakacje. Pomysłow jak wszów jest. Tylko w każdym z nich Redakcja (jak zawsze szanowna) przestaje grać nawet nie główne a jakiekolwiek skrzypce bo:
- podziękowania dostaną ci co wygrali
- ci co licytowali acz nie wygrali bo też pomogli dać kilka złotych więcej
- ci co jej pilnowali społecznie
- ci co dali fanty
- ci co kupili cegiełki
- ci co je zasponsorowali łącznie z grawerunkiem
A ZPR Media będą jednym z wielu baloników...

Nefer
20-03-2015, 22:41
Impreza Muratora, naklejki Muratora, pismo Muratora, reklama za free od Muratora robi doskonały wizerunek Muratorowi, baner Muratora/flagi/sragi/pierdolety, znajomi "bohaterów" podbijają sprzedaż a Murator jest mecenasem, ze hohoho i dba o dobrobyt społeczności . Ale jeśli Murator nie zna pojęcia CSR to nie kuma, że to nie KOSZT tylko INWESTYCJA.

Balto
20-03-2015, 23:03
Nefer: w jakimś odcinków Simpsonów, Lisa dostała pytanie: "czy chce być wielką rybą w bardzo małym stawie, czy dużo mniejszą rybką, w bardzo dużym morzu". Wybrała to pierwsze, tylko tamto była cholernie dobra kreskówka, a to niestety jest cholernie brutalna rzeczywistość.

Nefer
20-03-2015, 23:15
Generalnie: jakakolwiek zmiana status quo jest problemem. Pogadają, pogadają a i tak będą robić, bo "o dzieci przecież chodzi". Jakie to proste, prawda?
"To tylko kilku niezadowolonych" - przeczekamy. Ja wiem : nie ci to inni. Smutne, ale tak to działa.
O Forum Muratora też nikt nie dba, a sobie hula. Nie ma żadnych działań marketingowych - a hula.Social media? Come on...
Czyli nie ma sensu.

Balto
20-03-2015, 23:36
Hula? FM - powoli upada. Jeśli hula to dlatego, że tak naprawdę nikomu jeszcze się za to nie chciało wziąć, żeby stworzyć forum, pogonić kompetentnych ludzi do działania zapłacić im i tak dalej.
Poza tym jeżeli coś jest pierwsze i ma dużo wypowiedzi to google to wywala a jak wywala to wchodzą rejestrują się zadaja dwa te same pytania bez czytania tego co było wcześniej, czyli dodają do n postów kolejne dwa by znów ktoś inny za chwilę ćwiczył ganz to samo. A google dorzuca te pojedyncze powtórki do ogólnej liczy postów i zapytań i wywala jako pierwsze. Kółko się zamyka...

Nefer
20-03-2015, 23:38
Wiesz, w porównaniu z poziomem z 2005/2006/2007 to w zasadzie forum już nie ma.

Balto
21-03-2015, 01:48
Gdzieś kiedyś zrobiłem przegląd nicków, ich wypowiedzi etc. Tak naprawdę ludzi na forum, którzy coś napisali, coś zrobili jest kilka setek. Tysiąc - to maksimum. Sto ileś dziesiąt tysięcy z około dwustu to wypowiedzi do około dziesięciu. Cześć mam problem, dwa doprecyzowania, do widzenia. Nie bawiłem się w to kiedy i ile osób zostało zarejestrowanych do 2008 i od 2010 ale podejrzewam, że układ będzie podobny, powinienem także móc sprawdzić kiedy były ostatnie wypowiedzi. Jeśli ktoś wypowiedział się przed trzema miesiącami to tak jakby zniknął. Robiąc porównanie tych co się jako tako wypowiadają i tych co nie zniknęli - dwie setki żyjących. Śmierdzi malizną. Reszta to gigantyczna baza danych.
Ja byłem modem na kanale IRC-owym jeszcze w latach 90 tych, moderatorem na dwóch chyba forach, na jednym na pewno. Wyleciałem za poglądy niezgodne z nową linią partii czyli jedynie słuszne. Bo mi naczalstwo zaczęło gmerać w moich tematach poza mną.. Owszem były akcje ale wyglądało to zupełnie inaczej i jakby sensowniej.
Tak naprawdę zapominamy wszyscy o jednym FM jest fajnym dodatkiem do samego Muratora, czyli do gazety z reklamami, płatnymi tekstami, w któej tzw. technolodzy mówią a moja mamusia jest najlepsza. Dopóki będzie to wyglądało, w taki sposób, że Murator plus projekty dostępne za kilka złotych na każdych targach (mówię o sytuacji od Opola po Częstochowę Kielce i Rzeszów i wszystko na południe) to my sobie będziemy mogli pyszczyć. Każdy może nie ale gros czytelników tejże papierzanej wersji będzie wchodziło i zadawało durne pytania, a póki tak będzie to nie będzie się ZPR Media martwiło o cokolwiek. Ludzie jeszcze długo będą robić tłum. Poza tym mając płatny profil, co nasz fighter pokazał, da się na pałę zrobić spore obroty. Regulamin sprawia, że płatny profil jest w zasadzie dla typowego usera niewidoczny. Zadaje pytanie - dostaje odpowiedź. Kup u mnie. I kupuje. Ma wprawę po płatnych reklamowych tekstach w samym Muratorze.
Przy okazji jeśli na zwykłym poratalu po kilku dniach teksty są płatne, reklam jak wszów na psie, to kto na to będzie zwracał uwagę gdzieś indziej? Jeśli tak naprawdę e-rzecznicy i ich pomagierzy nie wdają się w dyskusję ze stałymi userami, jeśli nikogo nie drzaźnią reklamy o wszystko, łącznie z gaciami - to kto ze zwykłych użytkowników zacznie wojnę, wyrazi zdziwienie że FM idzie w dół na łeb na szyję i tak dalej, zaś samo ZPR Media na plecach licytujących i tych co coś dają od siebie, robi sobie markę dobrego Mikołaja? To co tu się dzieje to perpetuum mobile. Kręci się tym lepiej im niższy poziom userów. Dlaczego w tych działach gdzie ja jestem to nie ma e-rzeczników? Podobnie jak u Fightera? Dlaczego Redakcja podbija artykuł bez linku i odnośnika - link wywala nas w "burakach"? Kasa misiu kasa. Im więcej przypadkowych ludzi tym więcej adresów i mniej durnych pytań i tym większa baza danych. A to kasa. Jak myślisz co jest dla ZPR Media lepsze: 200 tys emaili w bazie danych, czy sprawdzenie tego z prośbą o potwierdzenie i manie ok 1000-2000 aktywnych i wiadomych że ktoś z tym jest związanych? 199 tysięcy sierot wierzących w każdą głupotę (lub niemal) czy tysiąc osób z czego setka to mądrale gotowi zagryźć na śniadanie każdego kto nie ma rzetelnej wiedzy i podpierać się sporą literaturą? A kto będzie lepiej płacił - firma gdzie e rzecznik poci się co dzień bo jak się trójka zbierze w tynkach to go dojeżdżają tak, że nie wie które pół dnia dłuższe, czy taki gdzie e rzecznik wpada raz na dzień na trzy minuty i pieprzy głupoty? Która firma będzie lepiej i fajniej płaciła za reklamę...?
Czym innym jest forum założone przez pasjonatów - tam kto inny ustala zasady i warunki, tutaj gdzieś udowodniłem Redakcji (jak zawsze szanownej), że regulamin jest o kand tyłka potłuc, zamilkła, po czym zadziałała zgodnie z moją propozycją nowego. Śmiesznie i strasznie.. My się jeszcze kopiemy z końmi, inni przestali, poszli swoją drogą.

carver
21-03-2015, 06:20
Jak zwykle w zjawisko przepełnione mnóstwem pozytywnych emocji wkrada się "polityka" i "czyjś interes". Brak jakiejkolwiek reakcji ze strony Redakcji, Wydawnictwa, Zarządu na to, co zostało tutaj już wypowiedziane potwierdza tylko tą smutną prawdę...

Szczerze mówiąc dynda mi to, kto i do jakich celów wykorzysta całą akcję. Mamy swój cel- pomagamy Księżniczkom i wspieramy ich bliskich. Nic innego się nie liczy. Nie robimy tego po to, by spotkać się na wrześniowym raucie w błysku fleszy, na tle ścianki z logo reklamodawców, którzy nie kiwając palcem będą znów mieli możliwość zaistnienia jako firmy z "ludzką twarzą".
Jeśli zechcemy zrobić spęd, żeby spotkać się w miłym gronie, to z pewnością damy radę umówić się w jednym miejscu i o jednym czasie :)

Jak powiedział Balto "pomysłów jest jak wszów" i średnio rozgarnięty animator akcji, po mocniejszej kawie wymyśliłby je w ciągu jednej dniówki... Dla mnie FM jest tylko platformą do komunikacji podczas tej akcji. Równie dobrze możemy wykorzystać inne media społecznościowe. Droga (jak zawsze) Redakcjo radziłbym brać to pod uwagę :yes:
Kończmy cośmy zaczęli i szykujmy się na następną aukcję. Zbierzemy ile się da sami :)

anSi
21-03-2015, 15:41
Wiesz, w porównaniu z poziomem z 2005/2006/2007 to w zasadzie forum już nie ma.

Prawda...Smutna prawda.

Kendra
21-03-2015, 17:51
jestem i zaglądam ale cisza więc wpadnę wieczorem.
To może jeśli Redakcja nie reaguje to sami wyznaczymy termin zakończenia aukcji? Jak my przestaniemy jej pilnować i licytować to się po prostu "sama zakończy". Przykre to ,że Redakcja się nie wypowiada i powoduje tym samym, ze jej obraz jest negatywny :rolleyes:

Nefer
21-03-2015, 17:56
Kendra, to Ty masz pilnować aukcji 24/24 przez 8 miesięcy. Dziś sobota - więc nie spodziewaj się decyzji :)

Żelka
21-03-2015, 18:23
Kendra, dobry pomysł z tym byśmy sami wyznaczyli termin. A jakie są propozycję? Bo teraz nie ma fightera, a potem jakiś dzień nie będzie Nefci, a koniecznie jest by byli na zakończeniu, bo przecież tak rozkręcili całą aukcję, że bez Nich nie ma finiszu.

Mmelisa
21-03-2015, 18:50
to moze na dniach? max do piatku?
pozniej jest weekend, wiec kazdy sobie odreaguje;) (ja bede sie teleportowac w podrozy do PL-pamietacie ze zmiana czasu nastepuje za tydzien? ) a nie chcialabym byc nieobecna przy finale tej aukcji :rolleyes: (nie bede miala dostepu do neta)

to taka luzna propozycja, ale poczekajmy na wiekszosc glosow :)

Nefer
21-03-2015, 19:27
Kurde, Laski, jest oddzielny wątek. Padła tam też propozycja terminu. Po co wyważać otwarte drzwi?

Mmelisa
21-03-2015, 19:35
jak "tam" pisalyscie to ja tez :oops:

Nefer
21-03-2015, 19:57
Tu padła propozycja : LOL :) Wyobraź sobie siebie w sierpniu tego roku, po 5 miesiącach pilnowania aukcji dzień w dzień. Bez jaj - ja tego nie widzę.
Żelka ma sobie odpuścić opieką nad Stefkiem, bo aukcja? Ty przestaniesz odpisywać klientom, bo aukcja? Ja przestanę robić projekty i zacznę żyć powietrzem, bo aukcja? To niepoważne i postrzegam to w kategoriach WYKORZYSTYWANIA jeśli w grę wchdzi termin wrzesień. Sorry.


Ulało się - przestałam być poprawna politycznie, bo piszę/mówię o tym od lat i to chyba kompletna strata czasu.

Ponadto dziewczyny nie potrzebują kasy we wrześniu tylko teraz. Już wystarczy, że im NFZ dał termin na 2020 rok. Im wcześniej zaczną rehabilitację czy dostaną sprzęt tym szybciej osiągną sprawność - to są małe dzieci - każdy dzień się liczy.

Ja uważam, że można sobie robić doświadczenia, ale aukcja nie powinna trwać dłużej niż 3 tygodnie, bo nikt
-ani opiekunowie aukcji (którzy muszą odłożyć swoją robotę)
-ani darczyńcy kupujący przedmioty
-ani darczyńcy, ktorzy przekazują przedmioty
NIE DADZĄ RADY BUJAĆ TEJ AUKCJI - bo ją się buja emocjami. Nie da się być na haju 8 miesięcy.

Z mojego punktu widzenia :
- zamknąć aukcję w TEN weekend
- wysłać kasę Mirasowi
- i szykować nowe fanty
- bujnąć aukcję na początku września przed Zlotem
- dobić fanty aukcją NA ZLOCIE

i zastanowić się kto następny.

To Redakcja ma przełożenie na B2B, nie Nefer czy Mmelisa czy Fighter. Oczekiwanie od nas tego, że ",mamy firmy" jest co najmniej poniżej pasa i nie napisze co o tym myślę. Redakcja ma tak wyjebistą firmę że może zasponsorować te 65k nie przerywając sobie snu. Taka smutna prawda.

Może wyjąć firmy, które się reklamują w ZPR i dac im marchewkę. Może wiele. So what.

Nefer
21-03-2015, 19:58
Tu odpowiedź Redakcji. Jakby nie na temat, ale co tam.... wychodzi, że się "interesujemy",nie ?


Jesteśmy otwarci na Wasze pomysły. Licytacja to za mało, by uzbierać całą kwotę. Zatem dyplomy, inne pomysły?

Nefer
21-03-2015, 19:58
jak "tam" pisalyscie to ja tez :oops:
Spoko :)

EZS
21-03-2015, 20:03
Szczerze mówiąc dynda mi to, kto i do jakich celów wykorzysta całą akcję. Mamy swój cel- pomagamy Księżniczkom i wspieramy ich bliskich. Nic innego się nie liczy.

Dokładnie tak.
My robimy, co możemy. Najwyżej możemy zastanowić się, jak pomóc, ale już bez udziału Muratora.
Jeżeli redakcja ma zamiar coś więcej, to poczekamy - zobaczymy.

A zloty faktycznie były, jak ja tu zaczęłam być. Chyba wtedy ostatni. Czy mi się wydaje, że wtedy zmienił się właściciel? Bo i format się zmienił i zloty skasowali? Wiele osób wtedy odeszło do konkurencji (BD). I o ile wcześniej było forum entuzjastów, potem się zrobiło forum czysto zarobkowe, o które nikt nie dbał (stąd chyba niemoc redakcji i zwykły brak kompetencji - nie jest to kluczowy dział więc i pracownicy nie kluczowi ;) ).


Acah - a może po prostu napisać - podjeliśmy decyzję, koniec aukcji w niedzielę o 23.
I tyle?

Żelka
21-03-2015, 20:08
Z mojego punktu widzenia :
- zamknąć aukcję w TEN weekend
- wysłać kasę Mirasowi
- i szykować nowe fanty
- bujnąć aukcję na początku września przed Zlotem
- dobić fanty aukcją NA ZLOCIE
.

Popieram.

pestka56
21-03-2015, 20:16
Popieram.

:yes:

Balto
21-03-2015, 20:17
Oki niedziela 23 - możet byt' - tylko trzeba będzie dać znać fighterowi żeby swoich fantów popilnował i tyle. Przy okazji pokażemy że lud robi rewolucję i jeszcze nad nią panuje... a jak wiadomo na dzień dobry zanim swoje dzieci rewolucja zjada władzę...

wiwik
21-03-2015, 20:20
też jestem za :yes: im szybciej będą dostępne pieniądze, tym lepiej dla rehabilitacji, więc kończmy tę edycję

to jeszcze pytanie techniczne o koordynację wpłat i wysyłek fantów, jak to ogarniamy?

Nefer
21-03-2015, 20:26
Redakcja udzieliła nam gościny na swoich e-stronach. Przykleiła temat i rozesłała wiadomości na priv. I za to bardzo dziękujemy.

Jednak cała reszta już jest w naszych rękach od dawna : fanty, aukcja, organizacja, pilnowanie, liczenie. Od ostatniej aukcji jeszcze bardziej :) (przesyłki).

Bywały aukcje, gdzie sami wysyłaliśmy fanty na własny koszt. Różne rzeczy się już zdarzały.

Wyślę SMS-a do Fightera, bo on bidulek gdzieś śmiga.

Organizacyjnie : Fighter ogarnia przesyłki krajowe. Pieniądze wpłacamy na konto fundacyjne Dziewczyn (na pierwszej stronie pod fantami) po zakończeniu.

Nefer
21-03-2015, 20:27
Zamykamy niedziela, 22 marca, godz. 23.00 ?

Żelka
21-03-2015, 20:31
Nef, niech będzie 22.00. wiele ludzi rano do pracy idzie.

Nefer
21-03-2015, 20:32
Hehehe trza dać coś z siebie jak chce się wygrać :)

carver
21-03-2015, 20:32
ZAMYKAMY!!! I nie czekamy, aż ktoś nie mając żadnych planów będzie nas zwodził. 26 września, to równie dobrze Wigilia, chcecie czekać?

wu
21-03-2015, 20:39
ja jestem za bo każdy dzień dla Księżniczek ważny :)

Mmelisa
21-03-2015, 20:40
:yes:

EZS
21-03-2015, 20:45
czyli demokratycznie :D

Nefer
21-03-2015, 20:48
Informacja o końcu aukcji już na pierwszej stronie :)

kontradmiral86
21-03-2015, 20:48
Też jestem za :-)

Nefer
21-03-2015, 20:51
Super :)

Monika m&m
21-03-2015, 21:16
Kasa jest potrzebna teraz a nie za pół roku. Niech Dziewczynki jak najszybciej zaczną z niej korzystać.

Nefer
21-03-2015, 21:19
Tak jest. Chyba zabrakło wyobraźni.

Redakcja
21-03-2015, 21:35
Przeciągaliśmy tę akcję, która jest Waszym wielkim wzruszającym osiągnięciem, ale teraz spokojnie możemy potwierdzić termin 22 marca, jako dzień zakończenia aukcji. Spokojnie, bo też mamy już wszyscy świadomość, że powinien być ciąg dalszy. Założenie jest takie, by zebrać jako forum całą kwotę. Część w aukcji, resztę w różnych kolejnych wydarzeniach. A 26 września spotkamy się w Warszawie na wielkim święcie - spotkaniu forum i finale akcji pomocy Julce i Karolinie.

Jesteśmy w kontakcie z Fundacją. Będziemy mieli informacje o stanie na subkoncie dziewczynek. Pieniądze płyną z różnych źródeł, zatem organizujemy kolejne wydarzenia i czekamy na wynik 65 tys. na koncie. Taki jest plan...

Dziękujemy!

Balto
21-03-2015, 21:46
Wielki Wezyr został postawiony pod ścianą - lud wygrał! To może dalej zrobimy kilka innych rzeczy zgodnie z demosem co kratos?

Nefer
21-03-2015, 21:46
Dziękujemy Redakcji za ustosunkowanie sie do naszej decyzji (szczególnie w sobotę - doceniam).
Będzie nam równie miło jeśli Redakcja zajmie stanowisko jeszcze w kwestii innych, fundamentalnych założeń takich jak strategia kolejnych działań. Głównie interesuje Forumowiczów strategia Muratora w tej kwestii.

Nefer
21-03-2015, 21:47
Wielki Wezyr został postawiony pod ścianą - lud wygrał! To może dalej zrobimy kilka innych rzeczy zgodnie z demosem co kratos?

Obawiam się, że Forum jest dla Forumowiczów i tak to po porostu działa. Ale nich władza nie uderza do głowy 8-)

wiwik
21-03-2015, 21:59
dobrze że mamy jedno ustalenie, a za twórcze wykorzystanie choćby 1/3 pomysłów z tego wątku przez Redakcję trzymam kciuki
:wiggle:
to tylko jeszcze dla pewności dopytam, skąd będę wiedzieć, że mogę już swoje fanty do zwycięzców licytacji wysyłać?

Balto
21-03-2015, 22:04
Forum należy do Forumowiczów pod warunkiem, że Wielki Wezyr jest poniekąd jak Królowa Brytyjska - akceptuje mądre prawa, godzi się na zmiany i jest kimś kto sprawuje "ogólny nadzór" nad przestrzeganiem. To monarcha, który musi być i powinien ograniczony przez konstytucję którą uchwalają i o której decydują forumowicze, a która spelnia ileś podstawowych warunków.

Nefer
21-03-2015, 22:10
Wiwik - na wszystko przyjdzie czas - spoko :)
Balto, no bo Forum bez Forumowiczów to lekka kicha :) Same płatne profile nie będą ze sobą gadać :) A i tak garstka taka jak nasza nie może mu zagrozić :)
Najwyżej nie będzie aukcji :)

Kendra
21-03-2015, 23:53
Nefcia ustaliliśmy z Fighterem że wysyłamy swoje fanty bo przy tej ilości chłopak by zbankrutował :)

Nefer
22-03-2015, 00:16
Skoro tak wychodzi,że za dużo to nie ma co się spinać.

Żelka
22-03-2015, 08:22
Nefer, we wątku licytacyjnym wspomniałaś o aukcjach dla innych w tym dla naszego Tomka Komtura. Wiem, że Im bardzo by się pomoc przydała, więc popieram Twoją propozycję by dla Tomka znowu zrobić aukcję. Jak i kiedy, to oczywiście forumowicze zdecydują, ważne by była.
Chciałam jeszcze napisać tutaj o jednej rzeczy (jeśli ten post uznacie poza tematem, to proszę usunąć).
Forum ma swoich stałych podopiecznych, nie trzeba wymieniać, wszyscy wiemy o kogo chodzi i wszyscy chcemy wspierać każdego z Nich... Jednak, powinnyśmy także nie pozostawiać obojętni na prośby naszych stałych bywalców, Ludzi którzy są tutaj od lat i od lat wspierają wszystkie aukcję.
We wątku Frania, Forumowiczka nemi, pozostawiła taki oto post:
"Dziewczęta, moja koleżanka jest mamą niespełna 2-letniej córeczki. Malutka jest od urodzenia niepełnosprawna (jest podopieczną tej samej fundacji co Franio, ma zaświadczenie o niepelnosprawnosci, jest cały czas diagnozowana, ale tu wiem, że są kłopoty i rehabilitowana). Rodzice jeżdżą z nią od lekarza do lekarza, z różnym skutkiem.
Mimo akcji zbierania 1% i kilku akcji w firmie nie udało im się zebrać kasy na turnus rehabilitacyjny dla małej. Mama Malej bardzo to przeżywa. I tak sobie pomyślałam - zbliżają się święta i zawsze w tym czasie na FM organizowane były aukcje charytatywne. Może i w tym roku udałoby się coś takiego zorganizować dla Kai? Nie rozmawialam jeszcze z nikim w tej sprawie, bo chciałam zasięgnąć Waszej opinii na ten temat. Myślicie, że warto zawracać głowę Redakcji naszej?"
Wiem, że każdemu pomóc się nie da, ale jeśli ktoś ze stałych stażem forumowiczówi w dodatku mający w tytule, tak jak nemi, forumowicz wielki sercem, piszę do nas, do Was, taką prośbę, to nie powinnyśmy pozostawić tego bez reakcji pomocy, bo jeśli pomagamy tylko stałej grupie osób, to forum stanie się miejscem, przepraszam za wyraz, grupy ludzi wzajemnej adoracji, a to nie byłoby dobrze także ze względu na dobro wszystkich przyszłych aukcji. Więc, tak na zakończenie pozostawiam tutaj ten post nemi, do przeczytania i przemyślenia....

carver
22-03-2015, 08:38
Żelko myślę, że nie możemy nikogo z forumowych podopiecznych zostawić bez wsparcia. Odnowimy "źródła finansowania" po aukcji i weźmiemy się za następne :)

Nefer
22-03-2015, 13:59
Wszystkie nasze działania charytatywne na FM są kierowane do Forumowiczów.
Żelka nie wspomina o sobie, ale jej Stefek tez takowej potrzebuje. Oczywiście musimy się na coś zdecydować, to prawda.
Dlatego też powstanie fundacji Muratorowej byłoby tak istotne - moglibyśmy starać się pomagać "sprawiedliwie".

Niestety ja już nie mam siły o tym mówić. Nie rozumiem dlaczego tak wielka organizacja nie może tego ogarnąć. Mając do dyspozycji prawników i takie media pytają forumowiczów "jak to zrobić".

Pewnie część z Was pamięta Baciki. Niektórzy nie zapomnieli, bo z własnej kieszeni kupują dla nich wózki inwalidzkie. Redakcja nie zauważa. Pamiętamy Tomka, którego sytuacja jest trudna, a pomógł wiele, wiele razy. To on był motorem aukcji dla innych - póki był zdrowy.
Pamiętamy też dzieci innych naszych Forumowiczów. Jest mnóstwo potrzeb i dobrze Żelko, że wspominasz o Nemi -ona pomagała i teraz my również powinniśmy jej pomóc.

Mam nadzieję, że Redakcja jednak, mimo własnych ograniczeń zastanowi się nad temat. I porozmawia z osobami decyzyjnymi w firmie, by poruszyć ten temat. Szczególnie, że fundacja w Muratorze była - więc kiedyś dało sie ją zrobić.
Ja mam wrażenie, że nasze wieloletnie prośby utykają na etapie przekazania ich dalej - tak, takie mam wrażenie - że osoba kryjąca się pod nickiem Redakcja nie robi z tym nic dalej. Nie usiadła, by przeczytać ustawy regulującej działania fundacji i ciągle ogląda się na innych - by osoby, którym pomagamy już były w jakiejś fundacji.

W Bacikach nie ma fundacji. I nie będzie. Czy to oznacza, że kilkadziesiąt dzieci ma zostać bez pomocy? Każdy, kto był w Bacikach wie o czym piszę.

To żenujące, żeby ZPR było tak bezwładne. I ja w to po prostu nie wierzę. Nie wiem czy nie pora "przeskoczyć" Redakcję. Lub zorganizować alternatywne rozwiązanie.
To żenujące, żeby ignorować wieloletnie prośby ludzi, dzięki którym Redakcja może przedstawić statystyki swoim Klientom, zapewniające dochody firmie. Taka jest prawda - ruch na Forum robią Forumowicze - czyli wypłacają Wam pensję. Niektórzy od ponad 10 lat - kompletnie za darmo.

Nie jesteśmy dziećmi, Redakcjo. Czy możemy się w końcu dowiedzieć dlaczego Fundacja nie może powstać? Ale chodzi mi o prawdziwe argumenty, merytorycznie.

carver
22-03-2015, 14:21
Masz rację Nef Fundacja ogarnęłaby wszystkich potrzebujących w trybie ciągłym...
Wysmarowaliśmy już na temat stworzenia Fundacji kilkadziesiąt stron (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?210342-Fundacja-albo-Stowarzyszenie-Pomagaj%C4%85cych-Forumowicz%C3%B3w-dobry-pomys%C5%82)

Może tutaj spróbować? Niestety innych kontaktów ponad Redakcją brak...:rolleyes:

BIURO PRASOWE ZPR Media

Monika Polewska
[email protected]
tel. + 48 22 516 47 50

Róża Adamcio
[email protected]
tel. + 48 22 516 47 05

Katarzyna Barylak
[email protected]

To jedyne osoby do których są jakieś namiary. Na stronie ZPR jest wszystko co potrzebne dla potencjalnych klientów. Niestety nie ma nic o działaniach poza biznesowych, o non profit tym bardziej...

Nefer
22-03-2015, 14:32
Chyba nie będzie innego wyjścia jak użyć swoich metod.

W tamtym wątku i wielu innych jest masa pomysłów. Tylko NIC z tego nie wynika. O Fundacji rozmawiamy odkąd pamiętam (od 2006 roku?).
Pytania jakie padają ze strony Redakcji w tamtym wątku są dla mnie co najmniej żenujące. Widać, że nikt nie zainteresował się temat, a jedynie chodzi o "spuszczenie pary" u Forumowiczów.

carver
22-03-2015, 14:34
Ogniem i mieczem? ;)

Nefer
22-03-2015, 14:44
Odświeżyłam sobie tamten temat. Zaangażowanie Forumowiczów ogromne, ale to walenie głowa w mur, gdy drzwi obok są otwarte. Dlatego uważam, że to ściema i wentyl bezpieczeństwa.

carver
22-03-2015, 14:46
Już pisałem, że chodzi o wypocenie się. "Jak się zmęczą, to im przejdzie..."

Nefer
22-03-2015, 15:19
Dokładnie.

carver
22-03-2015, 15:26
Może rozpocznijmy działania partyzanckie, w końcu mamy genetyczne predyspozycje i może w końcu wymęczymy tą Fundację? ;)
Redakcja odpowiada na nasze prośby jak niedoszkolony rzecznik rządu, jakby troszkę sobie, a muzom... Bezosobowo.
Poza ogniem i mieczem masz jakiś pomysł? A może ktoś inny ma?:rolleyes:

Mmelisa
22-03-2015, 15:31
dorwać Świstaka :stirthepot:

pestka56
22-03-2015, 15:46
Mel, świszcza tam dorywają co roku.

Dorwana Redakcja może zaświszczeć :)

Redakcja
22-03-2015, 19:45
Wszystkie nasze działania charytatywne na FM są kierowane do Forumowiczów.
Żelka nie wspomina o sobie, ale jej Stefek tez takowej potrzebuje. Oczywiście musimy się na coś zdecydować, to prawda.
Dlatego też powstanie fundacji Muratorowej byłoby tak istotne - moglibyśmy starać się pomagać "sprawiedliwie".

Niestety ja już nie mam siły o tym mówić. Nie rozumiem dlaczego tak wielka organizacja nie może tego ogarnąć. Mając do dyspozycji prawników i takie media pytają forumowiczów "jak to zrobić".

Pewnie część z Was pamięta Baciki. Niektórzy nie zapomnieli, bo z własnej kieszeni kupują dla nich wózki inwalidzkie. Redakcja nie zauważa. Pamiętamy Tomka, którego sytuacja jest trudna, a pomógł wiele, wiele razy. To on był motorem aukcji dla innych - póki był zdrowy.
Pamiętamy też dzieci innych naszych Forumowiczów. Jest mnóstwo potrzeb i dobrze Żelko, że wspominasz o Nemi -ona pomagała i teraz my również powinniśmy jej pomóc.

Mam nadzieję, że Redakcja jednak, mimo własnych ograniczeń zastanowi się nad temat. I porozmawia z osobami decyzyjnymi w firmie, by poruszyć ten temat. Szczególnie, że fundacja w Muratorze była - więc kiedyś dało sie ją zrobić.
Ja mam wrażenie, że nasze wieloletnie prośby utykają na etapie przekazania ich dalej - tak, takie mam wrażenie - że osoba kryjąca się pod nickiem Redakcja nie robi z tym nic dalej. Nie usiadła, by przeczytać ustawy regulującej działania fundacji i ciągle ogląda się na innych - by osoby, którym pomagamy już były w jakiejś fundacji.

W Bacikach nie ma fundacji. I nie będzie. Czy to oznacza, że kilkadziesiąt dzieci ma zostać bez pomocy? Każdy, kto był w Bacikach wie o czym piszę.

To żenujące, żeby ZPR było tak bezwładne. I ja w to po prostu nie wierzę. Nie wiem czy nie pora "przeskoczyć" Redakcję. Lub zorganizować alternatywne rozwiązanie.
To żenujące, żeby ignorować wieloletnie prośby ludzi, dzięki którym Redakcja może przedstawić statystyki swoim Klientom, zapewniające dochody firmie. Taka jest prawda - ruch na Forum robią Forumowicze - czyli wypłacają Wam pensję. Niektórzy od ponad 10 lat - kompletnie za darmo.

Nie jesteśmy dziećmi, Redakcjo. Czy możemy się w końcu dowiedzieć dlaczego Fundacja nie może powstać? Ale chodzi mi o prawdziwe argumenty, merytorycznie.

Sprawa jest bardzo prosta. Można wiele zdziałać, jeśli się tylko chce. Ta akcja jest tego przykładem. I inne nasze aukcje. Możemy wejść w stały sojusz z fundacją Złotowianka i pomagać forumowiczom. Szanowna Nefer niepotrzebnie psuje klimat tej akcji, tworząc wrażenie, że redakcja nie jest po Waszej stronie. Przykre.
A skoro chce Pani iść wyżej, to trzymamy za słowo. Możemy, jeśli powstanie jakiś komitet, zaczną Państwo działać, druga próba utworzenia fundacji będzie udana. Bo w sumie chodzi właśnie o nasz wspólny cel - o jeszcze skuteczniejsze działania charytatywne na forum.

Balto
22-03-2015, 20:14
Redakcjo (jak zawsze szanowna) nikt nie mówi "że Nefer psuje" my tylko iks czasu krzyczymy, fakt że jak wołający na puszczy, że ZPR Media z racji swego zasięgu, kasy i kilku innych "pierdół" mogłoby wykorzystać zapał ludzi, dobrą wolę i chęci tworząc Fundację pomagającą takim rozmaitym dzieciaczkom gdzieś tam. Jak rozumiem 1 czy 5% od dziesiątek czy setek tysięcy jakie się przewalają przez Muratora (gazeta), czy FM i im pokrewne media (internet) to naprawdę tak gigantyczne pieniądze, że szkoda gadać. Jeśli zaś robić aukcje jako akcja dla spec potrzebujących bo trzeba leczenia turnusu czy czego tam to wykorzystując fakt, że mimo wszystko jest i FM i sam Murator sporym medium to od firm za sam fakt udziału w aukcji - wyjdą naprawdę spore kwoty, dla wielkich nazw kilka tysięcy to pikuś, więcej się liczy że brali udział w pomocy zorganizowanej przez Muratora i FM i fakt zamieszczenia na kolorowej stronie reklam firm i osób cywilnych co wygrały, plus oprawa wręczenia nagród typu knajpa i salon. Ale wiem to Nefer i kilka innych osób truje i zawraca gitarę... Bo nam się marzy nie 15 tysięcy a 80 czy 100... ale my są malkontenci....

Kendra
22-03-2015, 20:18
Redakcjo - my tu wszyscy chcemy pomagać,a potrzeb jest ponad nasze siły ( finansowe), dlatego chcemy, aby nam ktoś z kasą ( vide - Redakcja i spółka) - pomogła, zaangażowała się. tyle

carver
22-03-2015, 20:19
Sprawa jest bardzo prosta. Można wiele zdziałać, jeśli się tylko chce...

Oj, to będzie bolało i to bardzo... :yes:

Żelka
22-03-2015, 20:21
Na fundacjach się nie znam, więc się nie wypowiadam.
Natomiast, wszyscy bardzo jesteśmy wdzięczny Redakcji, że nas wspiera dając nam możliwość robienia takich aukcji jak ta. Sama taka możliwość, też jest bardzo, bardzo wiele, bo bez tego nie byłoby w ogóle możliwości takiej zorganizowanej pomocy na większą skalę i Forumowicze są za to bardzo Redakcji wdzięczny. Co też okazują swoim uczestnictwem w aukcjach na forum. Więc, jest dobrze!

Nefer
22-03-2015, 20:31
Sprawa jest bardzo prosta. Można wiele zdziałać, jeśli się tylko chce. Ta akcja jest tego przykładem. I inne nasze aukcje. Możemy wejść w stały sojusz z fundacją Złotowianka i pomagać forumowiczom. Szanowna Nefer niepotrzebnie psuje klimat tej akcji, tworząc wrażenie, że redakcja nie jest po Waszej stronie. Przykre.
A skoro chce Pani iść wyżej, to trzymamy za słowo. Możemy, jeśli powstanie jakiś komitet, zaczną Państwo działać, druga próba utworzenia fundacji będzie udana. Bo w sumie chodzi właśnie o nasz wspólny cel - o jeszcze skuteczniejsze działania charytatywne na forum.

Droga Redakcjo,

Widzę, że nadepnęłam :) I o to chodziło :)

Od lat jest rozmowa o Fundacji. Od lat też nic się nie dzieje - powyżej link do ostatniego wątku.
Znajdziecie w nim dość sporo ludzi, którzy sie zaangażowali, nawet wymyślili nazwę fundacji i jak zwykle NIC SIĘ NIE STAŁO.
Wszyscy,którzy wypowiadali się chcieli pomóc. I co się stało? Nic. Tam macie swój komitet. Czeka od 3 lat.

A doskonale wiemy, że rozmowa o fundacji ma o wiele dłuższą historię.
Szkoda, że wszystko co zauważacie to "psucie klimatu". Szkoda, że nie widzicie listy pomysłów. Szkoda, że ograniczacie się do oddania nam Forum. Szkoda, że nie następuje żadna refleksja: jak pomóc, jak dotrzeć do firm, jak zacząć działania w SM - a nie, dziś okazało się, że telewizja Murator polubiła zdarzenie dotyczące Aukcji - 3h przed zakończeniem, brawo.
Czekacie aż Forumowicze założą fundację? Od kiedy to komitety zakładają fundacje?I to wtedy będzie NASZ wspólny cel? To bardzo ciekawe rozwiązanie. Forumowicze zadeklarowali swoją pomoc wiele lat temu. Szkoda, że to bez sensu.

NIe zauważcie, że wszystko chcecie załatwić naszymi rękami ? Włącznie z dotarciem do firm? Nie wydaje sie Wam to co najmniej poniżej pasa?

carver
22-03-2015, 20:38
Pomysł aukcji pojawił się w listopadzie, wiem, bo znam autora. Czy ciągłe przeciąganie terminu z takich, czy innych przyczyn można nagradzać wdzięcznością...? Za co? Za techniczne nadanie uprawnień, co można zrobić kilkoma kliknięciami myszki? Aukcja w tak ograniczonym gronie, z takim wynikiem, mogłaby się odbyć w jakimkolwiek innym miejscu w sojuszu z Fundacją Złotowianka, bez płaszczenia się przed kimś, kto kieruje się w swych działaniach całkowicie niezrozumiałymi decyzjami. Będąc szefem takich podwładnych zwolniłbym ich za działanie na szkodę firmy w jednej chwili bez możliwości wytłumaczenia się. Obawiam się tylko jednej rzeczy, że zwolniony nie zrozumiałby przyczyny mojej decyzji... Ale to już kwestia kompetencji społecznych, żeby nie zniżać się do poziomu inteligencji.

Nefer
22-03-2015, 20:47
Nawet już mi się nie chce - robotę mam - aukcja się kończy :) Idziemy na rekord :)

Redakcja
22-03-2015, 21:02
Cały temat przeczytany i... smutna to lektura. Wylewacie Kochani dziecko z kąpielą. Przykro to napisać, ale parę osób pozjadało tu wszystkie rozumy (szczerość za szczerość - wybaczcie). Wszystkie działania na Forum są fantastyczną sprawą NASZĄ WSPÓLNĄ. Jeśli atakujecie ZPR, Muratora to mówicie tylko jedno: Po co zaczynać jakąkolwiek akcję, jeśli na koniec okaże się, że winny jest właściciel forum. Czy nie rozumiecie, że te akcje nie są wpisane w działania Wydawnictwa? To nasza wrażliwość na problemy Forumowiczów i - przede wszystkim - niezwykła za każdym razem Wasza postawa, sprawia, że forum staje się miejscem tak wspaniałych akcji. Jeśli chcecie ten cud zepsuć, to piszcie tak dalej...

Nie psujmy tego. Pomogliście wielu osobom, teraz stawiamy sobie wspólny cel pomocy Julce i Karolinie. Przestawiamy się na licznik Fundacji Złotowianka i zbieramy do kwoty 65 tys. zł. Chcemy pomagać naszym forumowiczom, Tomkowi, Frankowi i innym naszym przyjaciołom.

Spotkanie Forum będzie dużym wydarzeniem dla wszystkich chętnych. Możemy zaprosić także darczyńców i tam ich fetować. Inne pomysły omówimy po zakończeniu aukcji.

No i za każdym razem - dziękujemy za Waszą postawę. Wszystko co się wydarza dobrego na forum, jest, bo jesteście Wy.

RD2011
22-03-2015, 21:17
Sprawa jest bardzo prosta. Można wiele zdziałać, jeśli się tylko chce.

Tak REDAKCJO - Wasze słowa - " jeśli się tylko chce "!

Nam FORUMOWICZOM się chce !

Nefer przedstawiła świetna listę w jaki sposób Redakcja może "chcieć "

pozyskać większe finanse na realizację POMOCY !

Wystarczy po prostu konkretnie zadziałać ,bo jest w Waszej gestii
właśnie taka możliwość !

Kendra
22-03-2015, 21:46
dobrze, my aukcję kończymy pięknym wynikiem :) pałeczka do stronie Redakcji :)

RD2011
22-03-2015, 21:50
Kendro !:hug:

pestka56
22-03-2015, 21:59
Kendra :hug:

Balto
23-03-2015, 00:53
Redakcjo (jak zawsze Szanowna) - nie wylewamy dziecka z kąpielą, tylko wiemy o tym, że fakt iż ZPR Media ma znakomicie większe przełożenie niż my, małe żuczki, z tytułami lub bez. Nb - na czas aukcji zakopalim topory wojenne. Nefer i kilka innych moderatorów potwierdzi, że ochrzaniałem ich zawzięcie za takie czy inne działania - i to równo z dzwonkiem. To świadczy o nas jako o userach najlepiej. To, że jeśli jest sytuacja - potrzebujemy pomocy, to ogłaszamy pokój olimpijski i all hands on deck. Nie ma przeproś i pardonu. Każdy się stawia, każdy pomaga tak jak może, stajemy się jednością, niezależnie od tego, że jak będzie dyskusja o tych czy innych działaniach modów to będę pierwszy który będzie krytykował i szukał dziur. Czy to tak trudno pojąć?
Czy tak trudno zrozumieć, że jeśli wszyscy - od takich ja ja po modów zwracają uwagi (łącznie z tymi którzy wszyscy mają za podżegaczy) na ileś problemów to coś musi być na rzeczy? Bo jeśli wszyscy od prawa do lewa krzyczą że coś się sypie to najpewniej się sypie, jeśli gros pomysłów jest takich samych by to rozwiązać to tym bardziej się sypie?
Czy tak trudno pojąć że jeśli coś robimy, każdy z nas coś daje od siebie - i tak naprawdę ten Skarbek czy inny Górnik jest warty na dowolnej zabytkowej kopalni 10 - 15 złociszy a tu idzie po ponad dwie stówy, a oba za prawie cztery - to licytujemy bo chcemy pomóc? Ale są to pieniądze nasze indywidualne, osobiste, bywa że ciężko wydarte z całej masy rzeczy jakie mamy na utrzymaniu poza tym co dajemy na owe figurki? (u mnie dom, dwójka dzieci, wszawy rok dwa lata temu, nowe auto dostawcze i coś tam jeszcze). Ktoś inny będzie miał dzieci, dom, samochód, psa kota i babcię... One nie są duże. Naprawdę, choć dla nas każda złotówka w normalnym wypadku była by fefnaście razy obrócona i przemyślana zanim by została wydana na o wiele potrzebniejsze rzeczy. Ale my są małe żuczki i małe żuczkowe pieniążki dajemy dla innych mniejszych żuczków które mają gorzej....
Czy tak trudno pojąć że marka Muratora (->M) i FM znaczy naprawdę dużo? Że jeśli by to było robione przez ZPR M(edia) lub R(edakcję)M(uratora) z wydzieleniem części fantów - np takiego krasnoludka dla wielkiej firmy, to dla nich wydatek rzędu kilku tysięcy to promil wydatków na reklamę promocję i marketing, coś co ja nazywam "z groszami" lub "po przecinku". Ale to wy jako M lub RM musicie uderzyć i zapewnić oficjalny i długotrwały patronat medialny i jaki tam jeszcze z uwagą, te fanty idą do firm. Oczywiście o dyplomach, "uściskach ręki prezesa" i takich tam nie wspomnę. W RM i samym M informacja na czołowej stronie, wkładka z reklamą, kilka słów pana ds wizażu z wielkiej firmy... ja oceniam na cztery do sześciu ładnych stron, albo w samym środku albo na początku. Czy to tak wielki wkład w to co my tu wyczyniamy naszymi groszami? Czy to naprawdę tak wiele? Tym bardziej, że księgowa radośnie by powiedziała, że to da się powiązać z aukcjami wrzucić w koszty razem z tymi uściskami dyplomami i fleszami. Dwie takie firmy dały by więcej niż my uzbieramy jako całość. Dla nich bezcenne - pomogli angażując dla nich niewielkie pieniądze... a jaka znana gazeta o tym trąbiła...
Tam zawracamy głowę pisząc o jakieś Fundacji Muratora dla takich dzieciaków, bo ten 1% z wpływów reklamowych, czy nawet 5 - to gigantyczna kupa kasy. Nie do przeskoczenia. Jak rozumiem te wszystkie firmy do reklam załamałyby się jakby zamiast faktury na 100 złotych otrzymałyby na 95 a piątala to datek na fundację z odpowiednim listem dziękczynnym... Wiem, ale to kasa, żywa gotówa. Tylko my własnym sumptem małymi żuczkowymi groszami uzbieraliśmy coś 16 czy 17 tysięcy. Kombinując jak z kilku groszy oddać parę by się udało. Ale wiem, my jesteśmy małe żuczki, które czasem potrafią przestać obrzucać się błotem by razem zrobić coś fajnego dla innych jeszcze mniejszych żuczków. Ale kudy nam żuczkom politykę wielkich zrozumieć. Może dlatego, że jeszcze i wciąż jesteśmy ludźmi i potrafimy zachowywać się jak ludzie mający nieco życzliwości, a nie tylko pieniążki liczyć i patrzyć jak konta rosną?

Nefer
23-03-2015, 01:21
A może zacząć od podstaw? Od maila do pracowników działu/oddziału/dywizji/firmy ZPR z info o tej akcji? Waszej, wewnętrznej, Muratorowej akcji? Ilu pracowników wzięło w niej udział? Pan A., który wyciągnął własny portfel? I chwała za to.
Ja mogę zadzwonić do prezesa D. firmy Selena SA i poprosić go o kasę na aukcję, (skoro chciał kupić kopalnie to ma trochę drobnych na pianinie w kuchni) . Ale co ja mu powiem, że na piwo go zaproszę? A co może powiedzieć redakcja Muratora? No i to jest właśnie ta różnica.

Zapytaliście :
Drodzy stali aukcjonariusze, czekamy na pomysły, jak zaktywizować też wykonawców i firmy na forum, by włączyły się do aukcji
Dostaliście odpowiedź. Ale złą, "smutną" i "jątrzącą". To jest brak dystansu do siebie i niechęć do refleksji. "piszcie tak dalej to zniszczycie ten cud" - no sorry, ale taki tekst ot już naprawdę kompletnie nie na poziomie. Nie dostaliście hejtu, ale konstruktywną krytykę WRAZ z propozycjami rozwiązań. Ale widzę nie za bardzo jesteście nimi zainteresowani.

Apelujecie : "może warto pomóc instytucjonalnie" - to ja pytam : no właśnie, może warto?
Kto ma większe przełożenie - ja, właścicielka jednoosobowej firmy czy Redakcja? Kto z nas szybciej i skuteczniej przekona producentów budowlanki, hurtownie, DIY?

Ale mnie sie już serio nie chce tłumaczyć.To rzeczy oczywiste i wiem, że "pozjadałam wszystkie rozumy", biorę na klatę i idę już spać.

RD2011
23-03-2015, 07:20
Nefer Balto Wielki SZACUNEK !

Pięknie - kolejny raz zostało wyartykułowane TO

co WIELU z NAS myśli - uważa !!

Redakcjo - proszę - pochyl głowę nad kolejnymi
wielce mądrymi słowami !

Pięknego dnia życzę Wszystkim Nam !:)

wu
23-03-2015, 08:56
powiem tylko że co by się nie działo najważniejsze jest to że nawet odmienne zdania i animozje pomiędzy poszczególnymi forumowiczami jak pisze balto nie są w stanie zniszczyć dobrego ducha tego forum, który tworzą ludzie a nie Redakcja, ważne że potrafimy stanąć razem i walczyć i każdy z nas i ci co licytowali i ci co fanty dali może rano z czystym sumieniem spojrzeć sobie w oczy w lustrze i powiedzieć że zrobił ile mógł żeby pomóc, pewnie super by było gdyby Redakcja ruszyła swoje możliwości pozyskania ofiarodawców zamiast ciągle przerzucać piłeczkę na naszą stronę siatki co byśmy jeszcze mogli ... ale w tej sytuacja jaka jest to z podniesionym czołem FORUMOWICZE zorganizowali, FORUMOWICZE przeprowadzili, FORUMOWICZE pomogli i naprawdę dumna jestem, że są tacy dobrzy, bezinteresowni ludzie, z których część znam osobiście, którzy zawsze pomogą :hug:

pestka56
23-03-2015, 09:38
Nic dodać, więc tylko podpiszę sie obiema łapkami pod tekstami Nefer, Balto i Wu :hug:

EZS
23-03-2015, 11:48
Nefer, ja się nie znam na biznesie. Ale mam wyobraźnię i wyobraziłam sobie wczoraj taką sytuację:

Jest jakieś zebranie powiedzmy średni szczebel tego korpo. No i wstaje taki żuczek - szef działu nienajważniejszego pt. forum (ot, taki dodatek do działalności, czasem upierdliwy) i mówi, że jacyś zapaleńcy proponują fundację. No tak. Ale sama w sobie fundacja to tylko numery kont. Oni, ci ludzie, chcą, żeby Murator podzielił się reklamami. Czyli część kasy pójdzie na fundację. Na to zrywa się manager z działu reklam i krzyczy, że on nie da, bo mu wpływy spadną i premii nie dostanie. Niech ten mamager od forum spada na bambus lub wymyśli coś sam, za darmo. A najlepiej, żeby na tym czymś jakoś zarobić. Na to dział kadr, że kategorycznie nie da żadnego etatu do obsługi fundacji. Ten od forum tłumaczy (może nawet slajdy zrobił i chce pokazać), że to całościowa wizja firmy i że firma zyska, nawet jak straci. No ale całościową wizję firmy to mają prezesy. A już ci pośrodku zadbają, żeby prezes się nie dowiedział, bo i po co? Robota dodatkowa a im premię i tak zabiorą, bo fundacja fundacją a zysk ma być. Część reklam pójdzie na fundację, to tylko normę do wyrobienia podniosą.

Życie mnie nauczyło, że w korporacji wszelkie działania podejmowane przez managerów mają na celu wykazanie się bezkosztową i pozorną pracą (najlepiej cudzymi rękoma) mającą na celu równie pozorną poprawę działania firmy ;)

Według mojej wyobraźni zostaje nam Złotowianka i okresowe aukcje.

Nefer
23-03-2015, 12:09
Według mojej wyobraźni zostaje nam Złotowianka i okresowe aukcje.
Tak to w życiu jest, że jak się chce coś zrobić - szczególnie w korpo - to trzeba o to zawalczyć. NIkt nie przyjdzie i nie da na tacy, a wielu będzie krzyczało "Nie da się".
Dlatego trzeba taki pomysł odpowiednio przedstawić, policzyć i udowodnić, że działania te mają sens.
Budowanie wizerunku marki jest obecnie niezwykle cenione, bo w tym zalewie marek na rynku trzeba się czymś wyróżniać (USP marki).
Dlatego firmy wchodzą w działania CSR, zatrudniają konsultantów PR, którzy im te działania planują za ciężką kasę. Tu Forumowicze sami załatwiają PR.

Nawet nie zaproponowałam żadnych wysokokosztowych działań - a wystarczy wspomnieć np. tworzenie programu lojalnościowego z DIY czy jakiś crossselling. Metod jest milion.

Prawie każda z nich ma swoje koszty i każda z nich może (ale nie musi) przynieść zyski firmie.

Dlatego piszę o prostych rzeczach, możliwych do przeprowadzenia nawet bezkosztowo (jak zaproszenie pracowników ZPR do akcji - to jest sporo, że o wsparciu mediów będących w ZPR nie wspomnę) czy uszczknięcie budżetu marketingowego.

Gdy rozumie się, że działania takie nie są KOSZTEM, a INWESTYCJĄ o wiele łatwiej jest przekonać do swojego pomysłu innych. Ale nikt nie mówi, że będzie łatwo.

Tylko temat fundacji trwa od kilku lat.
Oczywiście można się oglądać na inne fundacje - jest ich naprawdę mnóstwo i nie jest problemem dogadać się z którąś z nich, żeby objęła swoimi działaniami cele Forum.
Tylko wtedy całe działania PR idą w "obcą fundację". to na jej markę pracujemy. Bo nikt nie ma chyba złudzeń, że fundacja dzięki takim akcjom funkcjonuje,prawda? Nikt nie robi za darmo. A fundacje mają różne koszty.

Myślę, że w tym względzie łatwiej będzie nam wszystkim się porozumieć z "własną" fundacją niż "obcą". A wizerunek Muratora jako opiekuna ludzie w potrzebie jest czymś, o czym marzy wiele firm komercyjnych. Dlatego też takie firmy zakładają fundacje. Nie z dobroci serca, ale wizerunkowo.

Ja nie wnikam w koszty Złotowianki, super, że Dziewczyny mają tam konto, bo prawnie łatwiej to przeprowadzić i nikt nie oberwie od US.
Jednak MOŻNA zrobić o wiele więcej - czy w zakresie fundacji, czy kontaktu z firmami (co nie jest jakimś kosztownym działaniem, bo to MAILING więc 2h pracy jednej osoby)
Jest milion możliwości - tylko trzeba chcieć. A mam wrażenie, że każda propozycja z naszej strony jest zbywana "nie da się", "zróbcie sami", "zapytajcie swoich pracodawców". A wielu z nas pracuje/pracowało w różnych firmach i wiemy jak to wygląda. Stąd irytacja.
Ja uważam, że da się wszystko zrobić jak sie chce. Ale wszyscy muszą wziąć się do roboty, a nie oglądać na innych i czekać.

Np. kompletnie nie rozumiem, dlaczego nie pojawiły się żadne konkretne działania w social mediach związane z aukcjami wykonane przez Redakcję.

Tak, powstało wydarzenie, ale ni cholery nie wiem, dlaczego nie powstał baner za parę PLN.
Czy wiesz ile kosztuje dotarcie do liczby użytkowników pomiędzy 34.000 a 89.000 użytkowników poprzez promocję postu ? 240 pln :) Tyle to firma Murator wydaje miesięcznie na papier toaletowy :)

To nie jest oszałamiając a kasa. Założyłam spotkanie na FB i tak się ograniczyłam, bo nie ruszyłam LIn , gdzie jest największa kasa. Nie ruszyłam z prostego powodu - nie mam im nic do zaproponowania. Nie ruszyłam Twittera - z tego samego powodu.

Co na FB?
Strona Murator TV wygenerowała(1,2 userów)1 lajk i i udostępnienie.
Strona Muratordom (ponad 12k userów) - 4 lajki.

No, bo to nie samograj. Forum może tak, ale nie FB.

carver
25-03-2015, 05:53
Wpis Redakcji w wątku aukcyjnym...
Wyraziliśmy wielkie zainteresowanie Fundacją, ale względy proceduralne, także koszty działania takiej fundacji sprawiły, że łatwiej było działać bez fundacji. Teraz jesteśmy w komfortowej sytuacji - fundacja Złotowianka nie pobiera żadnego procentu od wpłat. Możemy w porozumieniu z Nimi prowadzić dowolne akcje pomocy. O to chyba wszystkim nam chodzi...

Bez kosztowo raczej da się robić tylko wykorzystując potencjał forumowiczów. Każda inwestycja niesie za sobą koszty... ale to już przewałkowaliśmy tysiąc razy...
Komfortowa sytuacja z Fundacją Złotowianka to jest, w przypadku Księżniczek. Niestety inni podopieczni forum nie mają tam kont i w przypadku aukcji na inne cele Złotowianka nam nie pomoże. Chyba, że istnieje już jakaś umowa co do szerszej współpracy. Jako wolontariusze chcielibyśmy o tym wiedzieć. Nie mam nic przeciwko współpracy ze Złotowianką, ale znając troszkę strefę działania NGO zapewne korzystając z zainteresowania ze strony tak dużej firmy medialnej jaką jest ZPR zechcą przy okazji wykorzystania ich kont czegoś w zamian. Czy za darmo...? :) ...No właśnie. Nikt nic nie robi za darmo, no może poza nami tutaj... :)

DPS
25-03-2015, 08:31
Czytam wątek, od początku.
I podziwiam, że Wam się jeszcze chce mówić o rzeczach oczywistych.
Skończy się zapewne jak zwykle, nikt nic nie zrobi (oczywiście myślę o RM).
Wałkujemy to od lat, to walenie głową w mur.
Tak czy siak - chylę czoło, że jeszcze Wam się chce.
Mnie się już dawno ulało, wypaliło, pomagam jak mogę, na aukcji czy bez niej.
O fundacji Muratora zapomniałam.

fighter1983
25-03-2015, 13:23
Na temat zachowania sie Redakcji w tej aukcji i watku wogole nie chce mi sie nawet gadac....
Nie ma z kim... autentycznie...
Pan Redaktor albo byl przez cala ta aukcje niewyspany mocno, albo troche mu sie pomylilo, ewentualnie rzeczywiscie nie widzi nigdzie problemu.
Jest jeszcze jedna opcja... najbardziej prawdopodobna. Ale nawet nie bede o tym pisac, bo szkoda tylko sie denerwowac.

No Panie Redaktorze.... dlaczego nie wzial Pan pomidorowego wyzwania... skoro nie da sie nic w ZPR Media wskorac, to wystarczylo sie na 20 minut poswiecic, a chetnych zeby za 100 rzucic pomidorem podejrzewam mielibysmy w kolejce... mnostwo zabawy i smiechu by bylo na spotkaniu forum. Ale co... nie wypada, nie godzi sie? Zalosne... polknac kij i macic wode Pan Panie Redaktorze potrafi... i tyle.

Decyzja o zakonczeniu aukcji "za 2dni" w piatek, gdzie ludzie wyjezdzaja tez byla trafna jak.... jak wszytstko.
2 osoby z ktorymi rozmawialem byly zaskoczone ze juz jest "po aukcji"

Zenujace.

EZS
25-03-2015, 13:44
Decyzja o zakonczeniu aukcji "za 2dni" w piatek, gdzie ludzie wyjezdzaja tez byla trafna jak.... jak wszytstko.
2 osoby z ktorymi rozmawialem byly zaskoczone ze juz jest "po aukcji"

Zenujace.
Fighter, decyzja była nasza, demokratyczna. Trudno było aukcję ciągnąć, jak już kilku stałych bywalców gadało samych ze sobą. Zdychało nieco. Redakcja w tym wypadku uznała tylko głos ludu.

fighter1983
25-03-2015, 13:53
Fighter, decyzja była nasza, demokratyczna. Trudno było aukcję ciągnąć, jak już kilku stałych bywalców gadało samych ze sobą. Zdychało nieco. Redakcja w tym wypadku uznała tylko głos ludu.
no to troche IMHO nietrafione... no ale coz... mleko sie wylalo

Balto
25-03-2015, 21:36
Co także okazuje pewien poziom kto i jak podejmuje decyzje. Tak naprawdę działo się cośkolwiek przez dwa - trzy dni po rozpoczęciu i dwa dni przed zakończeniem. Środek mógłby nie istnieć. Co znów oznacza że wracamy do punktu wyjścia: krótsze aukcje a i więcej zainteresowanych ludzi. Oczywiście miło by było mieć wsparcie, ale niestety to forumowicze zapewniali wszystko - od fantów po pilnowanie kolejki i naganianie licytujących.
Redakcjo (jak zawsze Szanowna): mała uwaga: aby obniżyć koszty fundacji mogą w niej "za bezdurno" czyli "w czynie społecznym" działać dziennikarze i naczalstwo ZPR M. Niestety pozyskanie fantów czasem kosztuje. Może być to koszt symboliczny - przysłowiowa złotówka plus VAT, może być to sam koszt wysyłki, albo równie gigantyczne pieniądze. Tutaj ludzie dali z siebie o wiele więcej niż złotówkę. Nie liczyli ile wydali. Masa firm ma takie "wynalazki" za niewielkie pieniądze, a czasem za dobrze pogadane, a i autor lub autorzy się "szrajbną" i od razu coś fajnego bo nietypowego. Tak to są jakieś tam koszty, ale czasem warto zapłacić kilka złociszy by za to uzyskać setkę. O detalu, że ci co dali fanty w czynie takim samym społecznym pakują i wysyłają... Oni jak rozumiem ponoszą żadne koszty, a wręcz przeciwnie?

Redakcja
27-03-2015, 12:27
Zapraszamy wstępnie na spotkanie w Muratorze, w którym wezmą udział przedstawiciele Fundacji Złotowianka. Razem zastanowimy się, jakie są możliwości i pomysły.

Prosimy, byście wybrali przedstawicieli, którzy wezmą udział w spotkaniu. Termin jest ustalany - kwiecień.

Pozdrawiamy

carver
27-03-2015, 21:18
Zapraszamy wstępnie na spotkanie w Muratorze, w którym wezmą udział przedstawiciele Fundacji Złotowianka. Razem zastanowimy się, jakie są możliwości i pomysły.

Prosimy, byście wybrali przedstawicieli, którzy wezmą udział w spotkaniu. Termin jest ustalany - kwiecień.

Pozdrawiamy


Uznanie za podjęcie działań :rolleyes: Zawsze to już coś...
Z przyjemnością stawiłbym się na to spotkanie. Obawiam się jednak, że obowiązki skutecznie mi to uniemożliwią...

Przydałoby się, żeby przedstawiciel Fundacji Złotowianka zarejestrował się na forum. Kilka kwestii można byłoby omówić wcześniej, szykując grunt pod spotkanie. Tym samym każdy forumowicz, któremu leży na sercu pomoc naszym podopiecznym miałby możliwość wypowiedzenia się. Do tego już na początku wszyscy mieliby obraz sytuacji i ryzyko ewentualnych rozczarowań zostałoby realnie zmniejszone. Jest jeszcze trochę czasu, można przepracować pewne kwestie...

Cele działania Fundacji Złotowianka są zbieżne z tym, co do tej pory robiliśmy tu na forum.

"ROZDZIAŁ II

CELE I ZASADY DZIAŁANIA FUNDACJI

§10

Fundacja została powołana w celu:

1. prowadzenia wszechstronnej działalności w zakresie ochrony zdrowia oraz ratowania życia ludzi, w szczególności prowadzenia działalności rehabilitacyjnej, w tym wspierania i prowadzenia inicjatyw o charakterze zdrowotnym, edukacyjnym oraz charytatywnym; priorytetowo traktując mieszkańców Ziemi Złotowskiej

2. udzielania pomocy osobom znajdującym się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej i materialnej, priorytetowo traktując mieszkańców Ziemi Złotowskiej

3. pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach drogowych

4. promowania młodych uzdolnionych ludzi i wybitnych osiągnięć sportowych i twórczych na terenie Ziemi Złotowskiej

5. działanie na rzecz wspierania dialogu społecznego, współpracy pomiędzy administracją publiczną a partnerami społecznymi, a także upowszechnianie i ochrona praw człowieka, samorządności i wychowania obywatelskiego dzieci

6. poprawy jakości warunków życia dziecka, zdrowego i niepełnosprawnego, jego wielostronnego rozwoju, zdrowia i bezpieczeństwa, a w szczególności: przeciwdziałanie zagrożeniom zdrowotnym i ekologicznym, upowszechnianie zdrowego stylu życia, kultury fizycznej i sportu, zachowań proekologicznych, upowszechnianie prorodzinnego, środowiskowego modelu opieki i łagodzenie skutków ubóstwa rodzin wychowujących dzieci.

7. działania na rzecz polepszania warunków kształcenia dzieci i młodzieży

8. działalność na rzecz osób w wieku emerytalnym

9. promocja i organizacja wolontariatu

10. przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym."

Źródło (http://www.fundacjazlotowianka.pl/?statut,6)

Z naszej strony chcielibyśmy rozszerzyć zakres pomocy podopiecznym forum i nie ograniczać się do akcji o charakterze zrywu.

Przydałoby się również mieć wpływ na to komu będziemy pomagali. Chodzi mi o sytuacje, których nie da się objąć żadnym planem.

Przedstawiciele forumowiczów powinni mieć uprawnienia moderatorów w dziale samopomocy. Osoby te powinny zostać wybrane w drodze głosowania.

Organizacja akcji pomocowych na forum powinna być oparta o jakiś uzasadniony plan. Chodzi o to, by środki, które pozyskamy na pomoc podopiecznym były dzielone sprawiedliwie.

To takie myśli na szybko...

DPS
28-03-2015, 07:22
Słuszność ma Carver - bardzo by się tutaj przydał ktoś z fundacji Złotowianka, żebyśmy wcześniej mogli porozmawiać.
I rzeczywiście - uprawnienia moderatorskie, myślę, że Redakcja przekonała się, że forumowicze to ludzie odpowiedzialni i nie nadużywają takich uprawnień.
Kwiecień, Warszawa - za szybko, za daleko dla mnie... :(

fighter1983
28-03-2015, 08:02
Nefer? czekam na Twoj komentarz :popcorn:z Toba wszystko i nic bez Ciebie

carver
31-03-2015, 22:53
Robimy coś z tematem, czy dorobić popcornu? ;)

Kendra
01-04-2015, 08:02
Ciekawe co na to Redakcja

Redakcja
01-04-2015, 11:06
Drodzy Forumowicze, oczekujemy że będziecie podmiotowi. To Wy nas inspirujecie, to Wy macie wizję. A w nas macie sojuszników.
Chcemy kolejne aukcje i akcje na forum ując w ramy współpracy z Fundacją Złotowianka. Pytanie, co będziemy dalej wspólnie robić zależy w dużej mierze od Was - musimy wyjść od pomysłów na dalsze działanie i na tej bazie ułożyć współpracę z Fundacją.

carver
01-04-2015, 12:28
Drodzy Forumowicze, oczekujemy że będziecie podmiotowi. To Wy nas inspirujecie, to Wy macie wizję. A w nas macie sojuszników.
Chcemy kolejne aukcje i akcje na forum ując w ramy współpracy z Fundacją Złotowianka. Pytanie, co będziemy dalej wspólnie robić zależy w dużej mierze od Was - musimy wyjść od pomysłów na dalsze działanie i na tej bazie ułożyć współpracę z Fundacją.


Żeby przejść do pomysłów na dalsze działania, trzeba włączyć do dyskusji Fundację Złotowianka. Zaproszenie zostało wysłane, oczekujemy wizyty na Forum :)

Nefer
01-04-2015, 12:45
Nefer? czekam na Twoj komentarz :popcorn:z Toba wszystko i nic bez Ciebie

Nie chcę się wdawać w szczegóły, ale nie chciałabym doprowadzić znów do sytuacji, gdzie moja opinia mogłaby wywołać : "Szkody dla forum - prawdziwe i niepowetowane".

Nie jestem obrażalska, ale mam zasadę nie uszczęśliwiać na siłę kogoś kto nie oczekuje pomocy. I też mam swoje granice.

carver
01-04-2015, 20:25
Nef rozwalasz argumentami, nie każdy jest na to gotowy. Ja też wolę być po Twojej stronie... ;)

Dobra, nie okopujmy się na z góry upatrzonych pozycjach. Fundacja Muratora, to mrzonka. Trzeba stworzyć coś, co nie do końca jest naszym marzeniem... Ale nie patrzmy na to, liczą się wyłącznie Ci, którym chcemy pomóc :) Złotowianko, gdzie jesteś?

Nefer
01-04-2015, 21:26
Może dziś mam zły dzień, ale chyba moja wytrzymałość się skończyła. Może mi przejdzie. Na dziś nie zamierzam się mieszać nikomu w interesy, bo jak widać jestem problemem. No i git - forum jest wielkie i są tu fachowcy również od fundacji, serio. Tylko już im się znudziło prosić.

Nefer
01-04-2015, 21:38
I żeby nie było, że jestem popieprzoną starą panną karmiącą koty - ja na serio mam za sobą co najmniej 6 - 7 lat DYSKUSJI na ten temat.
Dowody? Proszę : http://forum.muratordom.pl/showthread.php?148324-A-mo%C5%BCe-fundacja&highlight=Baciki
Od lat forumowicze słyszą to samo:

Popieramy takie pomysły, a ich sprawdzianem będzie zbiórka przedświąteczna. A propos - szukamy osoby albo instytucji, której warto i trzeba pomóc.
Pozdrawiamy

To był rok 2009 - był test - zbiórka była ZAJEBISTA. No i co? No właśnie.

Jak dorzucić do tego w jaki sposób zostałam potraktowana - cytat w wiadomości powyżej - no to sorry, ale spróbujcie mnie zrozumieć.

DPS
01-04-2015, 22:17
No niestety - grono rozczarowanych jest szerokie.
Wielu z forumowiczów ma takie same odczucia, też się wypalili, też mają granice.
Smutne i tyle.
Robię co mogę indywidualnie, na nic więcej już nie liczę ze strony Muratora.

Nefer
01-04-2015, 22:25
Depesia też pamięta. "Starzy" pamiętają.
http://kotburger.pl/uimages/services/kotburger/i18n/pl_PL//201005/1272740764_by_mag1c_500.jpg?1317041719

Balto
01-04-2015, 23:03
Ja też gdzieś czytałem, że w momencie kiedy forumowicze czyli userzy mają inne pomysły niż Redakcja (jak zawsze szanowna) to te pomysły prowadzą do niczego. Grono starych rozczarowanych jest uzupełniane przez noworozczarowanych. Żeby nie było, jeszcze w trakcie trwania aukcji wyjaśnialiśmy jakie błędy zostały popełnione, co można było i jak zrobić. Oczywiście było to wbrew. W moich rejonach takie gadanie długie i bez efektu nazywa się austriackim. W innych rejonach - nieco dosadniej.
Obawiam się jednego, że jeśli userzy zorganizują kolejną aukcję, to zrobią to sami, to nie problem każdy z nas ma jakieś kontakty, a zrobimy to sami bez konsultacji z Redakcją (jak zawsze szanowną) ta zaś będzie miała do wyboru trzy wyjścia a każde gorsze od drugiego, wszystkie z poziomu mega głupich:
- udać że nic się nie dzieje - czyli oznacza, że Redakcja jest królem malowanym, który na dodatek jest goły bo i blasku nie ma
- przyłączyć się - co będzie oznaczało, że zachowuje się na zasadzie "i ja też" (a jednak wypaliło czyli jemy tę żabę, popijamy piwem nawarzonym kilka miesięcy do tyłu) - czyli pokazujemy że userzy jak chcą to postawią na swoim i nie muszą mieć placetu naczalstwa
- pogonić aukcję, wyrzucić etc - jest to działanie z tych co to przypominają założenie sobie pętli na szyję, wejście na szubienicę i usilne wykopywanie stołka spod nóg by zawisnąć...

Redakcja
02-04-2015, 18:54
Pierwsza była chyba Nikola, a potem aukcja za aukcją. Zawsze nasza odpowiedź - tak, chcemy pomagać, mając tak wspaniałych Forumowiczów. Poparliśmy pomysł Fundacji, ale to nie wyszło, bo okazało się, że byłyby same koszty. Na przykład Fundacja musiałaby płacić Muratorowi za jakąkolwiek reklamę w gazecie. To jeden z przykładów...

Ostatnia aukcja była inna od poprzednich. Moderatorzy jednoznacznie narzucili ton dyskusji: to Murator ma się włączyć jako wydawnictwo, nagłaśniać akcję, przekazać darowiznę, itp. ZPR właściciel Muratora prowadzi różne akcje pomocowe, ale forum i aukcje to akcja społecznościowa.

Teraz jesteście rozczarowani. Czym? Że zawsze staraliśmy się organizować pomoc potrzebującym na forum - choć tyle robiliśmy. A dużo jest forów z taką tradycją? Wydarzyło się tyle dobrego przez lata, a Nefer twierdzi, że waliła głową w mur?! Że niby co chciała osiągnąć? Że osiągnęliśmy za mało? To nie można pomagać bez fundacji Muratora? Jest Pani rozczarowana, ale to nie powód, by przekreślać tak piękny dorobek forum.

Nawiązujemy kontakt ze Złotowianką, bo chcemy pomagać. To się tylko liczy. Mając wsparcie fundacji, bez kosztów własnych, będzie można zakładać konta, organizować akcje, itd. O to nam chyba chodziło zawsze? I realnie wspólnie pomogliśmy wielu dzieciom. Dlatego prosimy, nie popadajcie w zniechęcenie. Zrobiliście wielką aukcję i teraz trzeba iść dalej.

EZS
02-04-2015, 19:30
Moja wizja, niestety, spełniła się co do joty. Forum jest nic-nie-znaczącym dodatkiem do działalności podstawowej tego molocha, jest tolerowane o tyle, o ile przynosi zyski ale decyzje zapadają gdzieś indziej. Przypuszczam, że były jakieś badania i okazało się, że forum gazet nie kupuje, do reklam podchodzi z dystansem mając całkiem niezłą wiedzę w naturze czyli nie generuje jakiś oszałamiających zysków. Ja nawet współczuję redakcji (zawsze szanownej) bo chyba nic nie może. A jednak coś próbuje...
Więc niech będzie i złotowianka. Tylko, że dla nas nic z tego nie wynika. Fundacja da konta ale nie będzie zabiegać o sponsorów. Czyli co sobie uciułamy sami, to się wpłaci na udostępnione konto i tyle. A Murator, jako taki, ma inne cele strategiczne i pomaga tam, gdzie zdecyduje prezes a nie jacyś forumowicze ;)

Arnika
02-04-2015, 20:15
Mnie pomysł Złotowianki nie bardzo się podoba..
Generowane środki wpływają do Złotowianki, która to obraca cała kwotą... zyski też są Złotowianki.. nie nasze... my nie możemy NIC... Nawet nie sprawdzimy kto ile wpłacił jakichkolwiek środków...
Czy ta Złotowianka da coś od siebie?????
Jak ktoś przekaże np 1% a nie wskaże dla kogo konkretnie (bo ten Ktoś jest np podopiecznym innej fundacji...), to ta kwota znajdzie się we wspólnym worku Złotowianki i to Ona będzie decydowała gdzie i na co wydać pieniądze.... np cele statutowe...
Przekaże jakakolwiek kwot ot tak...
Jak mamy aukcje.. to czasami wydatkowane środki są na rzeczy , które niestety nie mają rachunku bo np kupione może z drugiej ręki, na takie zakupy bez faktury Złotowianka nie pozwoli...
No i nie wszyscy są w Złotowiance..
Są w Słoneczku, w Zdążyć z Pomocą i w kilku innych fundacjach.....
Myślę, że Forumowiczom chodziło o fundacje NASZĄ.. MURATOROWĄ... gdzie główne zdanie będą mieli właśnie Forumowicze.... a nie inną ... jak dla mnie obcą...

Nefer
02-04-2015, 20:44
Redakcja :
Pierwsza była chyba Nikola, a potem aukcja za aukcją. Zawsze nasza odpowiedź - tak, chcemy pomagać, mając tak wspaniałych Forumowiczów. Poparliśmy pomysł Fundacji, ale to nie wyszło, bo okazało się, że byłyby same koszty. Na przykład Fundacja musiałaby płacić Muratorowi za jakąkolwiek reklamę w gazecie. To jeden z przykładów...[

To nie będzie reklam w gazecie.Proste. Jest milion innych możliwości.

Redakcja :
Ostatnia aukcja była inna od poprzednich. Moderatorzy jednoznacznie narzucili ton dyskusji: to Murator ma się włączyć jako wydawnictwo, nagłaśniać akcję, przekazać darowiznę, itp. ZPR właściciel Muratora prowadzi różne akcje pomocowe, ale forum i aukcje to akcja społecznościowa.
Teraz jesteście rozczarowani. Czym? Że zawsze staraliśmy się organizować pomoc potrzebującym na forum - choć tyle robiliśmy.

Forumowicze również organizowali pomoc, prawda? Bez nich nie byłoby pomocy, prawda? Forumowicze dostarczali fanty, kupowali fanty, dopominali się o aukcje, jeździli do potrzebujących, byli inicjatorami - wskazywali, gdzie pomoc jest potrzebna, prawda? Kto tu niweczy dorobek Forum?

Redakcja :
A dużo jest forów z taką tradycją? Wydarzyło się tyle dobrego przez lata, a Nefer twierdzi, że waliła głową w mur?! Że niby co chciała osiągnąć? Że osiągnęliśmy za mało? To nie można pomagać bez fundacji Muratora? Jest Pani rozczarowana, ale to nie powód, by przekreślać tak piękny dorobek forum.


Skoro to Nefer - to ok - biorę na klatę.

Czym rozczarowani? Listę działań, jakie może podjąć Redakcja, ale ich nie podejmuję już podałam i nie zamierzam się powtarzać.
Również tym rozczarowani, że od 6 lat jest to samo : "podoba nam się pomysł fundacji, rozważymy to". Potem "jak się uda aukcja - rozważymy to" i tak za każdym razem. Teraz było to sam- "świetny pomysł".

Proszę nie mieszać akcji jakie organizują Forumowicze i osiągnięcia Forumowiczów z działaniami Redakcji, dziękuję.
Właśnie - to dokładnie dorobek Forum.

Przez 6 lat można bardzo wiele zrobić. Baaaaardzo wiele. Na pewno więcej niż "Świetny pomysł, postarajcie się bardziej, to może coś z tego będzie".
Powyżej jest link do wątku z 2009 roku. I to nie tylko ja waliłam głową w mur - wielu Forumowiczów to robiło.
Najpierw podchodziliśmy z rezerwą, wymienialiśmy pomysły. Potem było już konkretniej - za każdym razem konkretniej włącznie z wymyśleniem nazwy. I ciągle Redakcja dawała nam nadzieję "zbierzecie się - będzie fundacja", :świetny pomysł", "rozważymy to".

Tylko to nie Redakcja ryzykowała kontrolę skarbową np. jak zbieraliśmy kasę po spaleniu się pewnego domu, prawda? Ile było takich akcji, gdzie nadstawialiśmy łba, bo US mógłby nas roznieść na butach? Ktoś dawał swoje prywatne konto, ale Redakcja o tym nie myślała. Ktoś ryzykował. Teraz jest "niweczenie pięknego dorobku forum". To jest zwykła manipulacja, o ile nie kłamstwo.

Redakcja:
Nawiązujemy kontakt ze Złotowianką, bo chcemy pomagać. To się tylko liczy. Mając wsparcie fundacji, bez kosztów własnych, będzie można zakładać konta, organizować akcje, itd. O to nam chyba chodziło zawsze? I realnie wspólnie pomogliśmy wielu dzieciom. Dlatego prosimy, nie popadajcie w zniechęcenie. Zrobiliście wielką aukcję i teraz trzeba iść dalej.

I super, świetnie, bardzo się cieszę, że w końcu, po tylu latach coś się ruszyło. Co nie zmienia faktu, że moja zaufanie jest ograniczone. Szczególnie jak czytam takie teksty jak powyżej.
A skoro już ruszamy Nefer "osobiście" to chyba nie dziwi moja reakcja po podziękowaniu jakie otrzymałam od "zespołu Redakcyjnego" po ostatniej aukcji. Z tego co wiem - nie tylko ja. Jak sie nie klaszcze i nie podskakuje to jest się szkodnikiem. To smutne. Nie zamieram też dalej ciągnąć tego tematu.
Wesołych Świąt.

DPS
02-04-2015, 20:57
No.
To mamy książkowy przykład JAK TEGO ROBIĆ NIE NALEŻY.
Żeby nie było wątpliwości, przykład w wykonaniu Redakcji (zawsze szanownej).
Rozpoczęłam ósmy rok obecności na forum.
Niech mi nikt nie opowiada, że nie dało się tyle czasu.
Uczciwiej byłoby napisać "nie damy rady, nie ma klimatu, możemy tylko tyle", a nie ciągłe rozważanie.
Co Redakcja zrobiła, miejsce na serwerze udostępniła???
Też możemy to sobie sami załatwić.
To NAPRAWDĘ bardzo proste.
Proszę nas traktować poważnie i przynajmniej nie mówić nam, że Redakcja cokolwiek zrobiła, bo to nieprawda.
Dziękuję za uwagę.

Fundacja Złotowianka
02-04-2015, 21:05
Dzień dobry!
Dziękujemy serdecznie za zaproszenie do dyskusji, cieszymy się, że pojawiła się szansa by Państwa poznać. Jesteśmy pod wrażeniem Waszego zaangażowania i działalności oraz pełni werwy do działania, otwarci na współpracę - w końcu, łączy nas jeden cel: pomaganie. Nawiązując do wpisu w sprawie odwiedzin Zarządu Fundacji, potwierdzamy tę informację. Chcielibyśmy jednak jak najlepiej przygotować się do spotkania, dlatego zwracamy się do Was z prośbą o przedstawienie nam Waszych oczekiwań, planów, wizji tej współpracy, jednym słowem wszystkiego co przyczyni się do owocnej współpracy. Obiecujemy dołożyć wszelkich starań by Was nie zawieźć :)
Pozdrawiamy!
Fundacja Złotowianka

Balto
02-04-2015, 22:03
Ja wiem, że fundacja dowolna to zabawa w proszalnego dziada, ja wiem że my forumowicze mamy tylko gorące głowy i tak dalej... Tylko tak naprawdę ktoś zauważył że jeśli zbiera się pieniądze bo "pożar", bo "komuś ukradli rower" to wszystko jest to organizowane na zasadzie ja znam kogoś i komuś ufam, ktoś ufa że ja te kwoty za fanty kupione za grosze przekażę dalej.
Pisaliśmy o Fundacji - iks gazet ma fundacje i to takich ę i ą, wielkich i głośnych. Czemu my nie możemy mieć jako forum Muratora? Przecież można napisać odpowiedni statut i się rozliczać i pokazywać odpowiednie papiery (faktura, umowa k/s) na dany sprzęt. Przecież jeśli komuś trzeba przygotować pokój to równie dobrze można przekazać iks litrów farby i gruntu, dać ekipę forumową i tak dalej. Tylko tyle, że będzie to miało jakąś wartość i zostanie to normalnie rozliczone. A tak to każda skarbówka się dorzuci, nie do mnie nie do mojego Skarbka za niemal trzy stów, tylko do tego na czyje konto poszły pieniądze, oraz do tego kto w sumie publiczną zbiórkę organizował.
Ja wiem - to gigantyczny wysiłek dla FM i tego kto jest właścicielem ale my są romantycy, co potrafią wziąć sprawy w swoje spracowane i zmęczone łapki. Fundacja Złotowianka czy dowolna inna nawet by nas nie widziała. Po prostu zgłaszałaby zapytanie do naszej a ta nasza uruchamiała nas i nasze kontakty. Czyżby znów za proste to było?

carver
02-04-2015, 23:12
Dzień dobry!
Dziękujemy serdecznie za zaproszenie do dyskusji, cieszymy się, że pojawiła się szansa by Państwa poznać. Jesteśmy pod wrażeniem Waszego zaangażowania i działalności oraz pełni werwy do działania, otwarci na współpracę - w końcu, łączy nas jeden cel: pomaganie. Nawiązując do wpisu w sprawie odwiedzin Zarządu Fundacji, potwierdzamy tę informację. Chcielibyśmy jednak jak najlepiej przygotować się do spotkania, dlatego zwracamy się do Was z prośbą o przedstawienie nam Waszych oczekiwań, planów, wizji tej współpracy, jednym słowem wszystkiego co przyczyni się do owocnej współpracy. Obiecujemy dołożyć wszelkich starań by Was nie zawieźć :)
Pozdrawiamy!
Fundacja Złotowianka

Witaj Złotowianko :)
Cieszę się, że zaproszenie dotarło, bo już miałem wątpliwości...
Nasze oczekiwania nie są wygórowane. Najprościej ujmując, potrzebujemy stworzenia subkont dla kilkorga naszych forumowych podopiecznych. Tak, by można było skierować konkretną pomoc konkretnym osobom. Przydałoby się także mieć niejakie możliwości tworzenia nowych subkont w przyszłości, po uprzednich konsultacjach z przedstawicielami forumowiczów. Na razie nie ma formalnej grupy takich przedstawicieli, ale jeśli coś ma się zacząć dziać, to będzie musiała powstać. Czy coś jeszcze? Czas pokaże... :)

Chcielibyśmy jednak wiedzieć, jakie oczekiwania ma Fundacja. Forumowicze potrafią zdziałać wiele, zaś Redakcja musi określić sama, co może dać, albo raczej czego nie może...:yes:

Redakcja
03-04-2015, 11:15
Dziękujemy Złotowiance za przyłączenie się do dyskusji. Podsumujmy stan dyskusji:
- Dotychczas akcje pomocowe na forum były nieformalne. Stały się cenną tradycją tego forum. Chcemy to robić dalej - i Forumowicze, i redakcja.
- Wydawnictwo próbowało podjąć pomysł Forumowiczów i założyć Fundację Muratora. Pomysł w realizacji okazał się zbyt trudny. Tworzył skomplikowaną sytuację prawną, bez pewności, że będziemy działać efektywnie. Nie ma w tej chwili możliwości założenia Fundacji Muratora.
- Chcemy działać we współpracy z Fundacją Złotowianka. Szukamy pomysłów na efektywną współpracę. Czekamy na Wasze inicjatywy i wyłonienia reprezentacji Forumowiczów. Musimy omówić i sposób działania, i reguły.

carver
04-04-2015, 07:48
https://www.youtube.com/watch?v=r92vAPZiACY

Ludzi trzeba słuchać ze zrozumieniem...

Fundacja Złotowianka
08-04-2015, 14:14
Drodzy Forumowicze!
Mamy nadzieję, ze planowane spotkanie przyczyni się do sformalizowanie Waszych działań i naszej współpracy. Zarząd Fundacji jest otwarty na Wasze pomysły ale też pojawi się z głową pełną pomysłów i propozycji. Mamy nadzieję, że współpraca będzie owocna i długa :)

Redakcja
16-04-2015, 14:51
Drodzy Forumowicze,
kwota o którą walczyliśmy także na Forum została już zebrana! Z informacji, jakie uzyskaliśmy w Fundacji Złotowianka, wiemy już, że wpływy z naszej aukcji oraz inne darowizny na konto dały kwotę 65 tys. zł, a nawet więcej.
Raz jeszcze dziękujemy Wam za wspaniałą akcję. Teraz trzymamy kciuki za leczenie dziewczynek i postępy w ich rehabilitacji.

Mmelisa
16-04-2015, 15:15
:wave::wave::wave::wave::wave::wave::wave::wave::w ave: