PDA

Zobacz pełną wersję : Żegnajcie mroźne zimy po 2080r



Patos
19-08-2004, 06:04
Żegnajcie mroźne zimy po 2080r, wczoraj usłuszałem w radio że ma w najblższym czasie nastąpić globalne ocieplenie i do europy ma przyjść największe ocieplenie. Co szanowne grono forumowiczów sądzi o tym?Czy nasze praprawnuki będą znać wełnę i styropian tylko z opowiadań?Chyba się rozejżę za jakimś terenem na winnicę dla praprawnuka w bieszczadach :lol: puki ziemia tam tania.

Grzes z Krakowa
19-08-2004, 09:05
W tedy moje ocieplenie domku bedzie mnie chronilo przed upalem z zewnatrz :lol:

_bogus_
19-08-2004, 09:54
W tedy moje ocieplenie domku bedzie mnie chronilo przed upalem z zewnatrz :lol:

Dokładnie. A w dodatku nawet jak nie ma mrozu - to przecież +5 C to nie jest temperatura w której człowiek czuje się komfortowo.

Pamiętam że mój kolega, na postdoku we Włoszech, najbardziej narzekał na zimno. Owszem - nie było zimą mrozu - ale ponieważ tandetne ogrzewanie (jak to w "ciepłym" kraju) więc miał w mieszkaniu temperaturę spadająca do +10 C. Nie zamarzniesz - ale zdecydowanie źle się czujesz.

A tak na poważnie - to nikt nie jest w stanie Ci wiarygodnie powiedzieć jak będzie w tym 2080. I czy nawet, jeśli sukcesywnie klimat rzeczywiście się ociepli, czy np. dla Polski nie będzie oznaczało to oziębienia. Wiesz przecież że to że mamy względnie ciepło zawdzięczamy Golfsztromowi. Płynie akurat do Europy. I w efekcie mamy taką sytuację że w Kanadzie w miejscowości leżącej na szerokości geograficznej Gdańska jest wieczna zmarzlina !!:o. Po ulicach chodzą białe niedźwiedzie :o A co by nie powiedzieć o naszym wybrzeżu - białych niedźwiedzi tam nie ma ;-).

I teraz wyobraź sobie, że z powodu jakiś perturbacji z pogodą, Golfsztrom zmienia trochę swój kierunek. Ogólnie, w kategoriach kuli ziemskiej, robi się nawet cieplej. Ale w takiej Europie (w tym i w Polsce) ...

I jeśli w takim 2080 rzeczywiście się ociepli - to wcześniej będziemy mieli takie perturbacje pogodowe że za duża grubość ocieplenia będzie najmniejszym problemem. Oglądałeś film "Pojutrze"? Wiem - Hollywood - efekty specjalne itd. Ale ja przeżyłem powódź - i zapewniam że w rzeczywistości wygląda to jeszcze gorzej.

Pozdrawiam

Jagna
19-08-2004, 09:58
Mnie będzie chroniło zupełnie co innego. Dobiorę sobie jakiś gustowny pojemniczek na moje prochy. Bez styropianu. :P

pyrka
19-08-2004, 12:47
Jagna, :lol: :wink: ja czytałam, że osoby, którym uda się przeżyć jeszcze 20 lat mają szansę na nieśmiertelność (za bardzo duże pieniądze).

kroyena
19-08-2004, 13:10
Tak sobie czytam i sam się sobię dziwię co tu tak ładnie pisane jest.
Kto chce dożyć do 2080 na ZUSie, bo innej ubezpieczalni to ja nie widzę, przy obniżonej dzietności i emigracji co inteligentniejszych do innych systemów emerytalnych ręka w górę.

AldonkaS
20-08-2004, 16:34
Patos o czym ty piszesz??????????? Jak byś poczytał fachowa literaturę, to byś wiedział, że grozi nam raczej epoka lodowcowa, niz ocieplenie. A za 80 lat to będziesz (tak na 90%) oglądał kwiaty - ale od strony korzeni :) :) :)

Patos
23-08-2004, 08:03
AldonkaS . O sobie nie wspominałem ale o praprawnukach i ewentualnie że mój nowy domek dostoi do 2080r

plp
23-08-2004, 11:20
Najlepszym "dowodem" na efekt cieplarniany była zeszła zima i obecne lato. Nie wiem jak innym, ale mi się wydaje, że zbytnich upałów nie było.

Kto mówi o efekcie cieplarnianym ? Ano Ci, którzy nie potrafią przewidzieć pogody na kilka dni w przód, albo i na jutro, ale wiedzą co będzie za 80 lat.

To tyle w tym temacie !

PL